Mažoretky

Up

PODĚKOVÁNÍ MLÁDEŽNICKÉMU DECHOVÉMU ORCHESTRU A MAŽORETKÁM ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY CHLUMEC NAD CIDLINOU

"Prý tady budou i mažoretky ...", mohli jsme často před oslavou slýchat všude po vsi. Nutno přiznat, že účast mažoretek byla očekávána minimálně tolik, jako ministra kultury. A skutečně nikoho mažoretky nezklamaly.

Již ranní zkouška dechového orchestru na pódiu vylákala z domovů velké davy zvědavců. Kapela s více jak 50 hudebníky vypadala a hrála vskutku impozantně.

A byla to její zásluha, že při přemisťování ke Škroupovu domu pod vedením mažoretek přilákala tolik diváků. Průvod k pomníku Františka Škroupa po skončení programu u Škroupova domu nepamatují ani nejstarší pamětníci.

Vrcholem dopoledního účinkování pak byl přednes státní hymny, a mistrné provedení písně "Kde domov můj?", při které leckomu spontánně vyhrkly slzy.

Dechový orchestr ZUŠ i s mažoretkami pak měly odpoledne i své hlavní představení na pódiu a parketu před školou.

Mládežnický dechový orchestr ZUŠ v plné parádě.

Mažoretky byly opravdu okouzlující ...

a vděčnému publiku předváděly mistrné kreace.

I Základní škola Františka Škroupa by jim spolu s diváky zatleskala, kdyby měla ruce. Jelikož je nemá, alespoň spokojeně přihlíží. Takovou slávu tady moc často nevidí.

A co dodat?
Ukázalo se, že rozhodnutí obce a Nadačního fondu Františka Škroupa pozvat na oslavu jako ústřední těleso právě tuto formaci bylo více než šťastné.

Kromě poděkování všem účinkujícím na pódiu a parketu chceme ještě jmenovitě poděkovat:

řediteli ZUŠ p. Neumanovi
kapelníkům p. Mollingerovi a Raškovi
umělecké vedoucí mažoretek p. Gogové

Osice Vám děkují.