Škola Osice

Up

Základní škola Františka Škroupa Osice patří k nejstarším školským zařízením v kraji. Jak řekla již její ředitelka při slavnostních projevech, nechybělo mnoho a byla by zrušena. Obecní úřad však v té době projevil neoblomnost a velkou houževnatost pro její zachování, která vedla až k její rekonstrukci. Dnes je nejenom dominantou obce, ale i její chloubou. A diváci na Škroupových Osicích 2001 mohli vidět, že její žáci jsou zdatní jenom ve sportu .

Na vystoupení pěveckého a tanečního souboru složeného právě z žáků naší školy se těšili nejen rodiče dětí, ale všichni přítomní. Pro děti to bylo jistě jejich první vystoupení před tak početným publikem.

Publikum bylo i přes nepřízeň počasí početné

Taneční skupina využila plně rozměrného parketu (o velikosti 10 x 15 metrů) a předvedla zde různorodé taneční kreace. Diváci je oceňovali spontánním potleskem.

Propracovaná choreografie překvapila nejednoho diváka

Vystoupení pěveckého kroužku na hlavním pódiu si v ničem nezadalo s jejich profesionálními kolegy. Precizně nacvičený program, který byl technicky výborně provedený, popravdě řečeno překvapil i nás, samotné organizátory. Je vidět, že dynastie kantorů-muzikantů Škroupů má na Škole v Osicích své pokračovatele.

 

František Škroup by měl jistě radost z vystoupení žáků školy, která nese v názvu jeho jméno

Obecní úřad  Osice tímto děkuje žákům své školy za výbornou presentaci naší obce.

 

Na hlavní

stránku