přečtěte si o naší cestě do Dubaje

Dubai
 

V Dubaii přistáváme v 16.30h.Čeká nás tu zástupce Travelbagu, mluvící slovensky.Hned využíváme jeho pomoci, protože mi zkomolili jméno a nedostala jsem vstupní vízum. RadíSpojené arabské emiráty - Dubai = zlato zaplatit poplatek a pas nechat na letišti, vzít si však jeho kopii. Tak jsme se dostali do města všichni. Ubytování v hotelu a hned večer jedeme taxíkem na „Golden Suk“-zlatý trh. Je vedro k padnutí a dusno. Procházíme uličky s krámky plnými zlatých předmětů- prstenů, přívěsků. Prostě všech možných šperků. Dáváme si tu rozchod a prohlížíme. Pak už Za tmy. Zdeněk shání pro někoho zlatý přívěsek. Vybíráme, smlouváme, nakupujeme.I Lucie si vybrala.  Všude pracují muži.Je to muslimská země.

V noci se vracíme do hotelu, ještě posezení v baru, kde se při pinakoládě loučíme s cestou po světě. V hotelu si pak ještě prohlížíme Luciiny fotky z  notebooku. Cesta nám už zítra skončí a pánové v Dubai my se musíme rozloučit. Docela jsme se všichni spřátelili při cestě a zítra už se musíme rozejít a každý se vrátit ke svým.

Ráno vstáváme v 5.00h a už v 5.45h jsme na letišti.Vyžaduji svůj pas, ale nemohou ho najít. Našli ho až za tři čtvrtě hodiny. Tak už jen rychle kupujeme pohledy a v 7.45h letíme do Londýna. Je 29.září 2000. Doba letu: 7.50h, vzdálenost 5494km.

Letíme přes Maďarsko, Rakousko, kousek od nás. V Londýně přistáváme v 11.57h. místního času. Loučíme se s Lucií, která letí za svým přítelem do Itálie a po odbavení nasedáme do britského letadla a v 16.55h letíme domů. Ještě z letiště volám do Prahy, aby pro nás přijeli autem. Doma nikdo není, tedy se dovolám kamarádce. A letíme .Poslední pohled na Londýn  dole pod námi a už jen moře a  šero.  Rychle se stmívá .

Letíme nad tmavou Evropou, občas světélka. Ale letíme domů. I v letadle už slyšíme mluvit česky, to už jsme dlouho neslyšeli. V Praze přistáváme ve 20.50h a naše cesta končí. Musíme se rozloučit.

Byla to sice krátká,  ale nádherná cesta kolem  světa a jsme rádi , že jsme ji mohli absolvovat a zvládli jsme to ve zdraví. Vzpomínáme na Lucii Výbornou. Dělala nám skvělý doprovod. A ještě dlouho budeme žít ze zážitků z cesty a vzpomínat na jiné vzdálené světy, než nás pohltí všednost každodenního života. A nikdy nepřestaneme doufat, že ještě jednou se zas někam podíváme…. Kdo ví?Dubai

Město na pobřeží na Arabském poloostrově ve státě Spojené arabské emiráty. Suché tropické podnebí, velmi teplé.

jdi na Maledivy

Main | Úvod | USA | Tahiti | Nový Zéland | Singapur | Maledivy | Dubai

jdi na titulní stránku