přečtěte si o naší cestě do Dubaje

 Prolog
 

V pondělí ráno 11.září roku 2000 v 6.45 h se setkáváme s Lucií Výbornou na letišti. Za několik okamžiků nám letí letadlo do Londýna, kde přestupujeme na další do Los Angeles. Letadlo pomalu popojíždí po letištní ploše ruzyňskéh letiště. Díváme se z okna. Mlčíme. Právě začíná naše největší dobrodružství. Až  za devatenáct dní přistane letadlo Spojených arabských emirátů na tomto letišti budeme mít za sebou osmnáctidenní putování. Zní to nelogicky, ale je to tak. Aby se tento pro nás malý zázrak mohl stát skutečností je nezbytné provést jednu maličkost - obletět celý svět.

ostrov Mooroa - Společenské ostrovy
 Jak to všechno začalo
 

Na radiu Frekvence1 probíhala cca od konce dubna geografická soutěž. Podle nápověd se hledala města  v Americe,  Austrálii, Asii a Evropě. Zdeněk Raban, náš kamarád, už začal soutěžit Singapur v dubnu. A my tj. ( já -mé jméno je Naděžda Melichová a můj syn 14letý Ladislav) jsme se k němu přidali až v květnu. Syn byl tehdy po operaci slepého střeva doma a soutěž mu hodně pomohla překonat toto období.V té době  u nás po zemi ležely mapy, atlasy, průvodce a hledala se města. Město v Evropě Moravskou Třebovou našel první můj syn a  Zdeněk Raban si ji ověřil ještě z jiných zdrojů. 

A pak se volalo do radia Frekvence 1, protože nejtěžší bylo se tam dovolat. Nakonec se tam po 3 dnechNový Zéland dovolal Zdeněk Raban a tím vyhrál encyklopedii Diderot a stal se  tak jedním ze 4 finalistů, kteří pak 27. června roku 2000 soutěžili o Cestu kolem světa. Nám slíbil, že když vyhraje, vezme nás na cestu sebou, protože soutěž byla údajně pro rodinu. Zdeněk vyhrál i tuto už  nezeměpisnou soutěž 4 finalistů po dramatickém průběhu. Soutěž se vysílala živě na F1 a my jsme mu tam byly fandit. Ale, protože je svobodný, nemohl si sebou vzít žádnou rodinu, pouze jednu osobu – kamarádku. Tak se stalo, že jsem se dostala na cestu okolo světa. Přípravy na cestu byly zpočátku chaotické, protože jsme jistě věděli jen to, že letíme 11. září 2000 s L. Výbornou.Nic víc.

Je poslední týden před cestou. Stále ještě nic nevíme. V červnu jsme vyhráli a celý červenec se Sri Lanka nic nedělo, jen v srpnu jsme museli odevzdali pasy kvůli vízům a zatím nám neposlali nám žádný dopis o cestě. Víme jen, že jedeme do Los Angeles., Na Tahiti, Nový Zéland, do Singapuru, na Srí Lanku, Maledivy, Dubai a domů. Nevíme, co si vzít sebou, kdy odlétáme, kolik vyměnit aj. Očkování sice není povinné, ale pro jistotu a na doporučení se necháme očkovat.V pondělí 11.9. odlétáme a  teprve ve čtvrtek se konečně setkáváme s Lucií Výbornou. Dovídáme se hodinu odletu, itinerář cesty a v pátek dostáváme pas, pojištění, letenky a všechny náležitosti. Celou sobotu a neděli balíme, nakonec si bereme si kufřík a batoh  a v pondělí  ráno v 7.45 h  už máme odlétat. Už se těšíme. Tahiti

V pondělí 11.9. se časně ráno se setkáváme s Lucií Výbornou na letišti v Praze, v 7.45 h nám letí letadlo do Londýna, kde musíme přestoupit na další do Los Angeles. Ale to nám letí až za 8 hodin. Procházíme se v hale londýnského letiště. Je  teprve 11.9. a už tam mají vánoční výzdobu. Sedíme v čekárně a Lucie Výborná má první vysílání do radia Frekvence1 o cestě. V 16.25h nám letí letadlo do Los Angeles. Konečně v letadle. Vzlétáme.Pod námi se objevuje Anglie, Skotsko a moře. Letíme s novozélandskými aerolinkami. Vše o cestě vidíme na obrazovce  před sebou.. Vzdálenost : 8750km, výška 10.700m, rychlost 946km, doba letu 11.25h…

jdi na titulní stránku

Main | Úvod | USA | Tahiti | Nový Zéland | Singapur | Maledivy | Dubai

jdi na USA