Lipanka


je objekt určený pro ozdravné pobyty, tábory a speciální programy pro děti a mládež, zejména pro pobyty integrovaného charakteru s preferencí všech zdravotně a sociálně handicapovaných a osob se specifickými potřebami.

lipanka

Lipanka je budova bývalých jeslí, upravená pro potřeby dětských hostů a jejich rodičovského nebo odborného doprovodu. Nachází se v obci Lipová-lázně, naproti lázním Schroth - Dolní Lipová, kde je i zastávka rychlíkových autobusů směr Jeseník, který je jen o 4 km dále. Odjezdy je vždy nutno aktuálně ověřit: BUS z Prahy odjíždí z AN Florenc, stání č. 14: všední den v 6.05 a 8.15 hod., v sobotu v 6.05 a 8.15 hod., odpolední spoje jezdí z AN na Černém Mostě.

Přímý rychlíkový vlak jede z Prahy hl. nádraží, ale velmi dlouho. (V části soupravy do Jeseníku je vagón pro děti a vozíčkáře.) Doporučujeme spoje s přestupem - v Zábřehu na Moravě. Výstupní stanice je Lipová-lázně, POZOR!! - nevystoupit v předcházející stanici Horní Lipová.

Od nádraží je Lipanka vzdálena 800 m doleva - stále po asfaltové silnici podél kolejí vlaku směrem na Jeseník. Vedle Lipanky je parčík a požární zbrojnice, naproti lázně. V blízkém okolí jsou hřiště a louky, lázeňský park, lesy, obchody a základní služby.

Pro cestu osobním autem je možno použít autobusovou trasu: Praha, Hradec Králové, Vamberk, Žamberk, Králíky, Hanušovice, Ramzová, Lipová-lázně.

lipanka2.jpg, 16 kB

lipanka3.jpg, 18 kB

Pokoje jsou 2, 3, 4 a 6 - lůžkové v přízemí a 1. patře, společné soc. zařízení v každém podlaží, herna, kuchyně a jídelna, zahrada. Částečné bezbariérové řešení objektu zahrnuje WC + sprchu a pokoj v přízemí, bezbariérovou hydraulickou plošinu do 1. patra. Podkrovní apartmán je třeba objednávat zvlášť, má 3 pokoje s celkem 9 lůžky, kuchyňku a sociální zařízení (WC + sprchový kout). Celková kapacita je 38 lůžek.
K dispozici je WIFI, televize + DVD přehrávač. Parkování.
NE!!! domácí mazlíčci.
Nekuřácký objekt! Eventuálně lze kouřit mimo budovu na vyhrazeném místě.

lipanka4.jpg, 19 kB

LIPANKA

hlavní vchod, šatna, kancelář (ošetřovna)

PŘÍZEMÍ

WC + umývadla, schodiště, kuchyň, jídelna, velká herna, výtah, terasa, zahrada
1. pokoj - bezbariérový: 3 lůžka + 1 - 2 přistýlky, WC + sprcha na chodbě

1. PATRO

chodba, 2 WC + umývárna, WC + koupelna, umývárna + 2 sprchy, výtah, požární schodiště, schodiště do podkroví
2. pokoj - 3 lůžka + 1 přistýlka
3. pokoj - 2 lůžka + 2 lůžka na palandě
4. pokoj - 2 lůžka + 2 lůžka na palandě
5. pokoj - 3 lůžka + 1 přistýlka
6. pokoj - 2 lůžka + 4 lůžka na palandách + 1 přistýlka
7. pokoj (izolace) - 2 lůžka

Bez ohledu na složení účastníků v pokojích je v celém objektu celkem 38 lůžek (včetně přistýlek - lze doplnit postýlky a malé válendy pro děti).

Další informace - na tel. CID: 224 817 724, 222 951 167, 775 937 707, 777 191 145.

lipanka5.jpg, 28 kB