Lipánkova pošta


Skřítek Lipánek

Kdo nebyl v LIPANCE v Lipové-lázních v CHKO Jeseníky na táboře nebo na ozdravném pobytu, nemůže vědet, že v tomto domečku bydlí, dětem píše psaníčka a často připravuje různá překvapení právě tento skřítek LIPÁNEK. Je maličký, veselý, pomáhá dětem radovat se, zažívat dobrodružství, prostě pomáhá zde děti uzdravovat. Vypráví se o něm již mnoho příhod, pohádek, jsou i písničky a říkanky - ale MY, DOSPĚLÍ, ho nemůžeme vidět, ukazuje se jen dětem!!! Rádi bychom o něm z vašich nejlepších a zajímavých příspěvků do soutěže vydali knížku a udělali i výstavu obrázků.

       

lipanek.jpg, 87 kB

Skřítka Lipánka chceme také někdy oslavovat, navrhněte, který den v roce by mohl mít svátek nebo narozeniny!?

A víte, že má Lipánek svůj FAN Klub dětí? Co by se vám líbilo, aby tento klub pro vás pořádal? A nechcete se stát také jeho členem? Napište Lipánkovi!

Pište nejen hezké a radostné příhody, ale i pokud vás něco TRÁPÍ a potřebujete POMOC!!!

Je tu pro vás LIPÁNKOVA POŠTA!!!

Pište, emailujte !!!Bylo-nebylo DVD: Bylo nebylo, aneb Začarovaný skřítek...
"Uprostřed jesenických hvozdů žil byl jednou jeden veselý a hodný skřítek jménem Lipánek. Jednoho krásného slunečného dne byl zaklet, když snědl čarovné vejce létajícího skřeta z dalekého hlubokého lesa. Skřet mu vzal všechnu jeho sílu, Lipánek znehybněl a stal se neviditelným.
Lipánka můžou zachránit jen děti – malé i velké, zdravé i nemocné, děti s rodiči i ty bez rodičů, děti v přírodě i ve městě, děti z klubů, kroužků a všechny ostatní. Všechny takové děti našla jeho Spojka Sojka v CIDu. Předala dětem v kouzelné lahvi vzkaz a postupně sedm úkolů, které musí splnit, pokud chtějí Lipánka osvobodit a zachránit..."

Dne 13. 5. na FESTIVALu INTEGRACE SLUNCE proběhl křest našeho pohádkového příběhu "BYLO - NEBYLO aneb ZAČAROVANÝ SKŘÍTEK" (DVD). Film získal cenu zlatý Albert 2008 na 5. bienále Videofestivalu v Rakovníku a byl uveden na AFO Olomouc 08!
DVD je možno zakoupit v Centru integrace dětí a mládeže, o.s. (CID) za dotovanou cenu 100,- Kč.