Obsah této stránky:
 1. Pár slov úvodem


 2. Proč se mnou společnost POP KONCERT, s.r.o. ukončila spolupráci?


 3. Jak se pan Petr Šrom dostal ke spravování stránek www.petrkolar.cz?


 4. Jak jsem se já dostala ke stránkám pana Petra Koláře?


 5. Další zajímavé úryvky z e-mailů týkající se stránek www.petrkolar.cz


 6. Další zajímavé úryvky z e-mailů týkající se stránek www.popkoncert.cz
Všechny citace a úryvky z e-mailů či diskuzí jsou psány červenou barvou a jelikož jsem je jen kopírovala (neopisovala), mohou obsahovat pravopisné i jiné chyby.


 
 1. PÁR SLOV ÚVODEM:


 2. Prohlašuji s čistým svědomím, že zde uvádím pouze fakta a pravdu. Rozhodla jsem se zde následující informace uvést nejen jako varování pro potenciální spolupracovníky společnosti POP KONCERT, s.r.o., ale hlavně proto, že se cítím být poškozená a tímto způsobem se mohu alespoň trochu bránit proti útokům ze strany výše zmiňované společnosti. Proti tak „velkým pánům“ jako je tato společnost se totiž dá bránit jen velmi těžko.

  Úryvky ze všech možných e-mailů zde uvadím jako důkaz, že spolupráce opravdu probíhala.

  Cílem této stránky rozhodně není popudit lidi proti společnosti POP KONCERT, s.r.o., potažmo proti jednatelkám Lucii Nykodýmové a Mgr. Michaele Kocourové. Nechť si každý udělá úsudek a obrázek podle svého. Věřím, že existují také lidé, kteří s touto společností žádný problém nemají.

  Zároveň uznávám, že za vzniklou situaci si můžu z velké části sama, jelikož jsem mladá naivní nezkušená důvěřivá, nic jsem si neohlídala smluvně a oni (respektive ony) toho pouze využili.


 3. PROČ SE MNOU SPOLEČNOST POP KONCERT, s.r.o. UKONČILA SPOLUPRÁCI?


 4. Na původních stránkách www.petrkolar.cz se objevil dotaz:

  Zdenek
  21. 10. 2004 (15:00)
  Ahoj nejlepší zpěváku u nás - Petře prosim Tě hoď sem (nebo Ty webmasterko) nějaký mp3. Určitě by to šlo ne? Nevím jak je to s právy, ale myslím, že by to mohlo jít. Díky

  Zdenek
  21. 10. 2004 (15:02)
  Ještě jednou já - ještě se chci zeptat, proč zase nefungují stránky zastupující společnosti. Už jsem se radoval, jak to pěkně běží, stránky byly fakt pěkný a teď takovou dobu zase nic. Co se děje?

  Já jsem na tento dotaz popravdě odpověděla:

  webmasterka
  25. 10. 2004 (20:08)
  To Zdenek:
  Tak na nějakých MP3 určitě zapracujem. Už to tady sliboval Petr a teď to slibuju i já! Ohledně www stránek společnosti POP KONCERT jsem se nedohodla a nepohodla s jednatelkami (zvláště po finanční stránce). Děkuju za Tvou pochvalu, ovšem paní manažérky mají trochu jiný názor.


  Koho by opravdu zajímalo, jak těžké bylo dohodnout se s paní Lucií Nykodýmovu a Mgr. Michaelou Kocourovou, nechť si přečte dopis (otevře se v novém okně. Ale upozorňuji, že je dost dlouhý), který jsem paní Lucii Nykodýmové poslala 16.10.2004 po dlouho se táhnoucích neshodách. Podotýkám, že do dnešního dne jsem na něj nedostala odpověď.

  Několik dnů poté (přesně 2.11.2004) mi přišel e-mail od paní Lucie Nykodýmové, jednatelky společnosti POP KONCERT, s.r.o.:

  Milá slečno Salačová,
  tímto bychom Vám chtěli oznámit, že vzhledem k jednomu z Vašich příspěvků do diskuse ze dne 25.10. na stránkách www.petrkolar.cz, které patří společnosti POP KONCERT, jste zásadním způsobem poškodila dobré jméno společnosti POP KONCERT a jejich zástupců, ukončujeme spolupráci s Vámi a o dalším postupu se poradíme z našim právním zástupcem. Situaci, do které jste nás postavila, je potřeba řešit tak, aby nedošlo k poškození zpěváka Petra Koláře, což není v našem a předpokládáme, že ani ve Vašem zájmu, takže po dobu než připravíme nový design stránek necháváme běžet současné. Přejeme Vám hodně úspěchů ve Vaši další činnosti.

  S pozdravem

  Lucie Nykodýmová
  Jednatelka společnosti


  (Jen tak mimochodem - Když jsem se snažila vysvětlit přímo panu Petru Kolářovi, že jsem odpověděla pouze pravdu a že na tom neshledávám vůbec nic špatného a že to nepokládám za poškození dobrého jména společnosti, odpověděl mi na to: "Víš, nemůžeš vždycky říkat pravdu...")

  Po spuštění nových stránek www.petrkolar.cz (mimochodem se stejným obsahem, který jsem shromáždila a zajistila já) se na diskuzi objevilo oficiální prohlášení společnosti:

  POP KONCERT - oficiální prohlášení společnosti 22. 12. 2004 (07:19)
  Vítáme Vás na NOVÝCH OFICIÁLNÍH STRÁNKÁCH PETRA KOLÁŘE, které v poslední době změnily design a webmastera.
  Bohužel Vám musíme sdělit, že s původní webmasterkou P. Salačovou společnost POP KONCERT, s.r.o. a Petr Kolář ukončili spolupráci, vzhledem k poskytování nesprávných a mylných informací. Je nám známo, že sl. Salačová zaregistrovala neoficiální stránky, kde jakékoli odpovědi Petra Koláře, které se na těchto neoficiálních stránkách objeví budou NEPRAVDIVÉ a SMYŠLENÉ. Nové stránky Petra Koláře pro Vás připravil a bude
  průběžně doplňovat nový webmaster pan Petr Šrom. Doufáme, že se Vám nové stránky budou líbit.


  Toto oficiální prohlášení jsem nemohla nechat bez povšimnutí, jelikož se v něm nepíše pravda, a ohradila jsem se:

  Petra Salačová - oficiální prohlášení 22. 12. 2004 (16:45)
  Jelikož mé prohlášení napsané 22.12. v 10:31 hod bylo smazáno, jsem nucena jej napsat podruhé.
  Ohrazuji se proti nařčení, že jsem poskytovala nesprávné a mylné informace. Já tvrdím, že tomu tak není. Nikdy jsem NESPRÁVNÉ a MYLNÉ informace neposkytovala. Žádám společnost POP KONCERT, s.r.o. a pana Petra Koláře, aby zde ty informace, které považují za nesprávné a mylné, veřejně uvedli. Co se týče neoficiálních stránek – NIKDY jsem netvrdila, že zde bude odpovídat pan Petr Kolář.
  Toto oficiální prohlášení společnosti POP KONCERT, s.r.o. beru jako útok na mou osobu a jako hrubé poškození mého jména.


  Podruhé mé oficiální prohlášení smazáno nebylo. Raději, než aby zareagovali na mou výzvu a opravdu veřejně uvedli informace, které považují za nesprávné a mylné, tak diskuzi zrušili úplně. (také řešení...)


 5. JAK SE PAN PETR ŠROM DOSTAL KE SPRAVOVÁNÍ STRÁNEK WWW.PETRKOLAR.CZ?


 6. 3.6.2004 mi od něj přišel následující mail: kopíruji ho sem tak, jak opravdu přišel (již forma, strohost a žádný podpis a oslovení o něčem svědčí)

  Cau, bohuzel jako profi webmaster musim konstatovat, ze web Petra Kolare je desnej. Udelej prosim te neco s fonty Times new r. se nepouziva - je spatne citelnej, zmen ho za verdanu, barvy bych prosil decentnejsi !!! A menici se napis "Oficialni stranky Petra Kolare" zrus !!!

  Až za nějakou dobu jsem se dozvěděla, že takovýto podobný e-mail napsal i paní Lucii Nykodýmové, která mi ovšem vehementně tvrdila, že se mě v odpovědi panu Šromovi zastávala a podívejme se, kdopak nyní stránky spravuje...


 7. JAK JSEM SE JÁ DOSTALA KE STRÁNKÁM PANA PETRA KOLÁŘE?:


 8. Vůbec jsem si nemyslela, že budu dělat oficiální stránky, jednou jsem si víceméně pro sebe jako fanynka Petra Koláře vytvořila úplně jednoduché neoficiální stránky, ale jelikož už mě v té době pan Petr Kolář znal a dopisovala jsem si i s paní Lucií Nykodýmovou, přišlo mi fér požádat je o svolení a nedělat nic "o nich bez nich".

  úryvek z e-mailu poslaného 2.6.2003:

  Mila pani Nykodymova,
  jelikoz sleduji, ze uz dlouhou dobu nejsou aktualizovany oficialni stranky Petra Kolare a protoze me bavi a ve skole jsem se ucila zaklady tvorby HTML, dovolila jsem si mu vytvorit jednoduche webove stranky. Jejich adresa je: www.sweb.cz/petrkolar-web
  Prosim Vas az budete mit chvili casu, abyste se na ne podivala a zaroven zadam o svoleni, jestli je vubec muzu prezentovat.


  odpověď paní Lucie Nykodýmové:

  Milá Petro,
  omlouvám se za zpoždění naši odpovědi, ale chtěla jsem vše nejdřív prokonzultovat s Petrem. Abych pravdu řekla docela jsi se nám trefila do noty, neboť jsme již delší dobu uvažovali o změně stávajících stránek Petra ale neměli jsme toho správného člověka, kterého bychom tím pověřili. Velice proto vítáme tvou ochotu v této věci pomoci. Každý umělec většínou má někoho ze svého fan klubu, kdo se aktivně o jeho stránky stará, takže bychom byli rádi, kdyby jsi to byla ty, pokud jsi ochotna nám v této věci pomoci. Prozatím jsme se s Petrem dohodli, že on sám se ještě na stránky podívá a pak Ti dáme vědět co by se ještě na stránkách dalo změnit nebo upřesnit, včetně fotek apod. Vzhledem k tomu, že já osobně opravdu nemám zkušenosti s tvorbou stránek požádala bych Tě zda-li můžeš zjistit co by bylo nutné udělat, abychom tebou připravené stránky mohli umístit na adresu www. petrkolar.cz, samozřejmě až budou v konečné podobě. 9. DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ÚRYVKY Z E-MAILŮ TÝKAJÍCÍ SE STRÁNEK WWW.PETRKOLAR.CZ:


 10. 18. srpna 2003:

  Milá paní Nykodýmová,
  tak stránky už se rozběhly. Návštěvnost za měsíc a půl se blíží ke 300, což je docela slušné. Jdou vyhledávat přes Quick, Atlas,Centrum a Seznam. S Petrem jsem osobně mluvila a jsem s ním v kontaktu.
  Pár věcí bych ale chtěla projednat s Vámi:

  1) Petr by chtěl na titul fotku, kde vypadá víc tvrdě. Nemáte prosím nějakou takovou, která by se mu líbila? Mohla byste mi ji případně poslat mailem?

  2) Lidi chtějí soutěže. Petr říkal, že o tom se mám dohodnout s Vámi. Ptám se tedy: Je možné o něco soutěžit? Mě napadly jen podpis karty, což by možná ze začátku stačilo, ale časem by to už asi bylo nudné.

  3) Další připomínka od fanoušků je, aby byly na stránky dávány včas dopředu všechny možné termíny. Můžu si o ně třeba začátkem každého měsíce napsat Vám?

  Děkuju Vám za spolupráci.
  Mějte se hezky.
  Petra Salačová


  odpověď Lucie Nykodýmové (21.8.2003):

  Ahoj Petro,
  k tvým dotazům
  1. fotografie - zkusím nějakou takovou najít.


  (můj komentář: do posledního dne naší spolupráce jsem nedostala jedinou fotku. Fotky na titulní stranu jsem si musela tvořit a zajišťovat sama, jinak by tam žádné nebyly)

  2. Co se týče soutěží, to vidím jako reálné, mohlo by se hrát op vstupenky na představení, kde Petr by mohli Petra vidět, koncerty apod. Dále pak o plakáty, podpis karty, event. CD a MC zkusím ještě popřemýšlet co vše by se dalo do soutěží jako ceny nabídnout.

  (můj komentář: ke konci už mi často bylo řečeno: "Hoďtě do soutěže jenom podpis karty, ať s tím nemáme tolik práce")

  3. Termíny - nejsou problém, jenom by si se vždy musela cca týden či čtrnáct dnů dopředu na mě obrátit a já bych ti termíny poslala.

  (můj komentář: Kdyby mi kolikrát termíny nenadiktoval sám Petr Kolář, tak by tam vůbec nebyly. Management totiž kolikrát "neměl čas". Mimochodem - pan Petr Kolář mě nikdy větou "nemám čas" neodbyl a že on toho času měl sakra málo!)

  Měj se hezky
  Lucie Nykodýmová
  Jedntaleka společnosti


  1. 9.2003 - Lucie Nykodýmová:
  Ahoj Petro,
  tak na těch stránkách čtu jen samou chválu, to je dobře, jsem ráda, že je dělá někdo koho to baví a je schopen se o ně aktivně starat. Jinak mám pár připomínek, na závěrečnou stránku - odkazy - prosím na první místo doplň www.popkoncert.cz to je odkaz na stránky naší společnosti. děkuji.
  Dále titulní fotka není úplně nejlepší. Pokusím se dodat nějakou lepší. Nicméně teď ji tam prozatím nechej.


  6.1.2004 - Lucie Nykodýmová:
  Dobrý den Petro,
  V úvodu bych vám ráda jménem naši společnosti POP KONCERT, s.r.o. a jménem Petra Koláře poděkovala za spolupráci v roce 2003. Zároveň bych Vám ráda popřála hezký Nový rok 2004, plný zdraví, úspěchů a pohody.
  Doufám, že naše spolupráce bude pokračovat i nadále v roce 2004 a v letech příštích. Nicméně chceme změnit systém spolupráce, tak abychom byli pružnější a aktuálnější. Takže vás chci požádat o informaci, kdy bychom se mohli sejít a probrat podrobnosti. Pokud půjdete na některý z koncertů Petra dejte mi vědět a mohli bychom to probrat přímo tam.
  K Vašemu dotazu týkajícímu se cen, bohužel musím přiznat že vzhledem k našemu velkému vytížení jsme listopadové ceny ještě neodeslali, ale učiníme tak v nejbližší době. I tato situace nás vede ke změně systému, tak aby k tomuto v budoucnu již nedocházelo.


  9.3.2004 - Lucie Nykodýmová:
  Dobrý den Petro, Se stránkami Petra je to na dobré cestě. Vypadá to tak , že Vás budu muset do celé akce zapojit. Již jsme zjistili kdo je vlastníkem současně zaregistrovaných stránek www.petrkolar.cz a s touto společností jsme v kontaktu. Jakmile se vyjasní všechny technické podmínky asi Vás na ně přímo nakontaktuji, aby vše bylo rychlejší.

  16.3.2004 - Lucie Nykodýmová:
  Dobrý den Petro,
  posílám Vám údaje pro přístup na web. stránky Petra viz níže na www.petrkolar.cz Kdyby jste měla dotazy tak volejte nebo pište.


  moje odpověď 17.3.2004:
  Milá paní Nykodýmová,
  všechno proběhlo v pořádku a stránky už jedou na www.petrkolar.cz. Můžete se podívat.

  P.S. Texty Sarah


  18.3.2004 - Lucie Nykodýmová:
  O.K: - to je fajn - juknu se na to - jste šikulka. Texty ze Sarah se přepisují, kolik jich chcete? Z celého CD ?

  (můj komentář: do posledního dne naší spolupráce se texty ze Sarah ještě nepřepsaly)


 11. DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ÚRYVKY Z E-MAILŮ TÝKAJÍCÍ SE STRÁNEK WWW.POPKONCERT.CZ:


 12. 2.4.2004 - já:
  K akci 29.4.2004 - mám opsat na stránky celou tu dlouhou tiskovou zprávu nebo jen datum, čas, místo konání a účinkující?

  odpověď - Lucie Nykodýmová:
  teď je nejpodstatnější naše připravovaná akce - 29.4.2004 - napiš o ní maximum informací. a dej mi vědět na jaké adrese najdeme tebou předělané stránky. Děkuji Lucka

  12.5.2004 - Mgr. Michaela Kocourová:
  DObrý den Petro , není to vůbec špatný nápad. Změnila bych barvu pozadí tak , aby byla veselejší-živější ale samozřejmě ne kýčovitá. Finále ale stejně musíme schválit spolu s Luckou a ta se vrací 22.5. Ty sekce jste vymyslela dobře. Ještě se nad tím přes víkend v klidu zamyslím. Pokud jde o Petra domluvíme se až se vrátí Lucka. návštěvnost bych oficiálně neuváděla, nechala bych to skrytě jen pro nás. Souhlasím, že rozděleně pro českou a anglickou verzi. Jde udělat třeba ještě 2 verze s jiným zadním pozadím, abychom měly z čeho vybírat? Co jedno pozadí nechat v barvě písmena P v názvu POP KONCERT , to znamená ostřejší fialová. Děkuju Míša Kocourová

  16.5.2004 - Mgr. Michaela Kocourová:
  Dobrý den Petro, děkuju za návrhy . mě se zatím nejvíc líbí 1 a 11. Počkám až se vrátí Lucka, domluvíme se co a jak a pak budeme pokračovat. Můžete mi ještě u obou těchto variant ( 1 a 11) zvětšit středové pole a název POP KONCERT. Děkuju. Zatím posílám další materiály - akce ,které jsme v minulosti udělaly. Koukněte na to . Je to naše pracovní verze. Pro Vás důležitá od strany 3 do strany 6. Zatím Děkuji Míša Kocourová

  18.5.2004 - Mgr. Michaela Kocourová:
  Dobrý den Petro, Zjištovala jste jestli je možné ty již uvdené fotografie na web.str. zvětšit a jdou skenovat plakáty ? Já Vám tento týden mohu ještě předat fotografie z akcí k naskenování.
  Hezký den M. Kocourová