HUSBERY

 

Do kapely s původním názvem HUSBERY BAND mne v roce 2000 pozval bubeník Vašek Husa, se kterým jsem současně "dosluhoval" ve Skylle.

Zpočátku se jednalo v podstatě o tanečák hrající od polek a valčíků, přes nějaké to country až po klasické bigbítové hity (Olympic, Argema, Turbo ...). Má úloha zde byla hlavně přispět pro posledně jmenovanou část repertoáru sólovou kytarou. Spíše rockové cítění všech členů však nakonec stejně nekompromisně směřovalo právě k hraní a rozšiřování playlistu o novější "pecky" tohoto žánru, jako byli například Kabáti, Harlej, Alkehol ... atd.

Já osobně jsem to bral zprvu jako jednoduchou příležitost si vůbec někde zahrát, když přestala fungovat Skylla a v místě mého nového bydliště jsem v té době moc lidí "od fochu" neznal, navíc bez nutnosti nějakého pravidelného cvičení na kytaru.

K mému údivu se i přes počáteční hry v různých restauracích pro deset až dvacet lidí začal počet návštěvníků zvyšovat a v letech 2002 - 2003 se již jezdilo pod názvem HUSBERY jako zábavová pop-rocková kapela s průměrnou návštěvností zábav někde mezi 200 - 300 posluchači. Povedlo se však zahrát si i na velkých akcích, jako jsou Slavnosti Svijanského piva a rozhodně jsme si tam ostudu neuřízli. Spíše naopak. Pokud bych měl sám za sebe hodnotit HUSBERY v této době, tak naše síla skvěla v dobrých vokálech - počínaje hlavním zpěvem Honzy Berana, který umí kromě toho dobře komunikovat s publikem, přes Zdeňka Ježka s níže až k Jirkovi Lacinovi s výše položeným hlasem. Tito dva leckdy zpívali i sólo a to dost dobře! Dále v nadhledu, se kterým se jednak díky muzikantsky nepříliš složitým skladbám hrálo (pravděpodobně spíše vzhledem na naše vlastní zjednodušené úpravy originálů) a legraci, která na pódiu byla a přispívala k přirozenému show.

V roce 2003 byla podle mého názoru příhodná situace na to, oslovit již získané fanoušky nějakou tou příležitostnou vlastní tvorbou. Tento můj pohled nesdílel i přes podobné stanovisko ostatních členů kapelník skupiny, což v konečném důsledku přispělo k mému rozhodnutí přijmout nabídku kapely Řemen.

Na jaře roku 2006, kdy jsem již nebyl příslušníkem Řemenu, jsem byl osloven nově zformovanou částí členů HUSBERY bez Vaška Husy, zda bych se nevrátil. Souhlasil jsem po zjištění aktuálního stavu za podmínky, že dojde k vytvoření nového jména a tak vzniklo sdružení s názvem BERRY, ve kterém jsem dodnes.

 

Mnou kdysi vytvořené oficiální stránky HUSBERY najdete stále v původní podobě zde !!!

Současné oficiální stránky HUSBERY mají adresu: www.husbery.wz.cz

Stránky BERRY: www.volny.cz/berry-band

 

Máte zájem dozvědět se více? Napište:

ppguitar@volny.cz