basisko

Incola

 

 

         
        e-mail: incola@quick.cz

 
Kam se chcete podívat?
*

Incola o sobě

Otrokovská notečka

Dřeváček

Moravský rok

Hudecká muzika

Troník

Seminář

Napsali o nás

CM Píšťalenka

 
Obrázky
*

Jak sa rozléhaly zvonečky

Otrokovská notečka

Lísteček z javora

Ze zkoušky

 

 

 

 

Rozezpívané jaro na Otrokovské notečce.

Duben 2006

Otrokovice (pik)  Tentokrát už pošesté se v Otrokovicích ohlásilo jaro pomocí lidových písniček zazpívaných těmi nejmenšími zpěváčky. Poslední dubnové sobotní odpoledne bylo venku spíše deštivé a uplakané, na Společenském domě na Baťově ale vycházelo veselé sluníčko každou novou písničkou malých i větších účastníků dnes již tradiční Otrokovské notečky, pořádané místním občanským sdružením Incola et musica. Valašské a slovácké písničky přišly a přijely na přehlídku zazpívat děti nejen z Otrokovic, ale také z Tlumačova, Zlína, Valašských Klobouk a Brumova. Patronem soutěže a předsedou poroty byl uherskohradišťský poslanec Parlamentu ČR Antonín Seďa, který právě veliký rozdíl mezi nepěkným počasím venku a hezkou jarní náladou v sále jako první ve svém zahajovacím pozdravu nedočkavým zpěváčkům konstatoval.

Před úplně prvním soutěžním zpěváčkem a za doprovodu cimbalistky Zuzany Lapčíkové - Zdráhlové zazpívala účastnice historicky prvního ročníku Notečky a dnes již jedna z porotců Pavla Gajdošíková. Svou písničkou pomohla odbourat trému těch nejmenších, pro něž mohlo být sobotní vystoupení vůbec prvním na veřejnosti. Vypořádali se s tím se ctí.

Malé i větší děti posluchače potěšily a v duchu dobré nálady promluvila i doprovázející Zuzana Lapčíková, když nejen za pořadatele, ale i za sebe a jako maminka tří dětí, poděkovala rodičům za to, že děti ke zpívání a k lidové písničce vedou. Na slavnou cimbalistku moderátorka Dana Novotná zase prozradila, že k setkání s dětmi a s folklorem si paní Zuzana odskočila od nejmladšího dnes třiapůlměsíčního Toníka, který se už doma v Topolné dozajista maminky dožaduje. A jestliže je zmínka o Topolné, pak je také třeba dodat, že jedním z dnes již stálých partnerů akce a kamarádem zpívajících dětí je tamní pekárna Topek, která vítězům čtyř kategorií připravila voňavé balíčky čerstvých koblížků a koláčů.

Princ Vojta se sestřičkou

„Chtěli jsme před časem vytvořit alternativu podobným soutěžím, které ale jsou podle mého názoru zaměřené na určitý region a dávají prostor jenom dětem, jež se folkloru a zpívání věnují už delší dobu. Myslím, že je třeba písničku představit i v podání dětí, které nejsou členy folklorních souborů. Stejně tak je pěkné poslechnout si pěknou písničku od těch nejmenších,“ říká organizátorka akce Dana Novotná a dodává: „pocházím z Hradišťa a Slovácko mám v krvi, a jak říká i náš patron pan inženýr Seďa, je folklor a lidová tradice součástí toho, co žijeme a jak žijeme, a předávání písničkou a muzikou je snad to nejlepší, co můžeme udělat pro sebe i pro ty příští.“

Ceny dětem předávali porotci pan poslanec Antonín Seďa a pani Bára Šopíková

Vítězi jednotlivých kategorií se stali mezi mladšími za chlapce pětiletý Vojtíšek Hornáček a mezi děvčaty stejně stará Sarah Zemanová, oba ze Zlína. V kategorii starších si trofej z rukou porotců Antonína Sedi a Barbory Šopíkové převzali devítiletý Jakub Šálek, který přicestoval z Valašských Klobouk a královnou Notečky se již potřetí stala čtrnáctiletá Adéla Macková z Brumova – Bylnice.

Akce pořádaná nonprofitním občanským sdružením proběhla za sponzorského přičinění České strany sociálně demokratické a pekárny Topek Topolná. Mediálním partnerem akce byl Týdeník Zlínska.


Návrat na začátekNabídka
*