basisko

 

 

         
        e-mail: incola@quick.cz

 
Kam se chcete podívat?
*

Incola o sobě

Otrokovská notečka

Dřeváček

Moravský rok

Hudecká muzika

Troník

Seminář

Napsali o nás

CM Píšťalenka

 
Obrázky
*

Jak sa rozléhaly zvonečky

Otrokovská notečka

Lísteček z javora

Ze zkoušky

 

Hudební pořady Incola et musica

V současné době nabízí občanské sdružení Incola et musica tři typy pořadů:

Zpívánky s cimbálem

jsou koncipovány jako hudební beseda, kdy muzikanti cimbálové muziky představí mladým posluchačům jednotlivé hudební nástroje a jejich postupné zařazení do celé muziky. Každý nástroj má svoji zajímavou historii, techniku hry a charakteristický zvuk. V hudebním pořadu zazní nejen písničky z oblasti Valašska a Slovácka, uslyšíte také melodie z pohádek a filmů pro děti. Cimbál se vám představí také jako sólový koncertní nástroj. Malí posluchači budou mít možnost zazpívat si u cimbálu svoji oblíbenou písničku.

Plakát - Zpívánky s cimbálem

 

Pohádkové zpívánky

Melodie z pohádek: Princezna ze mlejna, Lotrando a Zubejda, Ať žijí duchové, Včelka Mája a další, si děti společně zazpívají, ale i zahrají na rozdané Orffovy nástroje a vyzkoušejí si tak svoji muzikantské dovednosti s doprovodem profesionálních hudebníků.

Pořady jsou připravovány ve spolupráci s hudební skupinou TRONÍK v nástrojovém obsazení: housle, kytara nebo klávesy, basa, zobcová flétna a nástroje Orffova instrumentáře nebo cimbálovou muzikou.

Plakát - Pohádkové zpívánky

Pro život bez drog

Jde o hudební besedu s tematikou prevence patologických jevů jakými jsou závislosti na kouření, alkoholu drogách.

Hudební skupina Troník Dany Novotné a tiskový mluvčí okresního ředitelství Policie České republiky kapitán Ivo Mitáček, spolupracují v cyklu setkání žáků na zakladních ale i středních školách s tematem problematiky drog, jiných patologických závislostí a na ně navazující kriminalitě.

To vše je prokládáno hudebními vstupy folkové a country muziky v podání profesionáních muzikantů. Účastníci besedy se mohou dotazovat v přímé diskusi s policistou, možnost budou mít i anonymní tazatelé.

Plakát - Pro život bez drog

Návrat na hlavní stranu


Nabídka
*

Hudební pořady

Zpěvníky

Noviny