www.automotodrombrno.cz:

24.9.2007

Napínavý závod šampionátu FIA Grand Tourismo, který na brněnském Automotodromu sledovalo na 8000 diváků, zdramatizoval závěr sezóny 2007.

Janiš s Jiříkem excelovali v GT3

V první části kvalifikace na závod FIA GT3 European Championship si Erik Janiš časem 2:03.386 vyjel pole position pro první závod GT3 v Brně. Do druhé kvalifikace pak s vozem Lamborghini Gallardo GT3 nastoupil Erikův spolujezdec Jaromír Jiřík a jeho devátý čas znamenal, že do druhého závodu GT3 bude česká posádka startovat z páté řady.
 
V sobotním závodě pak exceloval především Erik Janiš, který zajel nejrychlejší kolo závodu a až do zastávky v boxech vedl. Pak však přišly technické problémy, které připravily českou posádku o stupně vítězů. Vůz byl hodně přetáčivý, Jaromír Jiřík se snažil vedení udržet, ale postupně ho předjeli tři soupeři. „Kromě přetáčivosti se mi ještě v nájezdu do posledního kola otevřely dveře. Docela jsem se lekl. Snad to bude zítra lepší,“ uvedl po prvním závodě Jiřík. V neděli už si Janiš s Jiříkem nechtěli nechat stupně vítězů uniknout a tentokrát bitvu o třetí místo vyhráli. S devatenácti body jsou tak na páté příčce celkového pořadí evropského šampionátu FIA GT3.