Napsali na: www.e-auto.cz:

Jaromír Jiřík se v poli šampionátu FIA GT3 neztrácí

Ze závodů motorek, kde byl 10 let členem reprezentace v Enduru, přesedlal do závodních aut, kde začínal s Fordem Puma, ve stejnojmenné závodní sérii. To se psal rok 1999. Od té doby se lékař, který je zmámý ve spojitosti s tenisem a jeho kariérou u reprezentace, zúčastnil nespočtu závodů. V roce 2000 vybojoval první místo ve Ford Puma Cupu, chvíli se věnoval našim závodům na okruzích v divizi 1 a po té již jeho závodní aktivity mířily do zahraničí.

Postupně osedlal Renault Clio 2,0, pak následovala Alfa Romeo 147, se kterou se velmi úspěšně prezentoval v německém Divinol Cupu a v evropském Alfa Romeo 147 Cupu.

Již vloni však nasedl do vláčku, který si říká FIA GT3 a se silnými stroji Lamborghini zkouší štěstí a svůj závodní um. Loňské snažení přineslo 23. místo, mezi zhruba 50-ti vozy.
 
V tom letošním roce jezdí v rakouském týmu S Berg Racing, který vlastní tři stroje Lamborghini Gallardo GT3 a s jedním z nich můžeme pravidelně vídat ve FIA GT3 i MUDr. Jaromíra Jiříka.
 
Za jeho největší letošní úspěch můžeme považovat závod na Silverstonu, kde společně s Erikem Janišem zajeli druhé celkové místo a první ve třídě L. V deštivém představení na rumunském městském okruhu tolik štěstí nebylo z nezaviněné havárie bylo Lamborghini docela dost poničené. Navíc z něj měl Jiřík pochroumané vazy v koleně. Při zatím posledním letošním vystoupení dvojice Jiřík – E.Janiš došel bohužel dvakrát Lamborghini Gallardo benzín, a ikdyž se vůz chvílemi proháněl okolo medailový pozic, zbylo z těchto dvou jízd jen 26. a 19. místo.
 
Letošní výsledky Jaromíra Jiříka:
 
Silverstone (ANG) 2. a 13. místo ( celkově )
Bukurešť (RUM) neúčast v závodě vinou nezaviněné havárie v kvalifikaci
Monza (ITA) 26. a 19. místo

 
        FIA GT 3 celkově: 9. místo
        Klasifikace týmů: S Berg Racing 10. místo
        Lamborghini Cup: 3. místo

 
Na další závod se chystá MUDr. Jaromír Jiřík do belgických lázní Spa, kde jej čeká velmi náročný 24 hodinový závod GT vozů, o posledním červencovém víkendu.

 
Vláďa Rožánek

15.7.2007