Napsali na : www.idnes.cz:
Český jezdec sbírá body v šampionátu vozů GT3

Jiřík se už chystá do belgického Spa

Lamborghini
16.07.2006 19:02 - P r a h a  -  Je jediným Čechem ve startovním poli letos nově vypsaného okruhového šampionátu vozů GT3. A sbírá v něm body. Po prvním na okruhu v anglickém Silverstonu získal Jaromír Jiřík další na německém okruhu Oschersleben. Nyní se už chystá na další závod. Za čtrnáct dnů totiž znovu usedne za volant žlutého vozu Lamborghini Gallardo GT3 se startovním číslem 35, aby vyrazil k dalším bojům v belgickém Spa.
Při posledním závodě na německém okruhu Oschersleben si Jiřík plně vynahradil zklamání z neúspěšného pokusu o debut ve světovém šampionátu při domácím závodě v Brně. Tam mu start znemožnila závada motoru na voze Porsche 996 GT3 RS týmu Jana Vonky.

Naopak v evropském mistrovství se mu i nadále daří. V Německu společně se domácím jezdce Marcem Bassengerem dovedl Lamborghini Gallardo GT3 do cíle prvního závodu na osmé pozici a tím zopakoval umístění z předchozího, premiérového závodu v Silverstone. Do celkového hodnocení si díky tomu připsal další mistrovský bod.

"Zpočátku jsem měl ze závodu velké obavy, na tento typ trati totiž není lambo příliš vhodné. Nakonec se ale auto s tratí vypořádalo velmi dobře. Hodně mi pomohl i můj německý spolujezdec," říká Jaromír Jiřík. "Výsledku si velice vážím. Vždyť před začátkem sezóny jsem vůbec nedoufal, že se mi bude takto dařit sbírat body."

Výsledek je o to cennější, neboť v těchto závodech panuje obrovská konkurence. Seriál, který vznikl na počátku letošního roku jako levnější varianta světového šampionátu vozů GT, se u výrobců sportovních vozů setkal s nečekaným ohlasem a v jednotlivých závodech se na startu prezentuje více jak čtyřicítka atraktivních sportovních vozů renomovaných značek.

Podobná konkurence se sejde i na okruhu ve Spa-Francorchamps v Belgii, kde se uskuteční další třetí díl seriálu ME.

"Náš tým již na okruhu testoval, já jsem se bohužel z pracovních důvodů nemohl testů zúčastnit, ale okruh znám. Již jsem tam několikrát závodil, ale bylo to s daleko slabšími vozy. Každopádně se už moc těším," prohlašuje Jiřík. "Trať se Spa se mi líbí, i když jsou tu velmi těžká místa - jako například pověstná Eau Rouge nebo Blanchimont. Ale celkově by profil dráhy měl našemu vozu vyhovovat."

 

Petr Gabriel