Olomoucký pilot předvedl v Brně bezvadný výkon

Oslava narozenin Janišovi vyšla

25.09.2007 10:54 - B r n o , O l o m o u c  -  Pole position v kvalifikaci, suverénní vedení v prvním závodě, které ukončily až technické problémy, a bronzový věnec z druhého závodu. Olomoucký pilot Erik Janiš, který v neděli slavil dvacáté narozeniny, předvedl o víkendu v závodech evropského mistrovství FIA GT3 v Brně bezvadný výkon.

"Po prvním závodě jsem byl zklamaný. Vzhledem k začátku jsme mohli dopadnout lépe, ale bohužel technika byla proti," stýskal si Erik Janiš, jehož stájový kolega Jaromír Jiřík přivezl jejich Lamborghini Gallardo GT3 do cíle kvůli velké přetáčivosti vozu až na čtvrtém místě.

Ve druhém závodě začínal za volantem Jiřík a Janiš pak finišoval. A předvedl strhující jízdu. V posledním kole hodinového závodu zasadil Francouzi Vanneletovi perfektně připravený atak a v posledních kilometrech už pozici udržel. Dojel si tak pro bronzový věnec.

"Mám velkou radost. S Járou Jiříkem jsme chtěli alespoň jednou dojet na pódium, což se nám povedlo," oddechl si Erik Janiš. "Škoda sobotní ztráty třetí příčky, nicméně v neděli jsme si vše vynahradili. Ale řeknu vám, bylo to jen tak tak. Jakmile jsem soupeře dojel, nepodařilo se mi jej hned udolat. A to bylo špatně," líčil Janiš.

"Naštěstí jsem si správně připravil manévr a soupeře v posledním kole předjel." Za tři týdny čeká Janiše v Brně premiéra v A1GP – Světovém poháru motorsportu. "Snad nezklamu," věří olomoucký závodník.