Alfa Romeo Epilog 2006

Posledním závodem skončila pro ALFA ROMEO RACING HARDWARE TEAM sezona v automobilových okruhových závodech v rámci Mezinárodního mistrovství České republiky. Samotný závod byl rozdělený na první tříhodinovou část v rámci MM ČR a dále na celkové hodnocení po šesti hodinách Alfa Romeo Epilogu 2006. V první části závodu všem udělala radost posádka Vladimír Franc, Jan Flemr, Petr Fulín a Zdeněk Duda třetím místem v Divizi 4 do 2000ccm a připsala si do celkového hodnocení seriálu důležité body. Z rukou brněnských pořadatelů si převzala poháry na stupních vítězů. V druhé části si pak tato posádka udržovala stále třetí pozici. Bohužel nečistoty na trati zapříčinily rozbití dvou ze čtyř přídavných světlometů, takže necelou hodinu před koncem závodu musel být Petr Fulín povolán do boxů k neplánované opravě. Na trať se vrátil se ztrátou jedné příčky a i přes skvělé časy se mu zpět na stupně vítězů nepovedlo dostat.

Druhá posádka Alfy Romeo 147 GTA ve složení Zdeněk Duda, Lasha Menabde a Robert Lucák byla posílena o špičkového jezdce ze seriálu FIA GT3 a European Alfa Challenge Jaromíra Jiříka. Jaromír společně s mechaniky nastavili špičkově vůz a výsledkem bylo jeho nejrychlejší kolo v závodě s tímto vozem a v této sezoně, které mělo hodnotu na brněnském okruhu 2:16:928! Zdeněk Duda také vylepšoval jeden osobní rekord za druhým, ale při souboji s konkurenčním vozem byl vytlačen a tato kolize poškodila převodovku Alfy, která v následujícím kole vypověděla poslušnost. Takže posádka musela odstoupit z průběžného druhého místa.

V celkovém hodnocení MM ČR Divize 4 do 2000cc skončili tři jezci ALFA ROMEO RACING HARDWRE TEAMu v první desítce. Zdeněk Duda skončil na čtvrtém místě a byl první z jezdců na voze Alfa Romeo. Celkem letos stáli jezdci týmu RACING HARDWARE čtyřikrát na stupních vítězů ze šesti závodních víkendů. Všechny nové zkušenosti budou zúročeny v nové sezoně, kdy team obohatí některá nová jména a začne také působit na evropských okruzích. Ale to bychom předbíhali, vše bude brzy představeno.