napsali na: www.auto-sport.cz:

15.07.2007  MUDr. Jaromír Jiřík se v poli FIA GT3 neztrácí
 
Automobilový závodník, který přišel do velkých aut z endura, si letos dal za cíl posbírat úspěchy s Lamborghini Gallardo GT3, v rakouské stáji S Berg Racing.
          Ze závodů motorek, kde byl 10 let členem reprezentace v Enduru, přesedlal do závodních aut, kde začínal s Fordem Puma, ve stejnojmenné závodní sérii. To se psal rok 1999. Od té doby se lékař, který je zmámý ve spojitosti s tenisem a jeho kariérou u reprezentace, zúčastnil nespočtu závodů. V roce 2000 vybojoval první místo ve Ford Puma Cupu, chvíli se věnoval našim závodům na okruzích v divizi 1 a po té již jeho závodní aktivity mířily do zahraničí.

Postupně osedlal Renault Clio 2,0, pak následovala Alfa Romeo 147, se kterou se velmi úspěšně prezentoval v německém Divinol Cupu a v evropském Alfa Romeo 147 Cupu.

Již vloni však nasedl do vláčku, který si říká FIA GT3 a se silnými stroji Lamborghini zkouší štěstí a svůj závodní um. Loňské snažení přineslo 23. místo, mezi zhruba 50-ti vozy. V tom letošním roce jezdí v rakouském týmu S Berg Racing, který vlastní tři stroje Lamborghini Gallardo GT3 a s jedním z nich můžeme pravidelně vídat ve FIA GT3 i Jaromíra Jiříka.

Za jeho největší letošní úspěch můžeme považovat závod na Silverstonu, kde společně s Erikem Janišem zajeli druhé celkové místo a první ve třídě L. V deštivém představení na rumunském městském okruhu tolik štěstí nebylo z nezaviněné havárie bylo Lamborghini docela dost poničené. Navíc z něj měl Jiřík pochroumané vazy v koleně. Při zatím posledním letošním vystoupení dvojice Jiřík – E.Janiš došel bohužel dvakrát Lamborghini Gallardo benzín, a ikdyž se vůz chvílemi proháněl okolo medailový pozic, zbylo z těchto dvou jízd jen 26. a 19. místo.


 

Letošní výsledky Jaromíra Jiříka:

Silverstone (ANG) 2. a 13. místo ( celkově )

Bukurešť (RUM) neúčast v závodě vinou nezaviněné havárie v kvalifikaci

Monza (ITA) 26. a 19. místo

FIA GT 3 celkově: 9. místo

              Klasifikace týmů: S Berg Racing 10. místo

              Lamborghini Cup: 3. místo


 

Na další závod se chystá MUDr. Jaromír Jiřík do belgických lázní Spa, kde jej čeká velmi náročný 24 hodinový závod GT vozů, o posledním červencovém víkendu.


 

Text: Vláďa Rožánek