Napsali na: www.autodoplnky.cz:

FIA GT3 Dubaj (26.11.2007)

Našim se ve FIA GT3 dařilo, E.Janiš a Jiřík jsou šestí

Při posledních závodech FIA GT3 se skvěle předvedla posádka Skula-Matzke a na stroji Chevrolet Corvette Z06R odvezla k nám domů 5 bodů.

V Dubaji se odjel poslední dvojzávod FIA GT3. V první jízdě si nejlépe vedla posádka Pirri-von Gartzen s vozem Corvette Z06R. Druhé místo z Dubaje odváží překvapivě Ascari KZ1R s dvojicí Lang-Bertram a bronzový post obsadili Vannelet s Moserem a Ferrari 430 GT3. Velmi pěkným čtvrtý místem se blýskli Skula a Matzke na dalším voze Corvette Z06R. Zaznamenali tak svůj letošní nejlepší výkon.
Další náš jezdec Jaromír Jiřík závod s Rusem Kuzminykhem nedokončil. Přitom body tolik potřeboval do konečného hodnocení šampionátu.

Druhý závod nejlépe zvládli Frassineti-Alessi s Aston Martinem DBR9. Zvítězil o 1,417s., před druhou posádkou Vannelet-Moser na Ferrari 430, kterým tyto body zajistily titul v kategorii FIA GT3 a pro letošní rok jim ho již nikdo nemůže sebrat. Třetí místo získalo Ascari s Langem a Bertramem. Matzke se Skulou dojeli ve druhém závodě na nebodovaném 15. místě, těsně před posádkou Ludwig/Berberich-Martini, která jela se stejným vozem. Náš druhý vůz Lamborghini Gallardo GT3 dokončil závod na 17. místě.

V celkovém hodnocení tedy zvítězila posádka Vannelet-Moser s Ferrari 430, se 7 bodovým odtupem na ně hleděli Pirri a von Gartzen a bronzovou příčku ukořistili Diego Alessi s Frassinetim.
Naši na bednu nedosáhli, ale po sezóně patří dvojici E.Janiš - J.Jiřík s Lamborghini Gallardo celkově šesté místo, což je pěkným úspechem. Skula a Matzke se s dalšími třemi piloty dělí o 11. místo.
FIA GT3 sice není plnohodnotnou odnoží závodů GT, ale startují zde i takový jezdci jako Toni Seiler, Mauro Casadei, Stephane Daoudi nebo Klaus Ludwig. A vozy jako Jaguar XKR, Ascari KZ1R, nebo Dodge Viper Competition Coupe to už je pořádná jízda.

FIA GT3 2007:

G.Vannelet (F) - Ferrari F430 - 61
H.Moser (CH) - Ferrari F430 - 61
L.Pirri (I) - Corvette Z06R - 54
J.v.Gartzen (D) - Corvette Z06R - 54
D.Alessi (I) - Aston Martin DBR9 - 32
A.Frassinetti (I) - Aston Martin DBR9 - 32
A.Peyroles (F) - Dodge Viper Competiton Coupe - 31
J.Ruffier (F) - Dodge Viper Competiton Coupe - 31
I.Khan (GB) - Ferrari F430 - 20
S.Daoudi (F) - Ferrari F430 - 20
E.Janiš (CZ) - Lamborghini Gallardo - 19
J.Jiřík (CZ) - Lamborghini Gallardo - 19

Vláďa Rožánek
FIA GT3 © DDPI