Napsali na: www.fiagt.auto-news.cz:

Erik Janiš pojede poprvé ve městě

autor: Martin Hájek
zveřejněno:
17. května 2007

Z boje do boje kráčí v posledních týdnech Erik Janiš a k radosti své i svých příznivců jde zatím o samé úspěšné bitvy.

Další výzva čeká pilota o tomto víkendu, kdy s Jaromírem Jiříkem nastoupí ke druhému dvojzávodu evropské série FIA GT3. Olomoucký rodák pojede poprvé na městské trati, novém okruhu v Bukurešti.

Trať poutá velkou pozornost od oznámení, že se na ní bude závodit. Především pro unikátní prostor – dlouhé roviny a ostré zatáčky totiž obepínají palác bývalého rumunského diktátora Nikolaje Čaušeska. Od jeho pádu sídlí v monumentální budově poslanci parlamentu. Tribuny mají kapacitu 70 000 míst, počítá se s mocnou diváckou kulisou. Na startu má být více než čtyřicet vozů.

Devatenáctiletý jezdec má za sebou dva velmi úspěšné víkendy. O uplynulém ovládl úvod série Česká pojišťovna Škoda Octavia Cup v Mostě, kde byl s týmem ACA Autocentrála Hlučín jednou první a jednou stříbrný a před dvě týdny zazářil v Silverstone.

Na slavné britské dráze totiž s Jiříkem skončili druzí v závodě evropského mistrovství FIA GT3. Pro rumunské pokračování tak český tandem patří k největším favoritům obou závodů uprostřed Bukurešti. Opět budou řídit Lamborghini Gallardo rakouské stáje s berg racing, ve stejných barvách se poprvé představí i další dva Češi, Martin Matzke a Jiří Skula.

Erik Janiš: „Jsem hodně zvědavý a zároveň se těším. Na žádné městské trati jsem v životě nejel, tak uvidíme, jak mi to půjde. Bukurešť Ring ale podle všeho bude výrazně jiný než ostatní trati v ulicích. Nabízí dlouhé rovinky spojené jen málo zatáčkami. Úspěch z Anglie mě velmi povzbudil a doufám, že s Járou Jiříkem opět zajedeme co nejlépe. Také mě těší, že strávíme společný víkend s bratrem Jarkem, který v Bukurešti pojede ve FIA Grand Turismo.“

Antonín Charouz: „Věřím, že se Erik opět neztratí. Tvrdím, že má na to, aby v šampionátu získal titul šampiona. Také jsem zvědavý na výkon dalších dvou mladíků Martina Matzkeho a Jiřího Skuly, kteří poprvé pojedou se stejným Lamborghini Gallardo.“