Napsali na: www.periskop.cz:

MUDr. Jaromír Jiřík se v poli FIA GT3 neztrácí

Automobilový závodník, který přišel do velkých aut z endura, si letos dal za cíl posbírat úspěchy s Lamborghini Gallardo GT3, v rakouské stáji S Berg Racing.

Ze závodů motorek, kde byl 10 let členem reprezentace v Enduru, přesedlal do závodních aut, kde začínal s Fordem Puma, ve stejnojmenné závodní sérii. To se psal rok 1999. Od té doby se lékař, který je známý ve spojitosti s tenisem a jeho kariérou u reprezentace, zúčastnil nespočtu závodů. V roce 2000 vybojoval první místo ve Ford Puma Cupu, chvíli se věnoval závodům na okruzích v divizi 1 a po té již jeho závodní aktivity mířily do zahraničí.

Postupně osedlal Renault Clio 2,0, pak následovala Alfa Romeo 147, se kterou se velmi úspěšně prezentoval v německém Divinol Cupu a v evropském Alfa Romeo 147 Cupu.

Již vloni však nasedl do vláčku, který si říká FIA GT3 a se silnými stroji Lamborghini zkouší štěstí a svůj závodní um. Loňské snažení přineslo 23. místo mezi zhruba 50ti vozy.

V tom letošním roce jezdí v rakouském týmu S Berg Racing, který vlastní tři stroje Lamborghini Gallardo GT3 a s jedním z nich můžeme pravidelně vídat i Jaromíra Jiříka ve FIA GT3.

Za jeho největší letošní úspěch můžeme považovat závod na Silverstonu, kde společně s Erikem Janišem zajeli druhé celkové místo a první ve třídě L. V deštivém představení na rumunském městském okruhu tolik štěstí nebylo z nezaviněné havárie bylo Lamborghini docela dost poničené. Navíc z něj měl Jiřík pochroumané vazy v koleně. Při zatím posledním letošním vystoupení dvojice Jiřík – E.Janiš došel bohužel dvakrát Lamborghini Gallardo benzín, a i když se vůz chvílemi proháněl okolo medailový pozic, zbylo z těchto dvou jízd jen 26. a 19. místo.

Letošní výsledky Jaromíra Jiříka:

FIA GT 3 celkově: 9. místo

Klasifikace týmů: S Berg Racing 10. místo

Lamborghini Cup: 3. místo

Na další závod se chystá MUDr. Jaromír Jiřík do belgických lázní Spa, kde jej čeká velmi náročný 24 hodinový závod GT vozů, o posledním červencovém víkendu.

Text: Vláďa Rožánek

16. července, 2007