logo

Radek Hrabůvka OV 014

Člen CB klubu OSCAR VICTOR
7 kanál PMR — 446,08125 MHz, 0,5W FM mono
13 kanál CB — 27,115 MHz, 4W FM mono
JN99DS17 pivolokátor Radegast 12°
radekhrabuvka@volny.cz

Někde mluví děti, někde vykecávači a někde huhňavý hňup…

Přeji vám dobrý den, nerušený poslech a 73 na všechny!

ČHMÚ
Aktuální radarová data

Soutěž PMR Kopce

Mapa mnou aktivovaných kopců v aktuálním, tedy 4. ročníku soutěže, stav k datu 15. srpna 2017.
Aktualizace mapy 15. srpna 2017, poslední aktivované kopce 12. srpna 2017:

 • Nořičí hora 1047 m v lokátoru JN99DM
 • Zmrzlý vrch 1043 m v lokátoru JN99DM
 • Tanečnice 1084 m v lokátoru JN99DL
 • Staniční deník z 12. srpna 2017
  PMR Kopce aktuální ročník – web soutěže


  Lysá hora 25. března 2017 — meteostanice

  V sobotu 25. března 2017 jsem využil dne otevřených dveří a navštívil jsem na Lysé hoře tamní meteostanici.
  Při prohlídce meteostanice jsem udělal nějaké fotky, spíše výcvaky, toho, co mne zaujalo, a nahrál jsem je na web ke stažení, na fotkách jsem nedělal žádné úpravy, krom zmenšení.
  15 fotek v původní velikosti 2560×1920 ke stažení (22 mega)
  15 fotek zmenšeniny ve velikosti 800×600 ke stažení (0,9 mega)
  originály 15 fotek ve velikosti 2560×1920 jednotlivě (bez náhledů).

  Také jsem se věnoval PMR vysílání, spojení jsem si zapisoval a na web www.cbpmr.cz jsem vystavil deník.


  Lysá hora, kamery ČHMÚ kamera směr JV kamera směr JZ kamera směr SZ


  Mé výsledky v soutěži PMR kopce 2013/14

  Diplom největší kopcař, 1. místo, 102 aktivovaných vrcholůDiplom 2. místo v soutěži aktivátorů, 510 bodů
  PMR kopce 2013/14 – mapa aktivovaných vrcholů
  PMR kopce 2013/14 – vyhlášení výsledků
  PMR kopce 2013/14 – web soutěže
  PMR kopce aktuální ročník – web soutěže


  Bleskové zhodnocení bonusové soboty 22.03.2014

  Počasí. přálo, pokud by bylo tepleji, tak bych se při rychlejší chůzi potil a také bych slintal při pohledu na spoře oděné tůristky, obojí je spojeno se značnou ztrátou vody z  organismu. Připravený časový plán trasy, mi v podstatě s přijatelnou odchylkou vycházel, aniž bych vynaložil větší úsilí. Po sestupu z Malé Čantoryje jsem sezdal, že na následující kopce už nemám tolik sil, abych je v pohodě zdolal, proto jsem sešel do Nýdku. Tam mi zrovna nejel autobus, ale po svačinové pauze jsem pookřál a rozhodl jsem se jít do Vendryně přes Prašivou horu, jeden z důvodů byl, že jsem na Prašivé hoře nikdy nebyl. Vrchol Prašivé hory tehdy byl mimo značku a já jsem neznal schůdnou trasu k vrcholu, tudíž jsem jej obešel po vrstevnici.
  Přežil jsem, po sprše a večeři je mi fajně, a to jest glovne.
  U Turka je autobusová zastávka, odkud začnu výšlap na kopce.
  Staniční deník ze soboty už mám hotový a také hlášení o aktivacích všech vrcholů jsem zaslal.


  Zhodnocení mého PMR kopečkování dne 10. 8. 2013

  Sobotní počasí na Lysé hoře bylo horší, než předpověď. Téměř pořád mžilo, mžení chvílemi přecházelo ve drobný déšť. Při cestě nahoru nahoru jsem měl na PMR puštěné skenování, ale cestou kolem Huserky jsem nic nezaslechl, tak jsem se ani nezastavoval. Na posezení u Zimného jsem si dal menší svačinu a poslouchal jsem živou debatu v polštině. Nebyl to však portejblový provoz, ale vykecávačky, proto jsem se o spojení nepokusil.

  Z vrcholu Lysé hory jsem udělal 6 spojení. Uprostřed relace s Topazem Těšín mi oněměla stanice, naštěstí si téměř vždy s sebou beru druhou jako záložní, další štěstí bylo v tom,že porucha na mém přijímači, která vznikla kvůli neustálého mžení a vysoké vlhkosti, po vysušení bez odbahnění, odezněla.

  Po větší svačině jsem zkusil jít na Malchor, ale po pár metrech nově vytyčenou úzkou pěšinkou mezi mokrými smrčky jsem to vzdal, protože při 100% vlhkosti a 10 °C bych neuschnul, ale nastydl. Posluchačům jsem oznámil změnu, přesun na Zimný.

  Na Zimném jsem byl úspěšný, podařilo se mi udělat tři spojení, napřed s expedicí Tukan, pak s Vlastíkem Lutyně a Topazem Těšín. Pak jsem se rozhodl pokračovat, pro mne zatím neprobádanou cestou, pokud nepočítám cestování myší po internetové mapě, na Kobylanku. Na Kobylance jsem opět zaslachnul silný signál expedice Tukan, tak jsem udělal první spojení. Potřebné druhé spojení z Kobylanky se mi asi čtvrt hodiny nepodařilo udělat, naštěstí mne „vysvobodil“ Bedřich Palkovice.

  Bohužel po uskutečněném spojení se Bedřich Palkovice se nemohl dále věnovat PMR a za daných okolností se mi jevilo nepravděpodobné, že bych z relativně nízkého z Čupelu udělal i jiné spojení, než s téměř všude slyšitelnými Tukany. Doma jsem si říkal, že jsem mohl udělat aspoň obhlídku kóty.

  Po pár dnech jsem si nechal spočítat přibližné mapy pokrytí z jednotlivých kót a myslím si, že z Čupelu by bylo spojení na Velkou Javořinu o poznání horší, zato v Ostravě by byl signál dostatečný. Poučení pro příště.


  video z Lysé hory
  video z kamery
  na meteostanici
  pohled z meteostanice
  foto z kamery
  na meteostanici

  Lysá hora, další webkamera

  Pozor, vrchol sleduje webkamerami Velký bratr a také já! Náhled je z rána 28. 10. 2013 v 7.10 hod. Nová fotka vždy co minutu. Doporučuji zkusit zhlédnout také živé video a třeba říct do vysílačky kamarádovi na vrcholu, ať na kameru zamává.

  www.lysahora.cz — královna Moravskoslezských Beskyd
  www.lysa-hora.cz — vítejte na Lysé hoře


  PMR kopce

  Nová soutěž pro ty z nás, kteří rádi pořádají výlety s PMR stanicí na vrcholky kopců či hor u nás, na Slovensku a v blízkém příhraničí. Další informace, včetně soutěžních pravidel, jsou k nalezení na stránkách soutěže.
  PMR kopce


  Klondyke 2006

  Jako každý rok, tak i letos se uskutečnil Klondyke. Letošní Klondyke byl na Slavíči poslední, desátý, a celkově šlo o výroční 40. ročník. Proto probíhal ve slavnostní atmosféře a nechyběly ani spoře oděné kankánové tanečnice.

  Zúčastnil se také Boris Ostrava a Radar Hrabůvka, coby skalní, vysílal už od pátku a na vrcholu mě přivítal, i když neměl chléb a sůl. Slivovice chutnala dobře.
  Beskydy – Slavíč – Klondyke 9. 12. 2006


  Setkání a Expediční vysílání Clubu Sklerotiků

  Jako špatný sklerotik jsem se nezapomněl zúčastnit. Podle instrukcí jsem nabral proviant a vyrazil jsem přes Pustevny na Radhošť. Foto, povídání a staniční deník má na svém webu CB Club Sklerotiků.
  Foto a povídání
  Staniční deník


  Mošnov – Den NATO 16. 8. 2006

  Přes 50 kvalitních fotografií ve velikosti 800×600. Výsadkáři, vrtulníky, helikoptéry, letadla, návštěvníci „obyčejní“, politici i CB.
  Fotogalerie


  Lysá hora 19. 8. 2006

  Přes 100 kvalitních fotografií ve velikosti 1024×768. Potůčky, borůvky, výhledy, medvědice, spoře oděné turistky… Na vrcholu mě čekal se svou PMR stanicí Láďa Slávie Havířov, taky nafotil nějaké hezké záběry a o své expedici na Lysou horu napsal článek.
  Fotogalerie


  RSS

  Zprovoznil jsem RSS, pokud si můj RSS kanál přidáte do čtečky, nic vám neunikne.


  Další divné kódy

  Kozel se nemusí stát zahradníkem, aby poznal shnilou úrodu. Na jedněch stránkách jsem objevil novou perličku. Tak jsem se na stránky podával důkladněji, našel jsem toho více a článek HTML a CSS perličky jsem aktualizoval.
  HTML a CSS perličky


  Všeobecné oprávnění

  Generální licence a Generální povolení jsou už historickými dokumenty. V zájmu harmonizace s Evropou je tu první Všeobecné oprávnění č. VO-R/7/08.2005-22. Všeobecné oprávnění nám nic nového nepřináší a naštěstí ani neodnáší. Všeobecné oprávnění je všem k dispozici, originál je na serveru ČTÚ.

  VO-R/7/08.2005-22 Všeobecné oprávnění ve formátu Adobe Reader (PDF).

  Článek se stručnou historií a přehled starších GL a GP, starší dokumenty i ke stažení.


  Víra ve Firefox

  Zaslepená víra v prohlížeč může skončit takto:

  Firefoxi náš jenž jsi na nebesích, posvěť se jméno tvé, přijď království tvé, buď vůle tvá jak na netu tak i na zemi, HTML náš vezdejší dejž nám dnes, a odpusť jim jejich viny, jakož i my jim vbijem do hlav, že IE je šmejd, protože kdo ho používá je debilní dement vymazaný a zasloužil by utlouct!!!


  Bumbálka 16. 7. 2005

  Vydal jsem se na další výlet, tentokrát po okolí Bumbálky. Základní trasu jsem naplánoval z Bumbálky přes chatu Kmínek, vrch Korytovo, Hluchanku, kolem pramene Smradlavky do Bílé.
  Bumbálka 16. 7. 2005


  Prvomájový Bílý Kříž 2005

  Po dlouhé pauze jsem se vydal na prvomájový výlet. Naplánoval jsem si krátkou jednoduchou trasu z Visalají na Bílý Kříž. Samozřejmě sebou beru také ostře nabitou ručku.
  Prvomájový Bílý Kříž.


  Optimalizovaný sněhulák

  Napsat si na stránky, že jsou optimalizované pro jeden nejrozšířenější prohlížeč je skoro stejný nesmysl, jako dát na sněhuláka ceduli s nápisem hlásajícím, že sněhulák je optimalizovaný pro teploty pod nulou. Kolik je kterých prohlížečů a jak vlastně psát stránky?
  Optimalizovaný sněhulák


  Kdo doopravdy jsem?

  Už je to delší dobu, co byly na jakési už neexistující stránce publikovány texty, které řešily důležitou otázku, kdo vlastně je Radek Hrabůvka. Protože veškeré názory jsou jen pouhými názory, nejlepší to bude dokázat.
  Kdo doopravdy jsem?


  Podivné stránky

  Populární aktualizované téma. Na některých internetových stránkách se vyskytují různé podivnosti a v HTML a CSS kódu stránek zajímavé perličky. Autorů, kteří se nám marně pokoušeli znepřístupnit funkce pravého tlačítka myši nebo vnutit nám „jedinou správnou“ velikost okna již naštěstí ubývá.
  Podivné stránky


  Lysá 2005

  Lysá 2005 Tradiční slet a pálení čarodějnic na Lysé hoře v Beskydech


  Moje tvorba www stránek

  Krom těchto mých CB osobních stránek připravuji a upravuji stránky CB klubu Ostrava a ČAK CB. Pro síbíčkáře jsem převedl na internetové stránky příručku, kterou napsali Milan 42 a Ludva Hrabůvka, „Než zapnete CB“.
  mujweb.cz/cbov CB klub Ostrava Oscar Victor
  cakcb.wz.cz Česká asociace klubů CB
  cakcb.wz.cz/nezzapcb Příručka „Než zapnete CB“


  Nad smogovou mlhou

  S Jiřinkou Vítkovice a Borisem Ostrava na Velký Javorník.
  Nad smogovou mlhou


  Jaká soutěžní pravidla?

  Pravidla Soutěžního expedičního vysílání se neustále mění. Každý má na znění pravidel svůj názor. Moje názory vychází ze zásady minima zákazů i příkazů, rovných soutěžních podmínek a dodržování GL. Jaká soutěžní pravidla?


  ručka vysílá

  SY101

  Textový obrázek, jak se dělala grafika v počítačovém pravěku, když computery i tiskárny uměly jen textový režim. Dnes, v době True Color grafiky se tomu můžeme jen :-) Tento „výtvor“ jsem nedělal ručně, ale pomohl mi program „Graphic Workshop“. Pomocí stylu je písmo nastaveno na 50% normální velikosti. K prohlížení je vhodné rozlišení alespoň 1024×768. Toto „dílo“ si můžete snadno vytisknout, vše je připraveno, jak se můžete pomocí náhledu tisku přesvědčit.
  SY101


  Vítejte na CB

  Vítáme příznivce CB vysílání


  Signál 13

  CB klub OSCAR VICTOR vydával občasník Signál 13, vyšlo několik čísel.
  Signál 13
  Všechna čísla časopisu jsme propašovali i na Slovensko.
  Pašování časopisu


  Zachycena ponorka

  Naše mikrofony zachytily zajímavé zvuky.
  Zvuky ponorky


  Odkazy

  Odkazů je tu jen pár, více jich mám stránkách, které dělám pro ostravský CB klub Ostrava Oscar Victor

 • CB klub OSCAR VICTOR
 • Česká asociace klubů CB
 • Než zapnete CB
 • Stránka s odkazy, spravuje CB klub Ostrava Oscar Victor

 • Kontakt

  Chcete li mi někdy psát, tak na tuto adresu:
  radekhrabuvka@volny.cz


  Copyright

  © Radek Hrabůvka 1620–2109 bude CB provoz snězen, tak tu už žádný nebude.

  keška