Vážení a milí přátelé, příznivci atelieru MILIJARDA,
poté, co Jaroslav Kundrát odešel těšit svým uměním publikum v jiné galaxii, jsem Vám docela troufale slíbila, že udělám všechno pro to, aby ateliér MILIJARDA tuhle velice citelnou ránu přežil.
Jsem proto moc a moc ráda, že své slovo plním. Nejen tím, že střežím Jardův odkaz a jeho díla jako oko v hlavě, ale plním i plán domluvených výstav (proto mohl být vystaven o vánocích i velký Kundrátův reliéfní betlém v Jílovém) a dokonce navazuji i na jeho řezbářskou práci, kterou jsem za padesátileté soužití i společnou tvorbu dostatečně okoukala.
Tímto Vám tedy oznamuji, že v ateliéru MILIJARDA se znovu vyřezává, i když samozřejmě ne v takovém rozsahu, na jaký jste byli zvyklí.
Na dalších výstavách se tedy budete setkávat nejen se řezbami, jež po sobě zanechal Jarda, ale i s dílky mými, která vznikají jako pocta chlapovi, který byl pro mě vším a moc mi dal. Snad mu to svým skromným snažením alespoň trochu vrátím.
Nejbližší z našich výstav začne pod názvem „Můj dřevěný svět“ vernisáží 28. července 2018 na zámku Linhartovy ve Městě Albrechtice u Krnova.
Další příležitostí k našemu setkání bude Týnecký střep, který se letos uskuteční 4. srpna 2018 na Hradě Týnec nad Sázavou. Tam jsme v posledních letech nikdy nechyběli, tam se vlastně s vámi loni Jaroslav rozloučil jen chvíli před svým odchodem do kumštýřského nebe.

Všude, kde se setkáme, se na vás budu těšit.Vaše Míla Kundrátová