Tichý bard

Starý rybník

Založil jsem na Bloggeru ještě jeden fotoblog věnovaný výhradně jedinému místu, kterým je Starý rybník v Krušných horách nedaleko hájovny Nový Dům v katastru obce Kalek.

Vydáno 21. 7. 2011

Fotoblog

Po jisté době váhání jsem se rozhodl založit si nový blog nebo přesněji fotoblog. Hodlám se na něm veřejně chlubit svými fotografiemi (zejména) krajiny a architektury. Nový fotoblog se jmenuje Hledáček.

Vydáno 10. 6. 2011

Obce okresu Chomutov

Na podporu menšího osobního projektu jsem vytvořil nový web. Podrobnosti najdete na stránce Osady a obce Chomutovska.

Vydáno 1. 7. 2010

Nové Odpadové hospodářství

Před časem jsem upozorňoval na stránku se seznamem zkratek používaných v odpadovém hospodářství.

Dnes bych rád upozornil, že stránka byla přesunuta na vlastní doménu odpadove-hospodarstvi.net a prodělala významnou změnu jak ve vzhledu, obsahu a dalších možnostech. Realizace nové verze je navíc mým dílem.

Vydáno 1. 2. 2007

Nepřátelská Radnice

Radnice je městečko nedaleko Plzně a cyklisty tam asi nemají v lásce. Stačí zajet do středu města. Silnice i náměstí tam jsou dlážděné velkými kostkami, po který je radost jet. Rozhodnete-li se šetřit vlastní pozadí, můžete zkusit chodníky pokryté zámkovou dlažbou. Jelo by se po ní pěkně, ale každých 4–5 metrů je hladký povrch přerušen žlabem na odtok dešťové vody, vytvarovaný tak akorát, aby na něm kolo ošklivě drnclo.

Jinak je ale v městečku příjemný klid (čili chcíp tam pes), minimum lidí a o víkendu zavřené muzeum.

Vydáno 4. 8. 2006

ITD, MBA, IPPC a kol.

Pokud si nejste jistí významem uvedených zkratek, netruchlete, já bych také netušil, co znamenají. Stačí se však podívat na stránku se seznamem pojmů používaných v odpadovém hospodářství a hned budete mít trochu jasněji.

Aktualizace 1. 2. 2007

Nová adresa stránek je http://odpadove-hospodarstvi.net.

Vydáno 1. 8. 2006

Žluté moře

Řepkové pole

Řepkové pole poblíž německého Marienbergu. (JPG, 128 kB)

Vydáno 10. 6. 2006

Historická VT

Ve výprodeji starých knih v knihovně se občas objeví skutečné perly. Dnes jsem tam náhodou narazil na útlou knížku Automatické mozky od Miroslava Honzíka, která vyšla v roce 1976 a stručně popisuje tehdejší stav výpočetní techniky ve světě. Dnes je to úsměvné čtení. Vždyť UNIX v té době dělal teprve první krůčky a data se běžně ukládala na děrné štítky.

Vydáno 25. 5. 2006

Česko-saské Švýcarsko 2006

V sobotu 15. dubna, čili naprosto ve stejný čas jako minulý rok, jsem letos vyrazil do Českosaského Švýcarska. Na rozdíl od loňska jsem však nejel sám, ale s Pavlem a navíc s námi jel ještě jeho kamarád Martin.

Setkali jsme se na nádraží v Ústí nad Labem a přes Děčín dojeli do Jedlové. Tradičně hlavně na mé přání jsem museli na Tolštejn. Nějaký sníh jsem sice čekal, ale na cestě ho byla docela silná, rozšlapaná vrstva.

Pokračování »»»

Vydáno 22. 5. 2006

1080 gramů dat

Nebývá zvykem počítat počítačová data v hmotnostních jednotkách, takže co mě k tomu vedlo? Jednoduše jsem se rozhodl trochu pročistit pracovní stůl a jeho okolí. Výsledkem mého snažení bylo mimo jiné přesně 80 vyhozených CD, které vážily uvedených 1 080 gramů.

Více než kilo plastu dává nějakých 40 GB dat (při 500 MB na CD). Většinou šlo o CD z různých časopisů, instalační disky starých linuxových distribucí a další programy, o kterých jsem si za posledních šest let naivně myslel, že se někdy budou určitě hodit.

Vydáno 5. 3. 2006

Petr „Salim“ Kinšt © 2003+, naposledy vygenerováno Út, 23 říj 2007 11:54:27

Focalize | © copyright free 2006