S V A T O M I C H A L S K Á   G R E G O R I Á N S K Á   S C H O L A   ( B R N O ) 

PŘEHLED LITURGICKÝCH AKCÍ

Aktualizováno 18. 07. 2014

 08. 01. 2012 – neděle

-

07:30 - BRODEK U PROSTĚJOVA, kostel Povýšení sv. Kříže

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Vágner, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze svátku Křtu Páně


-
-

09:00 - ŽELEČ U PROSTĚJOVA, kostel sv. Bartoloměje

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Vágner, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze svátku Křtu Páně


-
-

10:30 - OTASLAVICE, kostel sv. Michala

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Vágner, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa XIV, Credo I
Proprium: ze svátku Křtu Páně


 15. 01. 2012 – neděle

-

07:30 - BRNO-KOHOUTOVICE, kaple Svaté rodiny

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Haluza, farář v Brně-Žebětíně

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 2. neděle v mezidobí


-
-

09:00 - BRNO-ŽEBĚTÍN, Kostel sv. Bartoloměje

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Haluza, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 2. neděle v mezidobí

-
-

10:30 - BRNO-KOHOUTOVICE, kaple Svaté rodiny

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Haluza, farář v Brně-Žebětíně

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 2. neděle v mezidobí


 22. 01. 2012 – neděle

-

09:00 - FULNEK, kostel Nejsvětější Trojice

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: P. Vladimír Peklanský, SAC, představený delegatury pallotinů v Čechách a na Moravě

-
-

Ordinarium: Missa III, Credo III
Proprium: ze slavnosti sv. Vincence Pallottiho


-
-

10:30 - LUKAVEC, kostel sv. Jana Křtitele a sv. Barbory

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: P. Vladimír Peklanský, SAC, představený delegatury pallotinů v Čechách a na Moravě

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus), Credo III
Proprium: ze slavnosti sv. Vincence Pallottiho


 29. 01. 2012 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Jiří Mikulášek, generální vikář brněnské diecéze

-
-

Ordinarium: Missa XI (Orbis factor), Credo I
Proprium: ze 4. neděle v mezidobí


 05. 02. 2012 – neděle

-

08:00 - VYSOKÉ POPOVICE, kostel sv. Jana Křtitele

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Jan Peřina, farář

-
-

Ordinarium: Missa X, Credo I
Proprium: z 5. neděle v mezidobí


-
-

10:00 - ZBRASLAV U BRNA, kostel sv. Jiljí

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Jan Peřina, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa I, Credo III
Proprium: z 5. neděle v mezidobí


 12. 02. 2012 – neděle

-

08:00 - NOVÉ VESELÍ, kostel sv. Václava

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. RNDr. Miroslav Kazík, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 6. neděle v mezidobí


-
-

10:00 - BOHDALOV, kostel sv. Vavřince

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. RNDr. Miroslav Kazík, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 6. neděle v mezidobí


 14. 02. 2012 – úterý

-

18:30 - BRNO, rektorátní kostel sv. Michala

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Roman Kubín, ředitel Pastoračního střediska brněnské diecéze
Koncelebrant: R. D. Mgr. Petr Balát, farní vikář v Brně na dómě

-
-

Proprium: ze svátku sv. Valentýna


 19. 02. 2012 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Jiří Mikulášek, generální vikář brněnské diecéze

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis), Credo III
Proprium: ze 7. neděle v mezidobí


 26. 02. 2012 – neděle

-

08:00 - KUNŠTÁT NA MORAVĚ, kostel sv. Stanislava

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Tomáš Koumal, administrátor

-
-

Ordinarium: Missa XI (Orbis factor), Credo I
Proprium: z 1. neděle postní


-
-

09:30 - SEBRANICE U BOSKOVIC, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Tomáš Koumal, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa I (Lux et origo), Credo I
Proprium: z 1. neděle postní

-
-

11:00 - KUNŠTÁT NA MORAVĚ, kostel sv. Stanislava

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Tomáš Koumal, administrátor

-
-

Ordinarium: Missa XVIIA, Credo III
Proprium: z 1. neděle postní


 04. 03. 2012 – neděle

-

07:30 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Jan Peňáz, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 2. neděle postní


-
-

09:00 - BUKOVINKA, filiální kostel Nanebevzetí Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Jan Peňáz, farář ve Křtinách

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 2. neděle postní

-
-

10:30 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Jan Peňáz, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 2. neděle postní


 11. 03. 2012 – neděle

-

09:00 - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU II, bazilika Nanebevzetí Panny Marie

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Vladimír Záleský, farář

-
-

Ordinarium: Missa IX, Credo III
Proprium: ze 3. neděle postní


-
-

11:00 - HERÁLEC POD ŽÁKOVOU HOROU, kostel sv. Kateřiny

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Vladimír Záleský, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa II, Credo I
Proprium: ze 3. neděle postní


 18. 03. 2012 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Jiří Mikulášek, generální vikář brněnské diecéze

-
-

Ordinarium: Missa primitiva
Proprium: ze 4. neděle postní


 24. 03. 2012 – sobota

-

13:30 - PROSTĚJOV, kostel Povýšení sv. Kříže

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: D. Mgr. Ambrož Petr Šámal, OPraem., farní vikář na Svatém Kopečku u Olomouce

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze soboty 4. týdne postního


 25. 03. 2012 – neděle

-

18:30 - STRÁŽNICE, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: P. ThLic. Lukasz Karpiński, SchP, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa XVII, Credo I
Proprium: z 5. neděle postní

-
-

19:30 - STRÁŽNICE, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Koncert

-
-

Zpěvy mešních proprií Popeleční středy, postních nedělí a Svatého týdne


 01. 04. 2012 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Antifony k žehnání ratolestí a k průvodu
Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z Květné neděle
Latinské pašije podle sv. Marka


-
-

10:30 - BRNO, rektorátní kostel sv. Michala (dominikánský)

Mše sv. se svěcením ratolestí

Celebrant: R. D. Mgr. Roman Kubín, rektor kostela

-
-

Latinské antifony k žehnání ratolestí a k průvodu
Pašije podle sv. Marka (české, chorální nápěv)


-
-

15:30 - BRNO, kostel sv. Janů (minoritský)

Mše sv. se svěcením ratolestí

Celebrant: P. Mgr. Sebastian Gruca, OFMConv., farní vikář

-
-

Latinské antifony k žehnání ratolestí a k průvodu
Proprium: z Květné neděle
Ordinarium: Missa XVII
Pašije podle sv. Marka (české, chorální nápěv)

-
-

18:30 - BRNO, rektorátní kostel sv. Michala (dominikánský)

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: P. PhDr. Tomáš Jiří Bahounek, OP, kooperátor

-
-

Pašije podle sv. Marka (české, chorální nápěv)


 02. 04. 2012 – pondělí

-

07:55 - BRNO, Biskupské gymnázium, aula

Latinská mše sv.

Hlavní celebrant: P. Mgr. Marcel Javora, farář ve Vysočanech u Blanska
Koncelebrant: R. D. Mgr. Dr. Ing. Pavel Konzbul, spirituál Biskupského gymnázia v Brně

-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus)
Proprium: z pondělí Svatého týdne


 05. 04. 2012 – čtvrtek

-

17:00 - BRNO, jezuitský kostel (Nanebevzetí Panny Marie)

Obřady Zeleného čtvrtku s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: P. Ing. Josef Stuchlý, SI, rektor kostela

-
-

Ordinarium: Missa XIII
Proprium: ze Zeleného čtvrtku


 06. 04. 2012 – pátek

-

15:00 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Velkopáteční obřady

Hlavní celebrant: Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský

-
-

České pašije podle sv. Jana


-
-

17:00 - BRNO, jezuitský kostel (Nanebevzetí Panny Marie)

Velkopáteční obřady s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: P. Ing. Josef Stuchlý, SI, rektor kostela

-
-

Proprium: z Velkého pátku
Latinské pašije podle sv. Jana


-
-

21:00 - BRNO, jezuitský kostel (Nanebevzetí Panny Marie)

Koncert - Temné hodinky

-
-

Výběr z nočních modliteb Bílé soboty (Nocturno I a Nocturno II)


 08. 04. 2012 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: z Božího hodu velikonočního, sekvence Victimae paschali laudes, Regina caeli (solemnis)


 15. 04. 2012 – neděle

-

08:30 - LECHOVICE, kostel Navštívení Panny Marie

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Marek Vácha, Ph.D., administrátor

-
-

Ordinarium: Missa I, Credo III
Proprium: z 2. neděle velikonoční, sekvence Victimae paschali laudes, Regina caeli (solemnis)


-
-

10:10 - BOŽICE, kostel sv. Petra a Pavla

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Marek Vácha, Ph.D., administrátor z Lechovic

-
-

Ordinarium: Missa VII, Credo I
Proprium: z 2. neděle velikonoční, sekvence Victimae paschali laudes, Regina caeli

-
-

13:00 - LECHOVICE, kostel Navštívení Panny Marie

Křestní bohoslužba s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Marek Vácha, Ph.D., administrátor

-
-

Chorální zpěvy ze svátku Křtu Páně, hymnus Veni Creator, Regina caeli (solemnis)


 22. 04. 2012 – neděle

-

07:45 - KROUNA, kostel sv. Michaela

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Ing. Vladimír Handl, administrátor

-
-

Ordinarium: Missa I, Credo III
Proprium: ze 3. neděle velikonoční, Regina caeli


-
-

09:15 - RANÁ, kostel sv. Jakuba staršího

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Ing. Vladimír Handl, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa III, Credo I
Proprium: ze 3. neděle velikonoční, Regina caeli (solemnis)


-
-

11:00 - PUSTÁ KAMENICE, kostel sv. Anny

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Ing. Vladimír Handl, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus), Credo I
Proprium: ze 3. neděle velikonoční, Regina caeli (solemnis)


 29. 04. 2012 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa IX (Orbis factor)
Proprium: ze 4. neděle velikonoční


 06. 05. 2012 – neděle

-

09:00 - SÁDEK U POLIČKY, kostel Nejsvětější Trojice

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Stanislav Tomšíček, administrátor

-
-

Ordinarium: Missa I (Lux et origo), Credo I
Proprium: z 5. neděle velikonoční


-
-

10:30 - TASOV, kostel sv. Petra a Pavla

Mše sv. s gregoriánským chorálem - křtiny

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Kryl, administrátor

-
-

Proprium: z 5. neděle velikonoční


-
-

10:45 - KOROUHEV, kostel sv. Petra a Pavla

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Stanislav Tomšíček, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa IX, Credo III
Proprium: z 5. neděle velikonoční


 13. 05. 2012 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Petr Balát, farní vikář

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: ze 6. neděle velikonoční


-
-

17:00 - BRNO, jezuitský kostel Nanebevzetí Panny Marie

Májová pobožnost a svátostné požehnání

Celebrant: P. Ing. Josef Stuchlý, SI, M.A., rektor kostela

-
-

Litanie loretánské, mariánské antifony, chorál k adoraci


 20. 05. 2012 – neděle

-

10:00 - TŘEBÍČ, bazilika sv. Prokopa

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: R. D. Mgr. Jakub Holík, farář
Kazatel: P. Elias Vella, OFMCap., exercitátor a exorcista z Malty

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 7. neděle velikonoční


 27. 05. 2012 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Petr Balát, farní vikář

-
-

Ordinarium: Missa XI (Orbis factor)
Proprium: ze slavnosti Seslání Ducha Svatého, sekvence Veni Sancte


-
-

18:30 - OBYČTOV, kostel Navštívení Panny Marie

Májová pobožnost, nešpory

Celebrant: R. D. František Koukal, farář

-
-

Litaniae lauretanae
Latinské chorální nešpory ze slavnosti Seslání Ducha Svatého


 29. 05. 2012 – úterý

-

16:00 - BRNO, Biskupství brněnské, budova konzistoře (Petrov 2)

Vernisáž výstavy "Zázračná Madona v brněnské diecézi - Panna Maria Prostřednice všech milostí"

-
-

Mariánské antifony


 01. 06. 2012 – pátek

-

18:30 - BRNO, rektorátní kostel sv. Michala (dominikánský)

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Roman Kubín, rektor kostela

-
-

Proprium: votivní prvopáteční (Těla a Krve Páně)
Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus)


-
-

21:00 - OŘECHOV-RONOV, kaple sv. Antonína Paduánského

Ztišení s gregoriánským chorálem

-
-

Chorální zpěvy ze slavnosti Seslání Ducha Svatého a ze slavnosti Nejsvětější Trojice


-
-

23:30 - BRNO, kostel sv. Janů (minoritský)

Na prahu Brány nebeské

-
-

Pásmo chorálních zpěvů k meditaci

-
-

23:50 - BRNO, kostel sv. Janů (minoritský)

Modlitba za město Brno a svátostné požehnání

-
-

Chorální zpěvy k požehnání


 03. 06. 2012 – neděle

-

08:00 - ROSICE, kostel sv. Martina

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: P. Vojtěch Suchý, SI, bývalý provinciál jezuitů nyní působící v Děčíně

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus)
Proprium: ze slavnosti Těla a Krve Páně


-
-

10:00 - ROSICE, kaple Nejsvětější Trojice

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: P. Vojtěch Suchý, SI
Koncelebrant: R. D. Mgr. Ing. Jan Klíma, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze slavnosti Nejsvětější Trojice

-
-

14:00 - ROSICE, kaple Nejsvětější Trojice

Svátostné požehnání a Te Deum

Celebrant: P. Vojtěch Suchý, SI

-
-

Chorální zpěvy k požehnání, Te Deum


 10. 06. 2012 – neděle

-

07:30 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Jan Peňáz, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze slavnosti Těla a Krve Páně

-
-
-

09:00 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Jan Peňáz, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze slavnosti Těla a Krve Páně

-
-

10:00 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Průvod "Božího Těla" s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Jan Peňáz, farář

-
-

Latinské chorální zpěvy k průvodu a k pobožnostem u čtyř oltářů


 17. 06. 2012 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ThLic. Petr Šikula, farář a kustos katedrály

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: z 11. neděle v mezidobí


 24. 06. 2012 – neděle

-

09:15 - OŘECHOV, kostel Všech svatých

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Bohuslav Bláha, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus)
Proprium: ze slavnosti Narození Jana Křtitele
K požehnání: Tantum ergo, Te Deum


 29. 06. 2012 – pátek

-

17:00 - DOLNÍ KOUNICE, kostel sv. Petra a Pavla

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: Mons. Mgr. Jiří Mikulášek, generální vikář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze slavnosti sv. Petra a Pavla


 30. 06. 2012 – sobota

-

09:00 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Kněžské svěcení

Hlavní celebrant: Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský

-
-

Zpěvy ke svěcení (české a latinské), litanie ke všem svatým


 07. 07. 2012 – sobota

-

09:00 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Jáhenské svěcení

Hlavní celebrant: Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský

-
-

Zpěvy ke svěcení (české), litanie ke všem svatým


 14. 07. 2012 – sobota

-

13:00 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Svatební mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ThLic. Petr Šikula, farář a kustos katedrály

-
-

Ordinarium: české (Olejník)
Proprium: svatební


 30. 07. 2012 – pondělí

-

19:00 - KOROUHEV, kostel sv. Petra a Pavla

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Stanislav Tomšíček, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa IX
Proprium: ze 17. týdne v mezidobí


 31. 07. 2012 – úterý

-

18:30 - SULKOVEC, kostel sv. Havla

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Vybíhal, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa XV
Proprium: z památky sv. Ignáce z Loyoly

-
-

19:45 - SULKOVEC, kostel sv. Havla

Svátostné požehnání

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Vybíhal, excurrendo administrátor

-
-

Latinské chorální zpěvy k požehnání, Litaniae Sacratissimi Cordis Iesu


 01. 08. 2012 – středa

-

19:00 - SÁDEK U POLIČKY, kostel Nejsvětější Trojice

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. František Koukal, farář v Obyčtově

-
-

Ordinarium: Missa XV
Proprium: z památky sv. Alfonse


 02. 08. 2012 – čtvrtek

-

18:30 - DALEČÍN, kostel sv. Jakuba st.

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Vybíhal, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus)
Proprium: ze 17. týdne v mezidobí

-
-

19:45 - DALEČÍN, kostel sv. Jakuba st.

Svátostné požehnání

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Vybíhal, excurrendo administrátor

-
-

Latinské chorální zpěvy k požehnání, Litaniae Sacratissimi Cordis Iesu


 03. 08. 2012 – pátek

-

18:30 - JIMRAMOV, kostel Narození Panny Marie

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Vybíhal, farář

-
-

Ordinarium: Missa VI
Proprium: votivní k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu

-
-

19:45 - JIMRAMOV, kostel Narození Panny Marie

Svátostné požehnání

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Vybíhal, farář

-
-

Latinské chorální zpěvy k požehnání, Litaniae Sacratissimi Cordis Iesu


 04. 08. 2012 – sobota

-

17:00 - KRÁSNÉ NAD SVRATKOU, filiální kostel sv. Václava

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Jiří Janoušek, farář na Fryšavě pod Žákovou horou

-
-

Ordinarium: Missa IX, Credo I
Proprium: z 18. neděle v mezidobí


 05. 08. 2012 – neděle

-

09:00 - FRYŠAVA POD ŽÁKOVOU HOROU, kostel sv. Matouše

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Jiří Janoušek, farář

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus), Credo III
Proprium: z 18. neděle v mezidobí


-
-

10:30 - SNĚŽNÉ NA MORAVĚ, kostel sv. Kříže

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Jiří Janoušek, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa XV, Credo I
Proprium: z 18. neděle v mezidobí


 12. 08. 2012 – neděle

-

07:00 - SPIŠSKÁ KAPITULA [Slovensko], katedrála sv. Martina

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. doc. PaedDr. ThDr. SSLic. František Trstenský, PhD., biblista na Teologickom inštitúte Spišskej kapituly Katolíckej univerzity v Ružomberoku

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus), Credo III
Proprium: z 19. neděle v mezidobí


 27. 08. 2012 – pondělí

-

16:45 - KDOUSOV, kostel sv. Linharta

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. František Puchnar, farní vikář-výpomocný duchovní

-
-

Ordinarium: Missa X
Proprium: z památky sv. Moniky


-

 28. 08. 2012 – úterý

-

18:00 - NOVÁ ŘÍŠE, klášterní kostel sv. Petra a Pavla

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Marian Rudolf Kosík, OPraem., farář a opat novoříšský

-
-

Ordinarium: Missa XV, Credo I
Proprium: ze slavnosti sv. Augustina, zakladatele řehole


 29. 08. 2012 – středa

-

18:00 - BUDKOV, kostel sv. Martina

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Vít Rozkydal, farní vikář

-
-

Ordinarium: Missa IX
Proprium: z památky Umučení sv. Jana Křtitele


 30. 08. 2012 – čtvrtek

-

18:00 - JEMNICE, filiální kostel sv. Jakuba st.

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Josef Brychta, farář, děkan moravskobudějovický

-
-

Ordinarium: Missa I
Proprium: z 21. týdne v mezidobí


-
-

20:30 - BRNO, kostel sv. Janů (minoritský)

Putování kopie ikony Panny Marie Čenstochovské

-
-

Angelus Domini, Litaniae Lauretanae
mariánské chorální zpěvy k uctívání ikony


 31. 08. 2012 – pátek

-

18:00 - DAČICE, kostel sv. Vavřince

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Jaroslav Pezlar, farář

-
-

Ordinarium: Missa III
Proprium: z 21. týdne v mezidobí


 01. 09. 2012 – sobota

-

18:00 - JEMNICE, kostel sv. Stanislava

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Vít Rozkydal, farní vikář

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. 

-
-

Ordinarium: Missa XV
Proprium: sobotní památka Panny Marie


 02. 09. 2012 – neděle

-

08:00 - KDOUSOV, kostel sv. Linharta

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. František Puchnar, farní vikář-výpomocný duchovní

-
-

Ordinarium: Missa III, Credo III
Proprium: z 22. neděle v mezidobí


-
-

09:45 - VELKÝ ÚJEZD U JEMNICE, kostel sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. František Puchnar, farní vikář-výpomocný duchovní

-
-

Ordinarium: Missa XV, Credo III
Proprium: z 22. neděle v mezidobí


 09. 09. 2012 – neděle

-

07:30 - KŘTINY, poutní kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Jan Peňáz, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze slavnosti Jména Panny Marie


-
-

10:30 - BUKOVINKA, filiální kostel Nanebevzetí Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Jan Peňáz, farář ve Křtinách

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 23. neděle v mezidobí


 23. 09. 2012 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

Celebrant: R. D. ThLic. Petr Šikula, farář a kustos katedrály

-
-

Ordinarium: Missa IX (Orbis factor)
Proprium: z 25. neděle v mezidobí


 30. 09. 2012 – neděle

-

08:00 - MIROSLAV, kostel sv. Petra a Pavla

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Merta, farář

-
-

Ordinarium: Missa I (Lux et origo)
Proprium: z 26. neděle v mezidobí


-
-

09:30 - JIŘICE U MIROSLAVI, kostel sv. Anny

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Merta, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa II (Kyrie fons bonitatis)
Proprium: z 26. neděle v mezidobí


 03. 10. 2012 – středa

-

18:00 - BRNO, kostel sv. Janů (minoritský)

Transitus

Hlavní celebrant: P. Mgr. Robert Mayer, OFMConv., farář

-
-

Zpěvy k obřadu Transitus


 07. 10. 2012 – neděle

-

10:00 - DOUBRAVNÍK, kostel Povýšení svatého Kříže

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Zdeněk Chylík, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa III, Credo III
Proprium: z 27. neděle v mezidobí


 10. 10. 2012 – středa

-

10:00 - VRANOV U BRNA, kostel Narození Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem k zahájení studia na Akademii kanonického práva

Hlavní celebrant: Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: svatodušní


 14. 10. 2012 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: z 28. neděle v mezidobí


 21. 10. 2012 – neděle

-

09:00 - TŘEBÍČ, kostel Proměnění Páně

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Vlastimil Protivínský, farář

-
-

Ordinarium: Missa III, Credo III
Proprium: za misie


-
-

10:30 - HORNÍ ÚJEZD U TŘEBÍČE, kostel sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Vlastimil Protivínský, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus), Credo I
Proprium: za misie


 26. 10. 2012 – pátek

-

19:00 - BRATISLAVA (Slovensko), dóm sv. Martina

Koncert v rámci 4. mezinárodního festivalu gregoriánského chorálu (25.-28. 10. 2012)

-

Responsoria II, IV a VI a Lectio III z "temných hodinek" Bílé soboty

-

Účinkují: 

1. Schola Štátneho konzervatória v Bratislave "Logiké latreia" (Bratislava [SK])
2. Schola cantorum Katolíckej univerzity v Ružomberku (Ružomberok [SK])
3. Voces Gregorianae Cassovienses (Košice [SK])
4. Schola Cantorum Akademii Muzycznej w Gdańsku (Gdańsk [PL])
5. Svatomichalská gregoriánská schola (Brno [CZ])
6. l'Ensamble Vocale "Apeiron" (Sardinia [I])
7. Gruppo Gregoriano dei Cantori della Resurrezione (Sardinia [I])


 27. 10. 2012 – sobota

-

16:30 - BRATISLAVA (Slovensko), jezuitský kostel Nejsvětějšího Spasitele

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: P. Tomáš Jellúš, SI, pověřený pastorací francouzské komunity

-
-

Ordinarium: Missa XV
Proprium: ze soboty 29. týdne v mezidobí

-
-

18:00 - BRATISLAVA (Slovensko), jezuitský kostel Nejsvětějšího Spasitele

Latinská mše sv. v rámci 4. mezinárodního festivalu gregoriánského chorálu

Hlavní celebrant: biskup Mons. František Rábek, vojenský ordinář a předseda Rady KBS pro vědu, vzdělávání a kulturu

-
-

Ordinarium: Missa XI (Orbis factor), Credo III
Proprium: z 30. neděle v mezidobí

-
-

Společně se soubory Choralschola des Instituts für Kirchenmusik und Orgel der Kunstuniversität (Graz [A]), l'Ensamble Vocale "Apeiron" (Sardinia [I]), Graces & Voices (international), Gregorian chant schola of the Pontificio Istituto di Musica Sacra (Roma [I]), Gruppo Gregoriano dei Cantori della Resurrezione (Sardinia [I]), Schola Cantorum Akademii Muzycznej w Gdańsku (Gdańsk [PL]), Schola cantorum Katolíckej univerzity v Ružomberku (Ružomberok [SK]), Schola Gregoriana Bratislavensis (Bratislava [SK]), Schola Gregoriana Gloria Dei - homo vivens (Bratislava [SK]), Schola Štátneho konzervatória v Bratislave "Logiké latreia" (Bratislava [SK]), Svatomichalská gregoriánská schola (Brno [CZ]), Voces Gregorianae Cassovienses (Košice [SK])


 28. 10. 2012 – neděle

-

10:30 - BRATISLAVA-KRASŇANY (Slovensko), katedrála sv. Šebestiána

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: biskup Mons. František Rábek, vojenský ordinář

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus), Credo I
Proprium: z 30. neděle v mezidobí


 04. 11. 2012 – neděle

-

07:00 - BRNO-KOMÍN, kostel sv. Vavřince

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Jindřich Kotvrda, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 31. týdne v mezidobí


 10. 11. 2012 – sobota

-

17:00 - SPIŠSKÁ KAPITULA [Slovensko], katedrála sv. Martina

Latinské chorální nešpory

Celebrant: R. D. ThDr. Martin Koleják, PhD., výpomocný duchovní, přednášející morálku na Teologickom inštitúte Spišskej kapituly Katolíckej univerzity v Ružomberoku

-
-

První nešpory ze slavnosti sv. Martina

-
-

18:00 - SPIŠSKÁ KAPITULA [Slovensko], katedrála sv. Martina

Koncert

-
-

Zpěvy ze Spišského antifonáře a Spišského graduálu

-
-

Spoluúčinkuje Gregoriana (Košice [SK])


 11. 11. 2012 – neděle

-

07:00 - SPIŠSKÁ KAPITULA [Slovensko], katedrála sv. Martina

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ThLic. Ľubomír Vojtaššák, kaplan

-
-

Ordinarium: Missa I (Lux et origo), Credo I
Proprium: ze slavnosti sv. Martina


-
-

09:30 - HARICHOVCE [Slovensko], kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. PhDr. ICDr. Dušan Pardel, administrátor, soudce Církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa III, Credo III
Proprium: z 32. neděle v mezidobí

-
-

10:30 - HARICHOVCE [Slovensko], kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

Koncert

-
-

Několik zpěvů propria ze svátku sv. Martina


 18. 11. 2012 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ThLic. Petr Šikula, farář a kustos katedrály

-
-

Ordinarium: Missa IX (Orbis factor), Credo III
Proprium: z 33. neděle v mezidobí


-
-

09:00 - SÁDEK U POLIČKY, kostel Nejsvětější Trojice

Mše sv. se křtem

Celebrant: R. D. Mgr. Antonín Brychta, administrátor

-
-

Několik chorálních zpěvů ke křtu


 25. 11. 2012 – neděle

10:30 - BRNO, kostel sv. Michala (dominikánský)

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: P. PhDr. Tomáš Jiří Bahounek, kooperátor

-
-

Ordinarium: Missa III
Proprium: ze slavnosti Ježíše Krista Krále, Litaniae Christus vincit


-

16:00 - PŘEDKLÁŠTEŘÍ, Podhorácké muzeum

Setkání k 780. výročí první písemné zmínky o klášteře

-
-

Výběr chorálních zpěvů, Litaniae Christus vincit


 26. 11. 2012 – pondělí

-

17:00 - RAJHRAD, benediktinský klášterní kostel

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem k výročí posvěcení kostela

Celebrant: P. Augustin Ladislav Gazda, OSB, farář a převor

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: ze slavnosti Posvěcení kostela, Te Deum


 02. 12. 2012 – neděle

-

07:30 - BRNO-KOHOUTOVICE, kaple Svaté rodiny

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Haluza, farář v Žebětíně

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 1. neděle adventní

-
-

09:00 - BRNO-ŽEBĚTÍN, kostel sv. Bartoloměje

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Haluza, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 1. neděle adventní

-
-

10:30 - BRNO-KOHOUTOVICE, kaple Svaté rodiny

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Haluza, farář v Žebětíně

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 1. neděle adventní


 09. 12. 2012 – neděle

-

07:30 - VELKÉ MEZIŘÍČÍ, kostel sv. Mikuláše

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Miroslav Prajka, farní vikář

-
-

Ordinarium: Missa XV, Credo III
Proprium: z 2. neděle adventní

-
-

09:00 - VELKÉ MEZIŘÍČÍ, kostel sv. Mikuláše

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ThDr. Łukasz Andrzej Sziendzielorz, farář a děkan velkomeziříčský

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis), Credo III
Proprium: z 2. neděle adventní

-
-

10:30 - VELKÉ MEZIŘÍČÍ, kostel sv. Mikuláše

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ThDr. Łukasz Andrzej Sziendzielorz, farář a děkan velkomeziříčský

-
-

Ordinarium: Missa XVIIC, Credo I
Proprium: z 2. neděle adventní


 16. 12. 2012 – neděle

-

07:30 - KŘTINY, poutní kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Jan Peňáz, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 3. neděle adventní


-
-

09:00 - BUKOVINKA, filiální kostel Nanebevzetí Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Jan Peňáz, farář ve Křtinách

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 3. neděle adventní


-
-

18:00 - HUSTOPEČE U BRNA, kostel sv. Václava a sv. Anežky

Adventní rozjímání s gregoriánským chorálem

-
-

Adventní antifony, propria adventních nedělí, Missa XVII (výběr), Antiphonae maiores


 23. 12. 2012 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 4. neděle adventní


 25. 12. 2012 – úterý

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Karel Orlita, JU.D., soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa XI (Orbis factor)
Proprium: ze slavnosti Narození Páně (za svítání)


 26. 12. 2012 – pondělí

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ThLic. Petr Šikula, farář a kustos katedrály

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: ze svátku sv. Štěpána


 

2013

 06. 01. 2013 – neděle

09:45 - POŠTORNÁ, kostel Navštívení Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Vladimír Langer, farář

-
-

Ordinarium: Missa VI, Credo III
Proprium: ze svátku Zjevení Páně


-

11:15 - LEDNICE NA MORAVĚ, kostel sv. Jakuba Většího

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Vladimír Langer, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa VII, Credo I
Proprium: ze svátku Zjevení Páně


 13. 01. 2013 – neděle

08:00 - RÁJEC NAD SVITAVOU, kostel Všech svatých

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ThLic. David Ambrož, farář

-
-

Ordinarium: Missa VI, Credo III
Proprium: ze svátku Křtu Páně


-

09:45 - DOUBRAVICE NAD SVITAVOU, kostel sv. Jana Křtitele

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ThLic. David Ambrož, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa II, Credo I
Proprium: ze svátku Křtu Páně


 20. 01. 2013 – neděle

09:00 - LUŽICE U HODONÍNA, kostel sv. Cyrila a Metoděje

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Bohumil Urbánek, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus), Credo III
Proprium: z 2. neděle v mezidobí


-

10:30 - DUBŇANY, kostel sv. Josefa

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Bohumil Urbánek, administrátor

-
-

Ordinarium: Missa X, Credo I
Proprium: z 2. neděle v mezidobí


 27. 01. 2013 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa XI (Orbis factor)
Proprium: ze 3. neděle v mezidobí


 03. 02. 2013 – neděle

-

10:30 - BRNO, kostel sv. Michala

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. PhDr. Tomáš Jiří Bahounek, OP, kooperátor

-
-

Ordinarium: Missa VII
Proprium: ze 4. neděle v mezidobí


 10. 02. 2013 – neděle

09:00 - NOVÉ MESTO NAD VÁHOM, kostel Narození Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Róbert Ťapušík, kaplan

-
-

Ordinarium: Missa IX, Credo I
Proprium: z 5. neděle v mezidobí


 17. 02. 2013 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 1. neděle postní


 24. 02. 2013 – neděle

09:00 - NOVÉ VESELÍ, kostel sv. Václava

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. RNDr. Miroslav Kazík, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 2. neděle postní


-

10:30 - BOHDALOV, kostel sv. Vavřince

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. RNDr. Miroslav Kazík, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 2. neděle postní


 03. 03. 2013 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa primitiva
Proprium: ze 3. neděle postní


 06. 03. 2013 – středa

-

18:30 - BRNO, rektorátní kostel sv. Michala

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Roman Kubín, rektor kostela

-
-

Ordinarium: Missa III
Proprium: ze středy 3. postního týdne


 10. 03. 2013 – neděle

-

07:30 - KŘTINY, poutní kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Jan Peňáz, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 4. neděle postní

-
-

09:00 - BUKOVINKA, filiální kostel Nanebevzetí Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Jan Peňáz, farář ve Křtinách

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 4. neděle postní

-
-

10:30 - KŘTINY, poutní kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Jan Peňáz, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 4. neděle postní


 17. 03. 2013 – neděle

07:30 - BRODEK U PROSTĚJOVA, kostel Povýšení sv. Kříže

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Vágner, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 5. neděle postní


-

09:00 - ŽELEČ U PROSTĚJOVA, kostel sv. Bartoloměje

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Vágner, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 5. neděle postní


-

10:30 - OTASLAVICE, kostel sv. Michala

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Vágner, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 5. neděle postní


 22. 03. 2013 – pátek

-

18:00 - RAJHRAD, benediktinský klášterní kostel

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem k 200. výročí povýšení na opatství

Hlavní celebrant: P. Edmund Rudolf Wagenhofer, OSB, převor kláštera v Mariboru [Slovinsko]

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: pro gratiis Deo reddendis>
Te Deum, Attende Domine


 24. 03. 2013 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Antifony k žehnání ratolestí a k průvodu
Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z Květné neděle
Latinské pašije podle sv. Lukáše


-
-

10:30 - BRNO, rektorátní kostel sv. Michala (dominikánský)

Mše sv. se svěcením ratolestí

Celebrant: R. D. Mgr. Roman Kubín, rektor kostela

-
-

Latinské antifony k žehnání ratolestí a k průvodu
Pašije podle sv. Lukáše (české, chorální nápěv)


-
-

15:30 - BRNO, kostel sv. Janů (minoritský)

Mše sv. se svěcením ratolestí

Celebrant: P. Mgr. Adam Wolny, OFMConv., farní vikář

-
-

Latinské antifony k žehnání ratolestí a k průvodu
Proprium: z Květné neděle
Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus)
Pašije podle sv. Lukáše (české, chorální nápěv)

-
-

18:30 - BRNO, rektorátní kostel sv. Michala (dominikánský)

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: P. PhDr. Tomáš Jiří Bahounek, OP, kooperátor

-
-

Pašije podle sv. Lukáše (české, chorální nápěv)


 28. 03. 2013 – čtvrtek

-

18:00 - BRNO-HUSOVICE, kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova

Obřady Zeleného čtvrtku s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: P. Mgr. Filip Jan Rathouský, OFM, farář

-
-

Ordinarium: Missa II
Proprium: ze Zeleného čtvrtku


 29. 03. 2013 – pátek

-

15:00 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Velkopáteční obřady

Hlavní celebrant: Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský

-
-

České pašije podle sv. Jana


-
-

18:00 - BRNO-HUSOVICE, kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova

Velkopáteční obřady s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: P. Daniel Miroslav Hřebec, OFM, farní vikář

-
-

Proprium: z Velkého pátku
Latinské pašije podle sv. Jana


 30. 03. 2013 – sobota

-

20:00 - BRNO-HUSOVICE, kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova

Obřady Bílé soboty s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: P. Mgr. Filip Jan Rathouský, OFM, farář

-
-

Ordinarium: Missa XI
Proprium: z Bílé soboty


 07. 04. 2013 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: z 2. neděle velikonoční


-
-

19:00 - BRNO, Červený kostel Jana Ámose Komenského

Hudební nešpory

Průvodní slovo: Mgr. Jiří Gruber

-
-

Výběr chorálních zpěvů velikonočního tridua, Exsultet, propria velikonočních nedělí, velikonoční sekvence, …


 14. 04. 2013 – neděle

-

09:00 - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU II, bazilika Nanebevzetí Panny Marie

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Vladimír Záleský, farář

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus), Credo III
Proprium: ze 3. neděle velikonoční


-
-

11:00 - HERÁLEC POD ŽÁKOVOU HOROU, kostel sv. Kateřiny

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Vladimír Záleský, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa I, Credo I
Proprium: ze 3. neděle velikonoční


 21. 04. 2013 – neděle

-

07:30 - KŘTINY, poutní kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Jan Peňáz, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 4. neděle velikonoční

-
-

10:30 - KŘTINY, poutní kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Josef Peňáz, novokněz, farní vikář v Liberci (diecéze litoměřická)

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 4. neděle velikonoční


 25. 04. 2013 – čtvrtek

-

18:30 - OLOMOUC, Arcidiecézní muzeum

Výstava Mezi Východem a Západem - svatí Cyril a Metoděj v kultuře českých zemí

-
-

Antifony a responsoria k nešporám z rýmovaného officia Adest dies gloriosa sv. Cyrila a Metoděje


 28. 04. 2013 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa XI (Orbis factor)
Proprium: z 5. neděle velikonoční


 03. 05. 2013 – pátek

-

17:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle, diecézní biskup brněnský

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: ze svatku sv. Filipa a Jakuba


 05. 05. 2013 – neděle

-

07:30 - BRNO-KOHOUTOVICE, kaple Svaté Rodiny

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Haluza, farář v Brně-Žebětíně

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 6. neděle velikonoční


-
-

09:00 - BRNO-ŽEBĚTÍN, Kostel sv. Bartoloměje

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Haluza, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 6. neděle velikonoční

-
-

10:30 - BRNO-KOHOUTOVICE, kaple Svaté rodiny

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Haluza, farář v Brně-Žebětíně

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 6. neděle velikonoční


-
-

20:00 - BRNO, jezuitský kostel Nanebevzetí Panny Marie

Májová pobožnost a svátostné požehnání

Celebrant: P. ThLic. Miroslav Herold, SI, kooperátor pověřený pastorací vysokoškolských studentů

-
-

Litanie loretánské, mariánské antifony, chorál k adoraci


 12. 05. 2013 – neděle

-

09:00 - SÁDEK U POLIČKY, kostel Nejsvětější Trojice

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Antonín Brychta, administrátor

-
-

Ordinarium: Missa I (Lux et origo), Credo I
Proprium: ze 7. neděle velikonoční


-
-

10:45 - KOROUHEV, kostel sv. Petra a Pavla

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Antonín Brychta, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa IX, Credo III
Proprium: ze 7. neděle velikonoční


-
-

16:30 - PODLAŽICE, kostel sv. Markéty

Koncert

-

Litaniae lauretanae, mariánské antifony, zpěvy proprií mariánských svátků a slavností


 18. 05. 2013 – sobota

-

10:30 - ZNOJMO, kostel sv. Kříže

Mše sv. s řádovými sliby

Celebrant: Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle, diecézní biskup brněnský

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Několik chorálních zpěvů÷ke slibům (dominikánská verze) a ke přijímání, Regina caeli (dominikánská verze /solemnis/)


 19. 05. 2013 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: ze slavnosti Seslání Ducha Svatého


-
-

20:00 - BRNO-JEZUITÉ, rektorátní kostel Nanebevzetí Panny Marie

Májová pobožnost s gregoriánským chorálem

Celebrant: P. Mgr. Miroslav Herold, SI, kooperátor

-
-

Několik mariánských zpěvů, Litaniae Lauretanae, eucharistické zpěvy k požehnání


 24. 05. 2012 – pátek

-

18:30 - BRNO, rektorátní kostel sv. Michala (dominikánský)

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Roman Kubín, rektor kostela

-
-

Proprium: ze 7. týdne v mezidobí
Ordinarium: Missa XV


-
-

23:30 - BRNO, kostel sv. Janů (minoritský)

Noc kostelů: V blízkosti nevyslovitelného

-
-

Pásmo chorálních zpěvů k meditaci

-
-

23:50 - BRNO, kostel sv. Janů (minoritský)

Modlitba za město Brno a svátostné požehnání

Celebrant: P. Mgr. Robert Mayer, OFMConv., farář

-
-

Chorální zpěvy k požehnání


 26. 05. 2013 – neděle

-

15:00 - SVATÝ KOPEČEK U OLOMOUCE, bazilika Navštívení Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: D. Mgr. Gorazd František Krušina, OPraem., farní vikář

-
-

Ordinarium: Missa I (Lux et origo)
Proprium: ze slavnosti Nejsvětější Trojice


-
-

17:00 - OLOMOUC-HODOLANY, kostel Panny Marie Pomocnice

Benefiční koncert

Úvodní slovo: R. D. ThLic. Jan Koblížek, administrátor

-
-

Chorální zpěvy k Bohu Otci, Bohu Synu, Bohu Duchu Svatému a k Nejsvětější Trojici


 02. 06. 2013 – neděle

-

07:30 - BUKOVINKA, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Jan Peňáz, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze slavnosti Těla a Krve Páně


-
-

09:00 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Jan Peňáz, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze slavnosti Těla a Krve Páně

-
-

10:00 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Průvod "Božího Těla" s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Jan Peňáz, farář

-
-

Latinské chorální zpěvy k průvodu a k pobožnostem u čtyř oltářů


 09. 06. 2013 – neděle

-

09:00 - NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU, kostel sv. Jana Křtitele

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Jan Nekuda, farář

-
-

Ordinarium: Missa IV, Credo I
Proprium: z 10. neděle v mezidobí


-
-

10:30 - TASOV, kostel sv. Patra a Pavla

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Kryl, farář

-
-

Ordinarium: ...
Proprium: z 10. neděle v mezidobí


 16. 06. 2013 – neděle

-

07:45 - TVAROŽNÁ, kostel sv. Mikuláše

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Josef Rybecký, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 11. neděle v mezidobí


-
-

09:15 - BLAŽOVICE, kostel Božského Srdce Páně

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Josef Rybecký, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 11. neděle v mezidobí

-
-

10:45 - TVAROŽNÁ, kostel sv. Mikuláše

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Josef Rybecký, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 11. neděle v mezidobí


 23. 06. 2013 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa XI (Orbis factor)
Proprium: z 12. neděle v mezidobí


-
-

10:00 - KURDĚJOV, kostel sv. Jana Křtitele

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Jaromír Smejkal, farář

-
-

Ordinarium: Missa VI, Credo III>
Proprium: z 12. neděle v mezidobí


 29. 06. 2013 – pátek

-

09:00 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Kněžské svěcení

Hlavní celebrant: Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský

-
-

Zpěvy ke svěcení (české a latinské), litanie ke všem svatým


 02. 07. 2013 – úterý

-

19:00 - JIRATICE, kaple sv. Floriána

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. František Puchnar, farní vikář-výpomocný duchovní v Kdousově

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 13. týdne v mezidobí


 03. 07. 2013 – středa

-

19:00 - VELKÝ ÚJEZD U JEMNICE, kostel sv. Petra a Pavla

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Martin Grones, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze svátku sv. Tomáše


 04. 07. 2013 – čtvrtek

-

19:00 - MLADOŇOVICE, kaple sv. Floriána

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. František Puchnar, farní vikář-výpomocný duchovní v Kdousově

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z památky sv. Prokopa


 05. 07. 2013 – pátek

-

08:00 - KDOUSOV, kostel sv. Linharta

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. František Puchnar, farní vikář-výpomocný duchovní

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze slavnosti sv. Cyrila a Metoděje


-
-

11:00 - SLAVÍKOVICE, filiální kostel sv. Kateřiny Alexandrijské

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. František Puchnar, farní vikář-výpomocný duchovní v Kdousově

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze slavnosti sv. Cyrila a Metoděje


 06. 07. 2013 – sobota

-

08:45 - KDOUSOV, kostel sv. Linharta

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. František Puchnar, farní vikář-výpomocný duchovní

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: ze sobotní památky Panny Marie


 07. 07. 2013 – neděle

-

11:00 - OLOMOUC, dominikánský kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

Kněžské a jáhenské svěcení

Hlavní celebrant: Mons. Jiří Paďour, OFMCap., biskup českobudějovický

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: ke svěcení (dominikánský graduál)


 06. 08. 2013 – úterý

-

18:00 - ŽIDLOCHOVICE, kostel Povýšení sv. Kříže

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pawel Cebula, farář

-
-

Ordinarium: Missa III
Proprium: ze svátku Proměnění Páně


 07. 08. 2013 – středa

-

18:00 - HRUŠOVANY U BRNA, filiální kostel Panny Marie Královny

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pawel Cebula, farář v Židlochovicích

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus)
Proprium: ze 17. týdne v mezidobí


 08. 08. 2013 – čtvrtek

-

18:30 - KŘEPICE U HUSTOPEČÍ, kostel sv. Bartoloměje

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Petr Havlát, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa X
Proprium: z památky sv. Dominika


 09. 08. 2013 – pátek

-

19:00 - UHERČICE U HUSTOPEČÍ, kostel sv. Jana Křtitele

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Petr Havlát, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa XI
Proprium: ze svátku sv. Benedikty od Kříže (Povýšení sv. Kříže)


 10. 08. 2013 – sobota

-

18:30 - HUSTOPEČE U BRNA, kostel sv. Václava a sv. Anežky České

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Václav Fišer, výpomocný duchovní

-
-

Ordinarium: Missa V, Credo III
Proprium: z 19. neděle v mezidobí


 11. 08. 2013 – neděle

-

07:30 - BLUČINA, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: P. Miloslav Kabrda, SDB, spirituál Arcibiskupského kněžského semináře v Praze

-
-

Ordinarium: Missa I, Credo I
Proprium: z 19. neděle v mezidobí


-
-

09:00 - MĚNÍN, kostel sv. Markéty

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. PhDr. Hynek Šmerda, Th.D., excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa V, Credo III
Proprium: z 19. neděle v mezidobí


-
-

10:30 - ŽABČICE, Lidový dům

Poutní mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. PhDr. Hynek Šmerda, Th.D., farář v Blučině

-
-

Ordinarium: Missa I, Credo III
Proprium: ze svátku sv. Vavřince

-
-

11:30 - ŽABČICE, kaple sv. Vavřince

Průvod a svátostné požehnání s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. PhDr. Hynek Šmerda, Th.D., farář v Blučině

-
-

Pange lingua, chorální zpěvy k požehnání


 17. 08. 2013 – sobota

-

19:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Slavnostní "hudební nešpory" s gregoriánským chorálem (koncert)

-
-

Chorální zpěvy z mešního propria slavnosti Nanebevzetí Panny Marie
spoluúčinkuje varhaník Petr Kolař, dómský regenschori


 01. 09. 2013 – neděle

-

10:00 - DOUBRAVNÍK, kostel Povýšení svatého Kříže

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Zdeněk Chylík, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus), Credo III
Proprium: z 22. neděle v mezidobí


 08. 09. 2013 – neděle

-

07:30 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Jan Peňáz, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze svátku Narození Panny Marie

-
-

09:00 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Jiří Paleček, farní vikář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze svátku Narození Panny Marie

-
-

10:30 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Jiří Paleček, farní vikář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze svátku Narození Panny Marie


 22. 09. 2013 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: z 25. neděle v mezidobí


 29. 09. 2013 – neděle

-

07:30 - SEBRANICE U LITOYŠLE, kostel sv. Mikuláše

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: P. Mgr. Vojtěch Glogar, SDB, administrátor

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus)
Proprium: z 26. neděle v mezidobí

-
-

09:45 - SEBRANICE U LITOYŠLE, kostel sv. Mikuláše

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: P. Jaroslav Kopecký, SDB, farní vikář

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus)
Proprium: z 26. neděle v mezidobí


 03. 10. 2013 – čtvrtek

-

18:00 - BRNO, kostel sv. Janů (minoritský)

Transitus

Hlavní celebrant: P. Mgr. Robert Mayer, OFMConv., farář

-
-

Zpěvy k obřadu Transitus


 06. 10. 2013 – neděle

-

08:00 - MILONICE, kostel sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Jan Krbec, administrátor

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 27. neděle v mezidobí


-
-

09:30 - DOBROČKOVICE, kostel Všech svatých

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Jan Krbec, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 27. neděle v mezidobí


-
-

11:00 - NEMOTICE, kostel sv. Václava

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Jan Krbec, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 27. neděle v mezidobí


 08. 10. 2013 – úterý

-

19:00 - VRANOV U BRNA, kostel Narození Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem v rámci mezinárodního Sympozia kanonického práva

Hlavní celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, prezident Akademie kanonického práva

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: z 27. týdne v mezidobí


 13. 10. 2013 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa XI (Orbis factor)
Proprium: z 28. neděle v mezidobí


 20. 10. 2013 – neděle

-

08:00 - MIROSLAV, kostel sv. Petra a Pavla

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Merta, farář

-
-

Ordinarium: Missa III (Kyrie Deus sempiterne)
Proprium: z 29. neděle v mezidobí


-
-

09:30 - JIŘICE U MIROSLAVI, kostel sv. Anny

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Merta, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus)
Proprium: z 29. neděle v mezidobí


-
-

14:00 - TROSKOTOVICE, kostel sv. Václava

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Merta, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa VII (Kyrie rex splendens)
Proprium: z 29. neděle v mezidobí


 27. 10. 2013 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Ing. Pavel Konzbul, Dr., farář

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: z 30. neděle v mezidobí


 10. 11. 2013 – neděle

-

08:00 - DRÁSOV, kostel Povýšení sv. Kříže

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ICLic. Pavel Kopecký, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa I (Lux et origo), Credo I
Proprium: z 32. neděle v mezidobí


-
-

09:30 - ČEBÍN, kostel sv. Jiří

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ICLic. Pavel Kopecký, farář

-
-

Ordinarium: Missa III (Kyrie Deus sempiterne), Credo III
Proprium: z 32. neděle v mezidobí


 17. 11. 2013 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Ing. Pavel Konzbul, Dr., farář

-
-

Ordinarium: Missa XI (Orbis factor)
Proprium: z 33. neděle v mezidobí


 26. 11. 2013 – úterý

-

17:00 - RAJHRAD, benediktinský klášterní kostel

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem k výročí posvěcení kostela

Hlavní celebrant: R. D. Mgr. Jiří Polach, novokněz, farní vikář v Měříně

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: ze slavnosti Posvěcení kostela, Te Deum


 01. 12. 2013 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Vojtěch Loub, novokněz, farní vikář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 1. neděle adventní


 06. 12. 2013 – pátek

-

18:00 - ŠUMVALD, kostel sv. Mikuláše

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Pavel Hödl, SLLic., excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa IV (Cunctipotens genitor Deus), Credo III
Proprium: ze slavnosti sv. Mikuláše


 08. 12. 2013 – neděle

-

07:30 - VELKÉ MEZIŘÍČÍ, kostel sv. Mikuláše

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ThDr. Łukasz Andrzej Sziendzielorz, farář a děkan velkomeziříčský

-
-

Ordinarium: Missa III (Kyrie Deus sempiterne), Credo I
Proprium: ze 3. neděle adventní

-
-

09:00 - VELKÉ MEZIŘÍČÍ, kostel sv. Mikuláše

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ThDr. Łukasz Andrzej Sziendzielorz, farář a děkan velkomeziříčský

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis), Credo III
Proprium: ze 3. neděle adventní

-
-

10:30 - VELKÉ MEZIŘÍČÍ, kostel sv. Mikuláše

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ThDr. Łukasz Andrzej Sziendzielorz, farář a děkan velkomeziříčský

-
-

Ordinarium: Missa I (Lux et origo)
Proprium: ze 3. neděle adventní


 15. 12. 2013 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 3. neděle adventní


 22. 12. 2013 – neděle

-

07:30 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Jan Peňáz, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 4. neděle adventní


-
-

09:00 - BŘEZINA, filiální kostel Panny Marie Matky Církve

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Jan Peňáz, farář ve Křtinách

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 4. neděle adventní

-
-

10:30 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Jiří Paleček, farní vikář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 4. neděle adventní


 25. 12. 2013 – středa

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: z Božího hodu vánočního


 26. 12. 2013 – čtvrtek

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa XI (Orbis factor)
Proprium: ze svátku sv. Štěpána


 

2014

 05. 01. 2014 – neděle

-

09:30 - BRNO-KOMÁROV, kostel sv. Jiljí

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Stanislav Drobný, Th.D., farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 2. neděle po Narození Páně


 12. 01. 2014 – neděle

-

09:30 - BRNO-KŘENOVÁ, kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: P. Ing. Ladislav Štefek, Isch., farní vikář

-
-

Ordinarium: Missa II, Credo I
Proprium: ze svátku Křtu Páně

-
-

11:00 - BRNO-KŘENOVÁ, kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

Mše sv. s gregoriánským chorálem, křest

Celebrant: P. Dipl. Theol. Univ. Petr Polívka, Isch., farář

-
-

Ordinarium: Missa IV
Proprium: ze svátku Křtu Páně


 19. 01. 2014 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: z 2. nedele v mezidobi


 26. 01. 2014 – neděle

-

09:00 - ŠARDICE, kostel sv. Michaela archanděla

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. František Alexa, farář

-
-

Ordinarium: Missa XI (Orbis factor), Credo III
Proprium: ze 3. neděle v mezidobí


-
-

10:30 - BOHUSLAVICE U KYJOVA, kostel sv. Filipa a Jakuba

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. František Alexa, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa XI (Orbis factor), Credo III
Proprium: ze 3. neděle v mezidobí


 13. 02. 2014 – čtvrtek

-

18:30 - OLOMOUC, Arcidiecézní muzeum

Výstava "Madony na lvu" - vernisáž

-
-

Mariánské chorální zpěvy středověké Evropy a gotických Čech


 16. 02. 2014 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Jiří Mikulášek, generální vikář brněnské diecéze

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: ze 6. neděle v mezidobí


 23. 02. 2014 – neděle

-

10:00 - TŘEBÍČ, bazilika sv. Prokopa

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: R. D. František Puchnar, výpomocný duchovní v Kdousově, jubilant (80 let) léta působící v Třebíči

-
-

Ordinarium: české (Olejník)
Proprium: ze 7. neděle v mezidobí


 02. 03. 2014 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Jiří Mikulášek, generální vikář brněnské diecéze

-
-

Ordinarium: Missa XI (Orbis factor), Credo III
Proprium: z 8. neděle v mezidobí


 05. 03. 2014 – středa

-

18:30 - BRNO, rektorátní kostel sv. Michala

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Roman Kubín, rektor kostela

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z Popeleční středy


 09. 03. 2014 – neděle

-

07:30 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Jan Peňáz, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 1. neděle postní


-
-

09:00 - BŘEZINA, filiální kostel Panny Marie Matky Církve

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Jan Peňáz, farář ve Křtinách

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 1. neděle postní

-
-

10:30 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Jan Peňáz, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 1. neděle postní


 16. 03. 2014 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Jiří Mikulášek, generální vikář brněnské diecéze

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 2. neděle postní


 23. 03. 2014 – neděle

-

08:00 - NOVÉ VESELÍ, kostel sv. Václava

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. RNDr. Miroslav Kazík, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 3. neděle v mezidobí


-
-

10:00 - BOHDALOV, kostel sv. Vavřince

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. RNDr. Miroslav Kazík, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 3. neděle v mezidobí


 30. 03. 2014 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Vojtěch Loub, novokněz, farní vikář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze 4. neděle postní


 06. 04. 2014 – neděle

-

07:00 - BRNO-KOMÍN, kostel sv. Vavřince

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Jindřich Kotvrda, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 5. neděle postní


 13. 04. 2014 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Antifony k žehnání ratolestí a k průvodu
Ordinarium: Missa primitiva
Proprium: z Květné neděle
Latinské pašije podle sv. Matouše


-
-

10:30 - BRNO, rektorátní kostel sv. Michala (dominikánský)

Mše sv. se svěcením ratolestí

Celebrant: R. D. Mgr. Roman Kubín, rektor kostela

-
-

Latinské antifony k žehnání ratolestí a k průvodu
Pašije podle sv. Matouše (české, chorální nápěv)


-
-

15:30 - BRNO, kostel sv. Janů (minoritský)

Mše sv. se svěcením ratolestí

Celebrant: P. Mgr. Robert Mayer, OFMConv., farář

-
-

Latinské antifony k žehnání ratolestí a k průvodu
Proprium: z Květné neděle
Ordinarium: Missa VII
Pašije podle sv. Matouše (české, chorální nápěv)


 16. 04. 2014 – středa

-

10:30 - BOHUSLAVICE U KYJOVA, kostel sv. Filipa a Jakuba

Pohřební mše svatá s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. František Alexa, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa XVIII - pro defunctis
Proprium: z pohřebních zpěvů
chorální zpěvy k poslednímu rozloučení


 17. 04. 2014 – čtvrtek

-

17:00 - BRNO, jezuitský kostel (Nanebevzetí Panny Marie)

Obřady Zeleného čtvrtku s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: P. ThLic. Ing. František Hylmar, SI, rektor kostela

-
-

Ordinarium: Missa XIII
Proprium: ze Zeleného čtvrtku


 18. 04. 2014 – pátek

-

15:00 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Velkopáteční obřady

Hlavní celebrant: Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský

-
-

České pašije podle sv. Jana


-
-

17:00 - BRNO, jezuitský kostel (Nanebevzetí Panny Marie)

Velkopáteční obřady s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: P. ThLic. Ing. František Hylmar, SI, rektor kostela

-
-

Proprium: z Velkého pátku
Latinské pašije podle sv. Jana


 19. 04. 2014 – sobota

-

20:00 - BRNO, jezuitský kostel (Nanebevzetí Panny Marie)

Vigilie Slavnosti Zmrtvýchvstání Páně s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: P. ThLic. Ing. František Hylmar, SI, rektor kostela

-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Exsultet, Litaniae sanctorum, Proprium: z vigilie Slavnosti Zmrtvýchvstání Páně


 20. 04. 2014 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa XI (Orbis factor)
Proprium: ze slavnosti Vzkříšení Páně


 26. 04. 2014 – sobota

-

10:30 - RÁJEC NAD SVITAVOU, kostel Všech svatých

Svatební mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ThLic. David Ambrož, farář

-
-

Ordinarium: Missa III
Proprium: svatební


 04. 05. 2014 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: ze 3. neděle velikonoční


 11. 05. 2014 – neděle

-

08:00 - DRÁSOV, kostel Povýšení sv. Kříže

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ICLic. Pavel Kopecký, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: Missa III, Credo III
Proprium: ze 4. neděle velikonoční


-
-

09:30 - ČEBÍN, kostel sv. Jiří

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ICLic. Pavel Kopecký, farář

-
-

Ordinarium: Missa IV, Credo III
Proprium: ze 4. neděle velikonoční


 18. 05. 2014 – neděle

-

10:30 - KYJOV, kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje

Latinská mše svatá s gergoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Vladimír Mrázek, farář

-
-

Ordinarium: Missa I
Proprium: z 5. neděle velikonoční

-
-

14:30 - KYJOV, kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje

Velikonoční rozjímání se zpěvy gregoriánského chorálu

-
-

Zpěvy velikonočního tridua, communia velikonočních nedělí, Ragina caeli


 23. 05. 2014 – pátek

-

18:30 - BRNO, rektorátní kostel sv. Michala (dominikánský)

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Roman Kubín, rektor kostela

-
-

Proprium: z 5. týdne velikonočního
Ordinarium: Missa II


-
-

20:30 - BRNO-KŘENOVÁ, kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

Májová pobožnost s gregoriánským chorálem

-
-

Litaniae lauretanae, mariánské chorální antifony


-
-

23:30 - BRNO, kostel sv. Janů (minoritský)

Předpůlnoční ztišení

-
-

Pásmo mariánských chorálních zpěvů k meditaci

-
-

23:50 - BRNO, kostel sv. Janů (minoritský)

Modlitba za město Brno a svátostné požehnání

Celebrant: P. Mgr. Robert Mayer, OFMConv., farář

-
-

Chorální zpěvy k požehnání


 24. 05. 2014 – sobota

-

14:00 - TASOV, kostel sv. Patra a Pavla

Requiem s gregoriánským chorálem - ukládání ostatků pánů z Tasova

Hlavní celebrant: Mons. Mgr. Jiří Mikulášek, generální vikář brněnské diecéze

-
-

Ordinarium: Missa XVIII (Pro defunctis)
Proprium: z pohřební mše


-
-

17:00 - DOUBRAVNÍK, kostel Povýšení svatého Kříže

Varhanní koncert se zpěvy gregoriánského chorálu

-
-

Několik velikonočních a mariánských chorálních zpěvů

-
-

Spoluúčinkuje Martin Poruba, varhaník ve Freisingu [Německo]


 01. 06. 2014 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. Mgr. Jiří Mikulášek, generální vikář brněnské diecéze

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: ze 7. neděle velikonoční


07. 06. 2014 – sobota

-

13:00 - SVITAVY, hřbitovní kostel sv. Jiljí

Pohřební mše sv. s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: R. D. Mgr. Petr Krajčovič, farní vikář
Koncelebrant: R. D. Jan Slíva, excurrendo farní vikář

-
-

Ordinarium: Missa XVIII (pro defunctis)
Proprium: ze mše za zemřelé
Průvod na hřbitov a u hrobu: Litaniae sanctorum, In paradisum, Salve Regina


08. 06. 2014 – neděle

-

07:30 - POLIČKA, kostel sv. Jakuba

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Miloslav Brhel, administrátor

-
-

Ordinarium: Missa I, Credo I
Proprium: ze Slavnosti Seslání Ducha Svatého


-
-

09:00 - POMEZÍ, filiální kostel sv. Jiří

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Miloslav Brhel, administrátor v Poličce

-
-

Ordinarium: Missa III, Credo III
Proprium: ze Slavnosti Seslání Ducha Svatého


 15. 06. 2014 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa IX (Orbis factor)
Proprium: ze Slavnosti Nejsvětější Trojice


 22. 06. 2012 – neděle

-

07:30 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Antonín Bachan, kněz-důchodce v Hluku (olomoucká arcidiecéze)

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 12. neděle v mezidobí


-
-

09:00 - BUKOVINKA, filiální kostel Nanebevzetí Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Antonín Bachan, kněz-důchodce v Hluku

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: z 12. neděle v mezidobí

-
-

10:30 - KŘTINY, kostel Jména Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Jiří Paleček, farní vikář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze Slavnosti Těla a Krve Páně
K průvodu: české zpěvy z Kancionálu


 28. 06. 2014 – sobota

-

09:00 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Kněžské svěcení

Hlavní celebrant: Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský

-
-

Zpěvy ke svěcení (české a latinské), litanie ke všem svatým


 29. 05. 2014 – neděle

-

10:30 - TASOV, kostel sv. Patra a Pavla

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Pavel Kryl, farář

-
-

Ordinarium: Missa mundi
Proprium: ze Slavnosti sv. Petra a Pavla


 01. 07. 2014 – úterý

-

16:00 - LETOVICE, kostel sv. Prokopa

Primiční mše sv. s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: R. D. Martin Hönig, novokněz

-
-

Ordinarium: české (Olejník)
Proprium: mariánské


 13. 07. 2014 – neděle

-

07:30 - BRNO, katedrála sv. Petra a Pavla

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: Mons. ICDr. Mgr. Karel Orlita, soudní vikář Diecézního církevního soudu

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: z 15. neděle v mezidobí


 26. 07. 2014 – sobota

-

11:00 - BRNO-BYSTRC, kostel sv. Jana Křtitele a sv. Jana Evangelisty v Brně-Bystrci

Svatební mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: ...

-
-

Ordinarium: ...
Proprium: svatební


 27. 07. 2014 – neděle

-

10:30 - PUSTIMĚŘ, kostel sv. Benedikta

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: R. D. Mgr. Martin Bejček, farář v Letonicích

-
-

Ordinarium: ...
Proprium: ze slavnosti sv. Jáchyma a Anny


 21. 08. 2014 – čtvrtek

-

18:00 - CHRUDIM, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Hlavní celebrant: ...

Koncelebrant: ...

-
-

Ordinarium: ...
Proprium: z 20. týdne v mezidobí nebo z památky sv. Pia X.

-
-

19:30 - CHRUDIM, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Koncert - rozjímání s gregoriánským chorálem

-
-

Program: ...


 07. 09. 2014 – neděle

-

09:00 - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU II, bazilika Nanebevzetí Panny Marie

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Vladimír Záleský, farář

-
-

Ordinarium: ...
Proprium: ze 23. neděle v mezidobí


-
-

10:30 - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU II, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

Svátostné požehnání s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. Mgr. Vladimír Záleský, farář ve Žďáru nad Sázavou-II

-
-

Chorální zpěvy k meditaci, modlitbám a požehnání


 03. 10. 2014 – pátek

-

18:00 - BRNO, kostel sv. Janů (minoritský)

Transitus

Hlavní celebrant: P. Mgr. Robert Mayer, OFMConv., farář

-
-

Zpěvy k obřadu Transitus


 01. 11. 2014 – sobota

-

18:00 - OŘECHOV U BRNA, kostel Všech svatých

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: P. Mgr. Mariusz Józef Sierpniak, MIC, excurrendo administrátor

-
-

Ordinarium: ...
Proprium: ze Slavnosti Všech svatých


 26. 11. 2014 – středa

-

17:00 - RAJHRAD, benediktinský klášterní kostel

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem k výročí posvěcení kostela

Celebrant: ...

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis)
Proprium: ze Slavnosti posvěcení kostela, Te Deum


 07. 12. 2014 – neděle

-

07:30 - VELKÉ MEZIŘÍČÍ, kostel sv. Mikuláše

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: ...

-
-

Ordinarium: ...
Proprium: ze 4. neděle adventní

-
-

09:00 - VELKÉ MEZIŘÍČÍ, kostel sv. Mikuláše

Latinská mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ThDr. Łukasz Andrzej Sziendzielorz, farář a děkan velkomeziříčský

-
-

Ordinarium: Missa VIII (De angelis), Credo III
Proprium: ze 4. neděle adventní

-
-

10:30 - VELKÉ MEZIŘÍČÍ, kostel sv. Mikuláše

Mše sv. s gregoriánským chorálem

Celebrant: R. D. ThDr. Łukasz Andrzej Sziendzielorz, farář a děkan velkomeziříčský

-
-

Ordinarium: ...
Proprium: ze 4. neděle adventní


 

. . .

 

Kontakt