| Ekoporadna Renata | Specializace poradny | Naučná stezka Hanýsek  |  Práce s dobrovolníky |  Mapování R43 | Rady pro ekospotřebitele | Desatero domácí ekologie Užitečné odkazy |


Akce pro veřejnost

 

CYKLOVÝLET s průvodcem po naučné stezce Hanýsek

Společnost Renata vás srdečně zve na cyklistickou projížďku po naučné stezce Hanýsek. Rychlost bude přizpůsobena všem účastníkům, předpokládaná doba trvání tři hodiny (včetně zastávky na občerstvení ve Velké Rouce či Borotíně)

KDY: v neděli 22. 4. 2007
KDE: sraz v 10:00 u infocentra ve V. Opatovicích

 

PRACOVNÍ VÍKENDY

KDY: 7.4. – 8. 4. 2007 budeme instalovat hřiště s ekoprvky ve Velkých Opatovicích. Chcete-li vidět, co vše se zde dá vytvořit na malém kousku zahrady, přijďte a nechte se inspirovat :-)

21. 4. – 22. 4. 2007 uklidíme les v okolí naučné stezky Hanýsek (nainstalovali jsme minulý rok). Ve zbylém čase pomůžeme s jarními pracemi v ekocentru Renata.

KDE: Sraz je buď v pátek večer či v sobotu ráno do 9:00 u ekocentra Renata v Bělé u Jevíčka nebo v sobotu v 10:00 ve Velkých Opatovicích u infocentra.

Jako odměnu za vaši práci nabízíme: proplacení jízdenky na vlak (zpáteční) nebo na autobus, jedinečný nocleh ve srubu, 3x denně vegetariánské jídlo + večerní program (dle domluvy).

 

CYKLUS PŘEDNÁŠEK s ekologickou tématikou

BIOPOTRAVINY aneb víme, co jíme?
 

KDY: 20. 11. 2006 v 16:00
KDE: v prostorách mateřského centra (Masarykovo nám. 21, vedle kostela)

TÉMATA:
Proč kupovat biopotraviny?
Co je ekologické zemědělství a čím je jiné než to klasické?
Ekologická zahrada – bio i ve vaší zahrádce?

Na tyto a další otázky Vám odpoví Ing. Klára Hermanová ze Spolku poradců v ekologickém zemědělství EPOS

 

TOXICKÉ LÁTKY aneb chemie kolem nás a v nás

KDY: 15. 1. 2007 v  17:00
KDE: v prostorách mateřského centra (Masarykovo nám. 21, vedle kostela)

Chemické látky v běžném životě – v domácnosti, v zaměstnání, ve školách, ale i  v nemocnicích - tak, jak je možná neznáte. Jaká jsou jejich rizika pro naše zdraví a dopady na životní prostředí?

Na tuto a mnoho dalších otázek odpoví MUDr. Miroslav Šuta, přední český odborník v oblasti toxikologie. Využijte jedinečné příležitosti dozvědět se více o této specifické oblasti.

 

ZVÍŘATA VE MĚSTĚ aneb soužití se známými i méně známými druhy zvířat

KDY: 19. 2. 2007 v  17:00
KDE:v prostorách mateřského centra (Masarykovo nám. 21, vedle kostela)

Některá zvířata ve městě s námi žijí proti své a jiná proti naší vůli. Co toto soužití přináší a jak se vyhnout různým nepříjemnostem či nebezpečím?

Přijďte a zažijte zcela neobvyklou přednášku, při níž se mnohé dozvíte a také skvěle pobavíte. Zajímavé vyprávění i veselé historky přednese Ing. Roman Zajíček z  Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

 

LES KOLEM NÁS aneb jak se dýchá plícím Země

KDY: 19. 3. 2007 v  17:00
KDE:v prostorách mateřského centra (Masarykovo nám. 21, vedle kostela)

Les jako ekosystém a nejcennější zdroj kyslíku. Dopady plošného kácení lesů v širších souvislostech. Prales versus hospodářský les. Lesy Drahanské vrchoviny + obrazová prezentace nejkrásnějších lesů bývalého Československa

Přednášející: RNDr. Hynek Skořepa, odborník na lesy Drahanské vrchoviny

  

VODA V PŘÍRODĚ aneb barvy a život

KDY: 16. 4. 2007 v  17:00
KDE:v prostorách mateřského centra (Masarykovo nám. 21, vedle kostela)

Vodstvo jižní Moravy. Jak se projevují vodní biotopy ovlivněné člověkem? Co znamená barva vody v přírodních nádržích a jak souvisí vodní květy s kvalitou vody?

Přednášející: RNDr. Olga Skácelová, Ph.D. z hydrobiologické laboratoře MZM v Brně