TOPlist

Welcome to the world of tomorrow!

Come your destiny awaits!

Bez zbytečného otálení: tato stránka je zaměřena na TV seriál, který v USA vysílá TV stanice FOX (tím mám na mysli, že premiéra nových dílů seriálu se odehrává u FOXů, repríza pak pochopitelně i na jiných stanicích). Autorem seriálu je Matt Groening, což je týž člověk, který má na svědomí i rodinku Simpsonových. Tolik stručný úvod.

Milí přátelé Futuramy. Jak všichni víme, TV seriál Futurama v našich končinách vysílán není a ani na DVD ho není možné běžně pořídit. Nám sklalním fanouškům pak nezbývá než se spokojit s tím, co poskytuje Internet nebo sáhnout velmi hluboko do peněženky a nechat si poslat z ciziny to co dosud vyšlo na DVD. Na konci roku 2002 byly na DVD dostupné první dvě sezóny seriálu, přičemž rozdělení sezón na DVD tak úplně nesouhlasí s odvysílanými sezónami na domovské stanici FOX. Pokud je mi známo, tak ve Velké Británii je DVD vydáno jen s anglickým dabingem, zatím co v Německu je vydáno navíc dalšími evropskými jazyky (ať už jako dabing nebo v podobě titulků). Češtinu nebo slovenštinu by jste mezi nimi ale hledali marně.

Díky tomu, že seriál je naprosto geniální (ovšem, né každému musí být nutně po chuti, stejně jako Soylent Cola :-), sešel se i v naší zemi dostatek fanoušků, kteří neváhali věnovat nemalé úsilí jeho přiblížení našincům. Vzniklo několik www stránek, z nichž ční Space Station FUTURAMA svým designem i rozsahem a postupně vznikly i české titulky k již téměř všem odvysílaným epizodám. Tato stránka se věnuje především oněm českým titulkům.

Bohužel, stejně tak jako život není jednoduchý není ani použití titulků bez komplikací. Příčin je hned několik a já jsem se je pokusil rozebrat na této stránce. Titulky pak najdete pro změnu na této stránce a seznam všech (i dosud neodvysílaných) epizod na této stránce.

No a jelikož lidé jsou různí a různá přání mají, lze si odtud stáhnout i něco zvukových a obrazových dat.

Nejdůležitější zdroje informací na Internetu:

Zde si je možné "pokecat" o Futuramě a občas se podaří i "vyžebrat" nějaké díly ke stažení:

Download epizod:

MPEG-1 nebo DivX AVI - peer-to-peer sítě

Stránky s českými titulky k Futuramě:

protože existuje celá řada "ripů" (ať už z US TV/SAT, Pro7 nebo DVD), z principu nemohou titulky přesně "sedět" ke všem videosouborům.

Další zdroje informací pro překlad nebo tvorbu titulků:


Jakže se to ta Leela vlastně jmenuje?


A její rodiče?

Přidejte si do oblíbených:

http://futurama.zde.cz/


Home • Videosoubory • Titulky • Epizody • DVD • FanArt