SVOBODA - ELEKTRO

Cejl 76, 602 00 Brno
T.: 543 233 953, mobil: 777 631 024

e-mail:info@svobodaelektro.cz

Jednotný čas, průmyslové hodiny, školní zvonění, docházkový systém, přístupový systém, hlavní řídící mateční hodiny, spínací hodiny, digitální hodiny podružné s měřením teploty, digitální hodiny s příjmem DCF a měřením teploty, obchůzkové hodiny, sportovní časomíra, ukazatele skóre, stopky digitální i analogové do tělocvičen i bazénů, soumrakové spínače, vyvolávací zařízení VZ2.
Optooddělovače OP6.32UNI, Oddělovací relé OR1.1/230V.


Elektronické stopky digitální a analogové

Dodáváme stopky digitální a analogové.

Obecně o digitálních stopkách:

Přesnost:

Elektronické stopky jsou časoměrné zařízení určené k měření časových intervalů a jejich zobrazování na displeji. Měřený čas je v rozmezí setin sekundy až desítek hodin (0,01 sec ÷ 99 hod), dle provedení. Stopky jsou řízeny krystalovým oscilátorem pracujícím s vysokou přesností (±90 sec/rok při okolní teplotě 20°C). Stopky zobrazují měřený čas s krokem 1 sekunda (sekundové) nebo s krokem jedna setina sekundy (setinové).

Typ počítání:

Stopky se vyrábějí se vzestupným (od nuly do nastavené hodnoty) nebo sestupným počítáním (od nastavené hodnoty po nulu). Stopky lze doplnit o spínač akustického signálu, který oznámí dopočítání do konečného času (vzestupné) nebo po dopočítání do nuly (sestupné). Lze nastavit délku zvukového signálu 1÷9 sekund.

Formát zobrazení:

Měřený čas je zobrazovaný na čtyřmístném nebo šestimístném displeji. Zobrazení sekundových čtyřmístných stopek je ve formátu MM:SS (max. 99min, 59sec.), u šestimístných stopek HH:MM:SS. U setinových stopek (dodávají se šestimístné) je zobrazení na displeji ve formátu MM:SS,99 (99min:59,99sec.).

Displeje:

Stopky pro interiérové použití mají displeje supersvítivé LED sedmisegmentovky (označení též LED klasik) o velikosti 57 mm, 100 mm a 180 mm barvy červené. Na přání může být barva číslovek zelená (nižší jas) nebo modrá. Vysoká svítivost čísel zaručuje dobrou čitelnost i z velkých vzdáleností.
Výška znaků / čitelnost:
57mm/17÷23m, 100mm/30÷40m, 180mm/54÷72m. Tyto displeje jsou vhodné jen do interiéru (na sluníčku nejsou dobře čitelné).

Stopky pro exteriérové použití (a všude tam, kde je velká intenzita okolního světla) mají bodové LED displeje. Jedná se o číslovku poskládanou ze samostatných supersvítivých diod s velkým vyzařovacím úhlem, aby byly údaje čitelné i z větší dálky a z boku. Tyto bodové LED displeje mohou být jednořadé, dvouřadé nebo víceřadé. Jednořadé mají tenkou kresbu, dvou a víceřadé mají silnější kresbu (jsou tlustší). Čísla jsou dobře čitelná i na přímém denním světle. Bodové LED displeje mohou být samozřejmě použity i ve vnitřních prostorách. Velký vyzařovací úhel je velmi důležitý pro snadnou čitelnost ze stran!
Barvy LED displejů: R - rudá, Ž - žlutá, Z - zelená, M - modrá, B – bílá.
Výška znaků / čitelnost:
80mm/32m, 100mm/40m, 180mm/70m, 250mm/100m, 300mm/125m, 450mm/200m, 600mm/250m. Tyto displeje jsou vhodné všude, kde je vysoká intenzita okolního světla.

Krabička:

Pro interiérové použití stopek je krabička kovová s práškovým nástřikem černou barvou (na přání dle RAL). Na čelní straně stopek je plexisklo. Standardní provedení je nástěnné, lze dodat i stopky se stropním, bočním závěsem nebo přenosné. Lze dodat stojan (podstavec) pod stopky.

Pro exteriérové použití nebo pro umístění do vlhkých prostor (např. bazénové haly apod.) jsou stopky dodávány s krabičkou z profilů ze slitiny hliníku a mají krytí IP53. Označení stopek do venkovních a vlhkých prostor je s příponou EXT. Obal má nástřik práškovou metodou, standardně barva černá, na přání dle vzorníku RAL. Standardní provedení je nástěnné, lze dodat i stopky se stropním, bočním závěsem nebo přenosné.

Ovladač:

Ovládání stopek je velmi jednoduché. Provádí se třemi (čtyřmi) tlačítky "START", MEZIČAS" a "STOP" (a u některých typů „NULOVÁNÍ). Dodáváme dva druhy ovladače:

Napájení:

Interiérové stopky jsou vesměs napájeny 230V~. Exteriérové stopky jsou napájeny bezpečným napětím nebo z akumulátorů. Stopky do škol, bazénů apod. jsou napájeny bezpečným napětím (napáječ je součástí dodávky a ceny).Vyrábíme mnoho variant stopek s různými displeji, krabičkami, ovládáním a s chováním dle požadavků zákazníka.

Obecné zapojení stopek.

Stopky 57/6 klasik setinové na stůl, ovládání tlačítky nahoře a externími spínači (vývody vzadu).

Panel čas (EDHa80b/6) a stopky 80b/6 setinové, bezdrátové ovládání.

Stopky s rekordem LED 100b
desetiny sekund
exteriérové
TATRALANDIA

Stopky s rekordem zobrazují jak právě naměřenou hodnotu, tak i nejlepší dosud dosažený čas. Každý údaj je na samostatném řádku, vše je v jednom panelu.

Provedení do stojanu RACK19“

Hodiny EDHp 25/6 Z a stopky 25/6 Z sekundové
v provedení RACK 19“ 1U.Stopky 25/6 Z sekundové
v provedení RACK 19“ 1U.

Nahoru.Stopky UNIverzální

Stopky se setinami např.: UNI 80b/6 EXT (MM:SS,99) AKU


Vyrábíme stopky více druhů s různými displeji. Zde je popis pro představu:

Stopky UNI jsou šestimístné, se zobrazením MM:SS,99 (minuty:sekundy, desetiny setiny). Stopky UNI mohou pracovat v několika režimech (vzestupné, sestupné, s předvolbou, s automatickým nulováním, hodiny...) a mohou být řízeny jak z ovladače, tak i z externích čidel (optické závory, spínače...). Mohou být doplněny o zvukový signál a o sériový kanál (lze jej větvit do hvězdy), kterým mohou řídit další displeje řady EDHs zobrazující totožné údaje. Sériovým kanálem lze též posílat data do PC (na vyžádání Vám sdělím výstupní protokol).

Chod stopek je řízen mikroprocesorem, časová základna je tvořena kvalitním krystalovým oscilátorem. Přesnost chodu ±90 sec./rok při 20°C teplotě okolí. Funkce START, STOP, MEZIČAS. Stopky jsou umístěny do kovové krabičky a jsou určeny do venkovního prostředí. Zobrazení naměřeného obstarávají nejčastěji LED bodové displeje LED80b nebo LED100b. Jedná se o číslovku poskládanou ze samostatných supersvítivých diod červené nebo žluté (ne 80b) barvy s velkým vyzařovacím úhlem, aby byly údaje čitelné i z větší dálky a z boku. Tyto bodové LED displeje mohou být jednořadé nebo dvouřadé. Jednořadé mají výšku 80mm, číslice mají tenkou kresbu. Dvouřadé mají výšku 100mm, číslice mají silnější kresbu (jsou tlustší). Čísla jsou dobře čitelná i na přímém denním světle (viz Jackpoty u heren, totemy u benzínových pump). Čitelnost LED 80b 20÷32m, LED100b 30÷40m (ve venkovním prostředí). Na čelní straně stopek je plexisklo. Stopky mohou být umístěny na stolek nebo lze dodat podstavec (stojan) z velmi kvalitních hliníkových profilů.

Stopky lze napájet buď z napáječe s bezpečným napětím nebo z externího akumulátoru 24V. Vlastní napáječ není určen do vlhkého prostření a při provozu je vhodné jej umístit na kryté místo. Napáječ je součástí dodávky a ceny. Akumulátor je ve vhodné krabičce a je propojen se stopkami kabelem do vlhka s konektorem do vlhka s krytím IP68. Akumulátor lze dobíjet běžnou nabíječkou na olověné akumulátory. Délka chodu na akumulátor je minimálně 4 hodiny (matematicky cca 50 hodin, je nutno mít rezervu pro stárnutí apod.).

Zvuková signalizace je houkačkou z alarmu (např. KPE1200). Houkačku lze připevnit mimo stopky. Houkačka (zvuk) je příplatková výbava.

Ovladač je velikosti kalkulačky, je v kovové krabičce a má 4 tlačítka, kterými lze plně ovládat chod stopek. Je propojen se stopkami šestižilovým kabelem s konektory. Ovladač není do venkovních prostor (nesmí na něj pršet). Na přání lze dodat ovladač v plastové krabičce s konektorem IP68 do vlhka.

Stopky lze ovládat také jednou nebo dvěma optickými (nebo laserovými) závorami - START, CÍL. Na jedné straně dráhy je stojan s čidly, na druhé straně je stojan s odrazkami. Maximální šířka měřené dráhy je 2m. Každá závora má jeden snímací prvek (čidlo). Výška čidla (i odrazky) na závoře je nastavitelná v rozsahu cca 40÷120cm. Stopky reagují na první protnutí. Propojení ovladače a závor se stopkami je kabelové, s konektory a kabely do vlhkého prostředí. Délka vedení ke každé závoře od stopek max. 50m. Lze dodat závory s více snímacími prvky, např. se třemi paprsky pro agility závody psů (každá závora má tři snímací prvky – čidla – v různých výškách po 15cm nad sebou - různá velikost psů. Výška obou čidel i odrazek na závoře je nastavitelná dle kategorií SMALL, MEDIUM, LARGE. Je jedno, zda závodník – pes - protne paprsek horního nebo dolního čidla, stopky reagují na první protnutí).

Nahoru.Analogové stopky se vyrábějí v několika variantách funkce a zobrazení:

Pro průmyslové použití se nejčastěji vyrábí stopky s klasickým hodinovým krokovým motorkem (jeden krok odpovídá jedné sekundě nebo minutě, dle potřeby). Tyto stopky se dají ovládat tlačítky na panelu nebo také externími spínači (programovatelným automatem, technologickými spínači apod.). Funkce START, STOP, NULOVÁNÍ. Do průměru číselníku 40cm mohou mít stopky sekundovou, minutovou a hodinovou ručičku (nebo jen ty ručičky, které zákazník potřebuje). Pro průměry nad 40cm mohou stopky mít jen sekundovou ručičku nebo minutovou (+ hodinovou) ručičku.

Nákres stopek SCRa_SMH_30

(sekundová, minutová a hodinová ručička, 30cm číselník, řízeno tlačítky na panelu).

Stopky SCRam60_V_MIELE

(sekundová ručička, 60cm číselník, řízení tlačítky na boku a programovatelným automatem).

SCR = stopky čtvercové s rovným sklem.

Krabička stopek do průměru číselníku 40cm kovová s čelním sklem. Pro průměry nad 40cm je krabička stopek z hliníkových profilů s čelním plexisklem. Standardní montáž na stěnu. Napájení bezpečným napětím.

Do bazénových hal se vyrábí analogové stopky, které mají sekundovou ručičku, která se otáčí neustále dokola. Tyto stopky nejsou určeny k měření času jako takového, ale jsou určeny k tomu, aby plavci, kteří plavou v bazénu mohli orientačně zkontrolovat čas, za který přeplavali bazén apod. Bazénové analogové stopky se vyrábí se dvěma způsoby řízení:

SCRastopky autonomní samostatné, nezávislé na ostatních

SCRpstopky podružné, řízené z ovladače, synchronně jdoucí s ostatními.

Stopky SCRa i SCRp jsou osazeny velmi robustním krokovým motorem, který má jeden mikrokrok 1,8°. Celá konstrukce je určena do vlhkého prostředí bazénové haly. Předpokládaná životností pro trvalý provoz je po dobu cca 30 let.

SCRa - Stopky autonomní samostatné, nezávislé na ostatních.

Analogové autonomní stopky, mají pouze sekundovou ručičku, která se otáčí neustále dokola. Je možné provedení ručičky přes celý průměr ciferníku, s barevným rozlišením každé poloviny ručičky (např. černá / oranžová apod.). Také lze dodat křížovou ručičku (čtyři ručičky s úhlem pootočení 90°). Ručička je poháněna krokovým motorkem. Toto provedení stopek je s velmi vysokou životností motorku (je předpokládaná min 30let). Chod je řízen krystalovým oscilátorem s vysokou přesností (cca 90 sec./rok při 20°C okolní teploty). Ovládání pomocí tlačítek START / STOP na stopkách, lze vyvést kabelem jako externí ovládání. Stopky jsou naprosto samostatné a nelze je spřáhnout s okolními stopkami nebo hodinami. Napájení 12V÷24V~. Dodávka včetně napáječe. Napáječ je vhodné umístit do rozvaděče nebo jinde mimo vlastní bazén (nehrozí nebezpečí úrazu při dotyku, poškození obalu stopek nebo při neodborné manipulaci se stopkami - zvědavý plavec...). Je možno dodat dvoustranné provedení stopek se zavěšením na strop apod. Rám stopek je z hliníkových profilů s práškovým nástřikem, standardně černou nebo bílou barvou, lze dodat barvu dle přání zákazníka dle vzorníku RAL. Čelní strana a ciferník je z plexiskla.

Nákres zapojení stopek SCRa.

Stopky SCRa80 s křížovou ručičkou.


SCRp - Stopky podružné, řízené z ovladače, synchronně jdoucí s ostatními.

Analogové stopky, mají pouze sekundovou ručičku, která se otáčí neustále dokola. Je možné provedení ručičky přes celý průměr ciferníku, s barevným rozlišením každé poloviny ručičky (např. černá / oranžová apod.). Také lze dodat křížovou ručičku (čtyři ručičky s úhlem pootočení 90°). Ručička je poháněna krokovým motorkem. Chod motorku je řízen z ovladače. Z ovladače je možno stopky nulovat, spustit a pozastavit. K ovladači lze připojit více (10) stopek, jejich chod je naprosto synchronní, při přerušení napájení a jeho obnovení se naprosto automaticky srovnají dle signálu z ovladače. Toto řešení je vhodné např. tehdy, dají-li se jedny stopky k jednomu konci bazénu a druhé k druhému konci. Plavci jsou po doplavání na kterýkoliv konec bazénu pohledem na ciferník ihned informování o aktuální poloze ručičky a jsou schopni ohodnotit své časy na přeplavání bazénu. Na ovladač lze připojit větší počet stopek, každé z nich lze samostatně vypnout (např. venkovní na zimu apod). Napájení 12V÷24V~. Dodávka včetně napáječe. Napáječ je umístěn v rozvaděči (nebo jinde mimo vlastní bazén), nehrozí nebezpečí úrazu při dotyku nebo poškození obalu stopek. Ovladač je napájen adaptérem 230/12V. Ovladač a stopky od sebe mohou být až 300m. Vysoká přesnost chodu (cca 90 sec./rok při 20°C okolní teploty). Toto provedení stopek je s velmi vysokou životností motorku (je předpokládaná min 30let). Je možno dodat dvoustranné provedení stopek se zavěšením na strop apod. Rám stopek je z hliníkových profilů s práškovým nástřikem, standardně černou nebo bílou barvou, lze dodat barvu dle přání zákazníka dle vzorníku RAL. Čelní strana a ciferník je z plexiskla.Stopky SCRp120 (Plavecký bazén Podolí).Nahoru.Hlavní strana

DSH3M, DSH3S, DSH3MS

EDHp, EDHpm

PH

EDHa

Panely

OH1

Ukazatele skóre

Stopky

SR3

VZ2

OP6.x
OR1

Ukončená výroba


Mateční a spínací hodiny

Podružné digitální

Podružné analogové

Autonomní digitální

Panely pro plavecké bazény

Obchůzkové hodiny

Sportovní hodiny

Digitální, analogové

Soumrakový spínač

Vyvolávací zařízení

Optooddělovače, Oddělovací relé

Návody ke starším výrobkům


Ceník

SVOBODA ELEKTRO, Cejl 76, 602 00 Brno, T.: 543 233 953