Renata Lopourová
Přehled přednášek  

Astrologie - typy znamení - 2x 45 minut
technické požadavky - tabule s barevnými křídami nebo flipchart s barevnými fixy
Přednáška je koncipována pro naprosté laiky a vysvětluje vznik astrologických symbolů zvířetníkových souhvězdí a posun do znamení. Také se zabývá kvalitou jednotlivých znamení a hlavně jejich symbolikou. Znamení je vlastně 12 psychologických typů, které mají spolu různé korelace. Nejžádanější je vysvětlení, jak se které znamení s kterým znamením snáší a která se nejčastěji berou.

Aura a její projevy - 2x 45 minut
technické požadavky - stojan na obrázky, může být i židle, tabule vítána
Přednáška je koncipována pro naprosté laiky. Vysvětluje vznik a účel bioenergetickoinformačního obalu - aury na více než 40 obrázcích, jak jsem tuto auru sledovala po dobu 20 let. Také se přednáška zabývá podstatou energetického léčení (kontaktní léčení přikládání rukou) i s jejími riziky. Vzhledem k rozsáhlosti tématu je na dotazy jen málo času.

Šperky a tvarové zářiče - 2x 45 minut
technické požadavky - stojan na obrázky a tabuli nebo flipchart na zapisování naměřených hodnot při ukázkách měření průtoku energie
Přednáška je koncipována pro naprosté laiky. Vysvětluje funkci biorezonátorů, a to jak šperků (hodinek, mobilů), tedy věcí, které dennodenně nosíme, stejně jako větších tvarových zářičů (lustry, nábytek, některé umělecké předměty) a velkých, jako jsou tvary staveb (pyramidy) nebo třeba jen zkosené stropy, které se mohou velmi negativné podílet na našem zdraví. Také předvádí, jak tyto biorezonátory mohou pomáhat nebo škodit.

Čakry - 2x 45 minut
techn. Požadavky - stojan na obrázky
Přednáška je koncipována pro naprosté laiky, ale lidé se zkušenostmi s jogou jsou vítáni. Čakry jsou energetická centra, převážně v našem těle. Jsou to jakési retranslační stanice energie. Energie, která prochází naším tělem, může být špatnou funkcí blokována, a to může vést k nemocem.

Telepatie a jasnovidnost - 2x 45 minut
Přednáška je koncipována pro naprosté laiky. Hovoří se zde o starých i nejnovějších výzkumech v oboru parapsychologie a psychotroniky se zajímavými příklady, jak z lidské, tak i ze zvířecí říše. Také návod na trénink telepatie a jasnovidnosti.

Použití kyvadla - 2x 45 minut
Přednáška je koncipována pro naprosté laiky. Tato přednáška vznikla na vyžádání mých posluchačů, kteří se snaží pracovat s kyvadlem nebo s virgulí a rádi by využili mých mnohaletých zkušeností s touto činností. Hovoří se zde o tom, jak se chránit, a jak trénovat práci s kyvadlem či virgulí a jaké jsou zádrhele této činnosti.

Magie a předvánoční zvyky - 2x 45 minut
Přednáška je koncipována pro naprosté laiky. Vychází z etnografického materiálu, jak naši předkové využívali tak zvanou ochrannou magii k ochraně svých příbytků a i osob. Vysvětluje tyto jevy z nejmodernějšího energoinformačního hlediska psychoenergetiky a dává návod, jak tyto záležitosti uplatnit i dnes v naší kultuře.

O večném mládí - 2x 45 minut
Přednáška je koncipována pro naprosté laiky. Vychází z mých více než 20 letých zkušeností léčitele. Zabývá se zdravou stravou, dýcháním, psychohygienou a návodem, jakými prostředky naplnit naši možnost dožití se 120 let věku, na což je naše tělo stavěno.

Kletby a prokletí
Přednáška je koncipována pro naprosté laiky.
V této přednášce se zabýváme problematikou historických kledeb nebo zakletí a kasuistikou z mé vlastní profese.

Umístění postele - příčina nemoci
Přednáška pro laiky. Zde se zabýváme problematikou umístění postele a jak postel má vliv na energetický stav organismu. Nejde jen o geopatogenní zony, ale i o jiné záležitosti jako jsou některé přístroje či zařízení, případně tvarové zářiče nebo informačně naprogramované předměty.
Karma a partnerské vztahy
Přednáška pro laiky. Vysvětluje pojem karmy a jakým způsobem má vliv na naše vztahy, nejen rodinné, ale i partnerské. Bohatá kazuistika.

Magie jarní rovnodennosti (Velikonoce)
Přednáška je koncipována pro laiky. Zejména pro lidi, kteří mají zájem o využití magických prostředků našich předků, kteří v tomto období podstupovali očistné rituály. Jak čistit sebe a své okolí, zejména obydlí.

Neplodnost z hlediska léčitele
Gynekologové občas nevědí, proč žena nemůže otěhotnět. Důvodů může být hned několik. Například špatnou kostrčí počínaje, přes nevhodné umístění postele až ke kletbám.

O minulých životech
Přednáška je koncipována pro naprosté laiky, na vlastních životních zkušenostech nejen s mnoha regresemi do minulých životů je ukázáno, jak funguje takzvaná karma a dharma – tedy vesmírný zákon, jak funguje poučení z jednotlivého života a jak se problémy mohou přenášet do dalších životů. Také, jak se setkáváme s dušičkami, se kterými jsme se už v nějakém jiném životě setkali a něco s nimi nevyřešili.


Seminář - je velmi intenzivní práce na sobě samém. Vycházím ze své více než 25 leté praxe učitelky jogy a snažím se lidem, kteří chtějí duchovně postupovat dát kvalitní a bezpečný návod, jak pracovat na sobě samém.
Technické požadavky: Uzamykatelná místnost, v klidném prostředí (hluk z ulice, jakákoli hudba, např. diskotéka v doslechu, jsou velmi rušivé).

Seminář Čištění karmy - 2 hodiny
Práce na odbourávání karmických bloků vůči svým nejbližším.
Karma představuje množinu všech našich myšlenek i skutků, nejen z našeho současného života, ale i z minula. Čištění karmy je tedy uvědomění si svých negativních emocí a postojů k sobě a k druhým. Abychom tyto negace vyčistili,musíme odpustit to, čím nám druzí oblížili a také poprosit za odpuštění ty, kterým jsme ublížili my. Skupinové čištění s relaxačními vložkami a zpěvem šamanské melodie vede k velmi účinnému návodu, jak svoji karmu čistit.

Seminář Čištění čaker - 2 hodiny
Pročišťování prvních 3 čaker a zbavování se negací v těchto centrech.
Čakry jsou energetická centra, která jsou v našem těle a ovládají vždy určitý segment těla a jsou zodpovědné za určité kvality našeho duševna. V Čakrách se usazují naše negativní emoce, vlivem gravitace je jich nejvíce v první čakře - muladháře, která má také vliv na vnímání reality. Druhá čakra je zodpovědná za hospodaření s vodou a zde se projevují naše sexuální bloky. Třetí čakra je energetická a souvisí s naším zdravím a nemocemi.

Seminář Sebeléčení - 2 hodiny
Prohledávání svého těla svým vnitřním zrakem a čištění všech spíše fyzických bolestí a nemocí.Řízená meditace spojená s čištěním negativních energoinformačních bloků v těle každého účastníka. Návod, jak doma pracovat na svém vylepšování zdraví.

Seminář Kosmická meditace - 2 hodiny
Řízená meditace, která vede k propojení kosmické energie a energie Země v těle dotyčného s mírným zážitkem OOBE - vysunutí z těla do astrálu, ale ve velmi bezpečné míře. I pro úplné začátečníky.

Výuka Meditace - 1,5 – 2 hodiny
Tento seminář je určen všem, kteří se chtějí naučit meditovat a zatím neměli možnost se s tím setkat Jedná se o řízenou meditaci, kde si budeme všímat, kam zaměřit pozornost, pozorování dechu a zvuků.

Meditace lásky – 1,5 – 2 hodiny
Meditace je zaměřena na 4. čakru, kde projikujeme svou lásku Nejen lásku k okolí, tedy ven, ale také lásku k sobě samému, tedy lásku dovnitř. Zejména s druhou láskou má mnoho lidí velké problémy, podcenují se, nemají se rádi, a to se pak projevuje v nemocech nebo mezilidské komunikaci.

Šeříková meditace
Řízená meditace, kde předmětem meditace – zkoumání je šeřík. Pro začátečníky
i pokročilejší.

Šaktí meditace
Meditace je zaměřena na ženský princip. Zvláště pro ženy, které mají trochu problém s prožíváním sexu nebo sebe sama v této společnosti. Posiluje ženský princip v nás. Pro muže je to možnost harmonizovat v sobě ženský princip, a tím vytvářet duchovnější a harmonizovanou osobnost.

poslední aktualizace 2.5.2006
Návrat