Logo

Vítejte!


Něco málo o obci a penzionu:
Roztoky je velmi malá obec na Náchodsku nedaleko Nového Města nad Metují (10 km), Jaroměře (10 km), Opočna (11 km) a České Skalice (7 km) situovaná ve velmi klidném přostředí přímo u řeky Metuje. Nabízíme ubytování v prvním patře rodinného domu. K dispozici je obytná kuchyň s balkonem a větší ložnicí - dvě postele a dvě přistýlky na rozkládacím gauči. Součástí je samostatné příslušenství - koupelna a WC. U domu je k dispozici velká zahrada a ohniště s možností posezení po dohodě s majiteli. Vybavení kuchyně - lednice, elektrický dvouvařič, varná konvice, menší kuchyňská linka se základním nádobím.
Václav a Marie Kavalírovi
Roztoky 15
551 01 Jaroměř
tel. 491 881 206
mobil : 602 894 216
Telephone number for English-speaking customers: 724 009 255
e-mail:Marie.Kavalirova@seznam.cz

Týd. pobyty
cena:
1 lůžko:250 Kč
přistýlka:150 Kč
pobyt na méně než týden:
cena:vždy 1 lůžko 300 Kč,přistýlka 200 Kč

Důležité poznámky:
Možnost připojení k internetu.
Parkování pouze před objektem.
Z důvodu EET je možné pobyt uhradit pouze na účet č. 115-3614930257/0100 (aby úhrada došla nejpozději jeden den před vaším příjezdem) Děkujeme za pochopení
Vstup do domu bez domácích zvířat. Vstup v domácí obuvi.
Kouření možné na balkóně penzionu.
Dobré autobusové spojení do Nového Města n. Metují, Jaroměře a Hradce Králové.
Po dohodě za malý poplatek možnost dopravy hostů a zavazadel.
Restaurace a obchod jen v nedalekých městech.
Roztoky je velmi malá obec na Náchodsku nedaleko Nového Města nad Metují (10 km), Jaroměře (10 km), Opočna (11 km) a České Skalice (7 km) situovaná ve velmi klidném prostředí přímo u řeky Metuje. V obci naleznete ničím nerušený klid a pohodu.Diskotéky a jiné druhy podobných zábav najdete jen v nedalekých městech.Roztoky patří pod obec Šestajovice,která má asi 170 lidí.Šestajovice vznikly už v roce 1450.
Nové Město nad Metují
Zámek
Zámek v Novém Městě nad Metují je nepostradatelnou součástí historického centra města.Zámek má krásnou vnitřní výzdobu,naleznete tam dokonce obrazy z antických dějin a mytologie od barokního malíře F. V. Hárovníka.
Novoměstský zámek Novoměstský zámek
Náměstí
Pokud chcete vidět opravdovou chloubu města,pak je to bezesporu náměstí.Leží na skále a je omýváno ze všech stran řekou Metují.Náměstí patří mezi nejhezčí náměstí v ČR díky své kráse.Ideální tip na výlet,nebo jenom posezení u točené zmrzliny s výhledem na celé náměstí.
Otvírací doba:
duben: sobota, neděle 900 - 1600, úterý - pátek pouze po předchozí dohodě.
květen, červen: úterý - neděle 900 - 1600
červenec, srpen: denně 900 - 1700
září: úterý - neděle 900 - 1600
říjen: sobota, neděle 900 - 1600, úterý - pátek pouze po předchozí dohodě.
Jindy pouze po předchozí dohodě.
Zámecká zahrada:
květen - září: denně
Náměstí Náměstí


Josefov

K turisticky nejpřitažlivější a nejnavštěvovanější památce bezpochyby patří bývalé pevnostní město Josefov, které je od roku 1948 součástí Jaroměře. V letech 1780 až 1787 tu podle plánů francouzských vojenských stavitelů pod záštitou císaře Josefa II. vzniklo vrcholné dílo evropského fortifikačního stavitelství 18. století. Největší atrakcí je přístupnost do josefovského labyrintu chodeb za přítomnosti průvodce, přičemž kouzlo a tajuplnost prohlídkového okruhu umocňuje osvětlení voskovými svícemi, které každý návštěvník obdrží před vstupem do pevnosti. Zažívají tak na vlastní kůži pocity vojáků bránících pevnost před nepřítelem. Spolu s podzemními chodbami si lze prohlédnout v bastionu číslo 1. lapidárium barokních soch M.B.Brauna. Cenné, restaurované originály, které byly v roce 1997 nahrazeny pískovcovými kopiemi, pochází z jaroměřského Mariánského sloupu, který je považován za jedno z nejhodnotnějších děl českého baroka. Pokud se vám necelý kilometr dlouhá podzemní trasa nebude zdát dost, určitě stojí za to projít si promenády lemující horní část pevnosti, nedaleko ležící Masarykovy sady a v neposlední řadě zavítat do josefovské radnice s historickou expozicí. Pro milovníky vojenské historie je zde připraveno První vojensko-historické muzeum M. Frosta.
Pohled na pevnost Vnitřek pevnosti
Kuks

Jedinečný barokní komplex založený F. A. Šporkem, jehož stavba zahájena r. 1692 (G. B. Alliprandi). Nejprve vybudována lázeňská budova při léčivých pramenech, roku 1695 byly již lázně v provozu. Na druhém břehu Labe postaven špitál s kostelem Nejsvětější Trojice a kryptou. Autorem plastické výzdoby před kostelem je M. B. Braun.
Kuks

Jak se k nám dostat:
- Od Hradce Králové směr Jaroměř, z Jaroměře odbočka na Nové Město nad Metují, průjezd vesnicemi Rychnovek a Volovka. Odbočka na začátku obce Městec na Slavětín a České Meziříčí. Po 2 km odbočka vpravo na Šestajovice a březovou alejí přímo do Roztok (0,5 km).
- Z Nového Města nad Metují směr na Jaroměř, průjezd obcí Nahořany, v obci Městec odbočka na Slavětín a České Meziříčí. Po 2 km odbočka vpravo na Šestajovice a březovou alejí přímo do Roztok.
- Z Dobrušky průjezd obcí Pulice, Bohuslavice, Slavětín nad Metují. Za Slavětínem odbočka vlevo na Šestajovice (0,5 km ) a březovou alejí přímo do Roztok.
- Na začátku obce Roztoky – ihned po průjezdu březovou alejí rovně po štěrkové cestě. Nepokračujte vlevo po hlavní silnici na mosty přes řeku Metuji. Dále po místní komunikaci asi 300 m k jednopatrovému domu po levé straně.


Klikni pro vstup na stránku s automapou.Mapa


Ložnice
Ložnice Ložnice z druhé strany Gauč v ložnici
Kuchyně
Kuchyně Kuchyně z jiného pohledu
Zahrada
Zahrada pohledem od dveří


© Design & Code:Jan Kubíček 2007-2009
Verze pro tisk ke stažení.
Jaroměřsko - Vaše brána do Jaroměře Ubytovanie na Slovensku
Náchod,Broumov,Nové Město nad Metují - katalog www stránek Jahho katalog CZIN.eu
www.uvodnik.cz