Darko Jurkovič - kytara

Narodil se 20.4.1965 v Rijece v Chorvatsku, kde také v současné době žije. Po absolvování hudební školy-obor housle, objevil v  15 letech kytaru a jazzovou hudbu, která mu učarovala. Jeho vzory a inspirací mu byli jak vynikající instrumentalisti Ch.Parker a K.Jarrett tak i významní kytaristi P.Metheny, J.Scofield a S.Jordan. Poslední jmenovaný kytarista S.Jordan ho fascinoval kytarovou technikou ”two hands tapping” a touto technikou Darko Jurkovič již 15 let úspěšně hraje. Tato kytarová technika připomíná hru na klavír,kdy se člověk strun na kytarovém hmatníku dotýká oběma rukama, tak jako by hrál na klavír. Tím se otvírá možnost hrát jednou rukou melodii a druhou rukou akordy s basovými linkami. V roce 1997 Darko s úspěchem absolvoval Vysokou školu uměleckou v rakouském Grazu (prof.H.Pepl, prof.W.Brasel). Tato škola je jedna z nejstarších hudebních institucí v Evropě, která již desítky let úspěšně vychovává jazzové interprety z celé Evropy. V roce 2000 byl Darko Jurkovič v Chorvatsku zvolen nejlepším kytaristou a osobností roku. Konzertoval nejen v Evropě(Italie,Rakousko,Německo,Česká republika), ale také v Jižní Americe(Chile,Brasilie). Repertoár je složen z vlastních skladeb, jazzových standardů, filmových melodií a nechybí také skladby vycházející z tradic bluesové hudby.

František Uhlíř - kontrabas

Narodil se 24.7.1950 v Ústí n/Orlicí. Jedná se o jednoho z  nejlepších evropských hráčů na kontrabas. Absolvent Státní konzervatoře v Brně(1965-1971). Od roku 1971 žije v Praze, kde se stal vyhledávaným spoluhráčem všech našich předních jazzových osobností a skupin(K.Velebný, E.Viklický, L.Deczi, J.Stivín, R.Dašek, K.Růžička, J.Koubková, Linha Singers, Impuls,Barok Jazz Q). Spolupracoval také s mnohými světovými a evropskými skupinami a interprety (East-West Connection, Czech-Norwegian Band, Europlane Orchestra, D.Weckl, J.Newman, B.Bailey, T.Curson, S.Costanzo, S.Hamilton, S.Nistico, J.Serry, P.Catherine, S.Houben, D.Gojkovič, F.Ambrosetti, D.Moccia, P.Mikelborg, B.Dennerlein). Roku 1987 založil vlastní skupinu “František Uhlíř Team”. František Uhlíř vystupoval na konzertech a festivalech po celé Evropě, na Kypru, v Izraeli, Kanadě a ve Vietnamu.

Jaromír Helešic - bicí nástroje

Narodil se v roce 1947 v Uherském Hradišti a vyrůstal na jižní Moravě v Mikulčicích. Od konce 60 let žije v Praze, kde působil v různých jazzových formacích (Jazz Half Sextet, Jazz Nova) než zakotvil ve skupině kontrabasisty L.Hulana Jazz Sanatorium. V 70 letech se stal Jaromír Helešic jedním z nejlepších a nejžádanějších hráčů na bicí nástroje u nás (Impuls, Energit L.Andršta, Jazz Q M.Kratochvíla, Pražský Big Band, Milan Svoboda Q,R.Dašek Trio). Jaromír Helešic vystupoval s různými hudebním projekty po celé Evropě, Indii a v zámoří.