U Rotterů

Domů Umístění a pobyt Fotografie Ceník ubytování Kontakt a odkazy Reference

 

- Naše chata sloužící pro turistické ubytování se nachází v malebné krajině Hrubého Jeseníku ve výšce 625 m nad mořem v obci Dolní Moravice. Nejvyšší hora Praděd (1491 m n. m.) je vzdálena asi 20 km vzdušnou čarou. V obci Dolní Moravice se též nachází pramen minerální vody. Ve vedlejší Nové Vsi se nachází nejbližší lyžařský vlek a běžecký areál s několika různě dlouhými a obtížnými trasami. Další vleky se nachází v Karlově pod Pradědem, kde je několik různě náročných sjezdovek. V zimním období doporučuji nezapomenout si přibalit sněhové řetězy pro automobil. 

- Jestliže si budete chtít zaplavat, můžete navštívit krytý bazén v Břidličné (u Rýmařova).

- V letním období je zdejší příroda jako stvořená pro horskou turistiku a cykloturistiku. Celou okolní krajinu si můžete prohlédnout z nově postavené (2014) vyhlídkové věže v Nové vsi (informační leták s plánem ke stažení zde). Můžete si například vyjet do lázní v Karlové Studánce k léčebnému pramenu a odtut si vyjít na turistickou trasu proti proudu Bílé Opavy. Jedná se o CHKO s výskytem vzácných rostlin a živočichů, kterou Vás provedou informační tabule naučné stezky. Potok má promněnlivé koryto a vytváří několik vodopádů. Vedle náročné tratě vedoucí korytem je značena také souběžná lesní cesta pro obejítí nejnáročnějšího úseku. 

- U chaty je zřízeno ohniště s lavičkami, k dispozici jsou také rošty na opékání selete (po předchozí domluvě) a makrel. Ve společenské místnosti je umístěn výčepní pult s možnotí čepování dvou druhů piv, nebo piva a kofoly (přehozením nádstavců pro různé typy sudů). Výčep je vybaven chladícím zařízením, sudy jsou uloženy ve sklepě (sudy si musíte dovézt). Posedět si můžete ve společenské místnosti s krbem a televizí. Pro ukrácení dlouhé chvíle při horším počasí si můžete zahrát pingpong v herně na pinpongovém stole.

 


 

Meteoradar

 Anketa

Miniaplikace

 Novinky a vzkazy

 

  Hotely, penziony a další ubytování v ER ,Dolní Moravice - Dolní Moravice

 

 

  Jste . návštěvník těchto stránek od 14. 2. 2006

V případě jakýchkoliv otázek ohledně ubytování volejte na 607 984 153 (viz Kontakt a odkazy).
V případě jakýchkoliv otázek (nebo upozornění na chyby) týkajících se těchto internetových stránek pište na: RotterP@Seznam.cz, ICQ: 293-780-631 www.volny.cz/rotterp.
Poslední změna: 10. února 2017 14:59:02