L Y B I E

Pro letosek jsme měli záměr navstívit středomořské pobřezí Afriky. Mimo jsme chtěli  navstívit Lybii. K moznostem cestování po Lybii jsmezjistili že to není zas tak jednoduché. Bezpečnostní otázkana místě se zdá být celkem bez problémů, rovněz cenováhranice je obstojná, zajímavostí spousta (Sahara, Římské aŘecké památky, poustní město Ghadames - pod ochranouUNESCO). Z dostupných informací si cestovatelé pochvalujípřístup místních lidí, jelikoµ sem jezdí velmi máloturistů. Je to tedy spíąe něco jako v Sýrii kde jsou lidé ještě vstřícní než v Egyptě, kde fungují na základě bakšiše.

Kdyz jsme podrobnějizjistovali moznosti dostání víza pro individuálníturistiku, tak jsem zjistili, ze to vlastně nelze. Na serveruMZV a dalších stránkách se uvádí možnost získánítranizitního víza (tranzit - mezi Tuniskem a Egyptem) . To jakjsme zjistili platilo v minulém roce, momentálně ambasádatranztiní víza nevydává. Jediná šance jak víza získat jeprostřednictvím Lybijské cestovky(autorizované Lybijskouvládou) , která vystaví pozvání. Problém pro toto pozvání je,že ho může dostat pouze skupina, což jsou dle Lybijskýchpředpisů nejméně 4 osoby.

My jsme nakonec od návštěvy upustili, a změnili cíle, ale v době příprav vznikli tyto skromné stránky s pár informacemi o Lybii.

 

 

TADY JESTĚ NĚKOLIK STRÁNEK O LYBII

FOTKY - LEPTIS MAGNA, GADAMES, SAHARA

NĚKOLIK TYPŮ CO VIDĚT V LYBII

DALSÍ INFOMRACE O LYBII DLE MZV

ODKAZY

Stránky o nasí měsíční cestě na Blízký východ SÝRIE A JORDÁNSKO

Dalsí informace o Lybiia moznostech cestování do Lybie jsou na této adrese Ghadamestour - v němčině.

Nedávno vysel v LonelyPlanet nový průvodce po Lybii. Je jiz k dostání v ČR.Informace ronvěz na: LONELY PLANET

Další informace jsou na stránkách Ministerstva zahraničníchvěcí

Počet přístupů na stránku zjistuje WEBovský počítadlo