Scanlab


Přejdi na obsah

Technologie elektrod

ELEKTROCHEMIE > Elektrody - cely - senzory

Kombinované i samostatné elektrody Radiometer Analytical jsou vyráběny ve dvou konstrukčních řadách, které se liší především druhem a složením vnitřních svodových poločlánků:

  • RedRod - speciální konstrukcí vnitřních poločlánků systému Ag/AgCl (viz níže) se dosahuje symetrie, vysoké stability, rychlé odezvy signálu s nepatrnou hysterezí. Systém je zapouzdřen do červeně probarvené skleněné trubičky, která jej chrání proti světlu a odstraňuje drift potenciálu vlivem osvětlení. Ucpávka zpomaluje difúzi iontů Ag do kapaliny solného můstku (KCl). Tím se předchází zanášení a černání porézní frity solného můstku, což je jinak obvykle doprovázeno nárůstem nestabilního parazitního kapalinového potenciálu. (Obecně k čistění frit a jiných můstků doporučujeme přípravek RENOVO, resp. s obsahem thiomočoviny).
  • Konvenční - systému Ag/AgCl, vnitřní svodové elektrody jsou tvořeny stříbrným drátem (někdy postříbřenou platinou), opatřeným povlakem AgCl. Potenciál Ag/AgCl elektrod je dlouhodobě stabilní, byl mnohokrát měřen a jeho hodnoty jsou pro různé druhy a koncentrace solných můstků dobře známy a tabelovány. Referentní elektrody s touto konstrukcí se rychle ustálí po změně vnitřního můstkového elektrolytu, resp. jeho koncentrace. Ve výrobním programu jsou i elektrody s tradičním kalomelovým referentním poločlánkem.

Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku