Rýnská vína

kvalitní vína
z povodí Rýna

VSP Všenory s.r.o.

 
 Úvod Vinařství  Nabídka  Ochutnávky  Kontakty 
 
 
   

RÝNSKÉ VINAŘSKÉ OBLASTI / VINAŘSTVÍ

Nahe
» Paul Anheuser

Rheinhessen
» Ernst Bretz
» Weingut Binz
» Dr. Heyden
» M&G Machmer
» A. Schneider

Rheingau
» Karl Johann Molitor

Franken
» Juliusspital

Mosel-Saar-Ruwer
» Bolling-Lehner
» Dr. Fischer
» Frieden-Berg
» Karp-Schreiber

Württemberg
» Drautz-Able

 

Vinařství: Paul Anheuser, Bad Kreuznach, vinařská oblast Nahe  

Městečko Bad Kreuznach je kromě toho, že je známým lázeňským místem, i jednou z významných vinařských obcí. Leží na řece Nahe, nedaleko od jejího ústí do Rýna u města Bingen.

Vlastník: Rudolf a Paul Anheuser
Sklepmistr: Rudolf a Paul Anheuser

Vinařské trati / vinice:
Bad Kreuznach: Brückes, Krötenpful, Kahlenberg, Kapellenpfad, Kauzenberg, Hinkelstein, Forst, Mönchenberg, Narrenkappe, Osterhöll, St.Martin, Rosenberg
Niedrehausen: Pfingstweide, Felsen Steyer
Schlossböcklelheim : Königsfels, In den Felsen, Heimberg Osterhöll, St.Martin, Rosenberg

Pěstované odrůdy révy vinné: Riesling – Rýnský ryzlink – hlavní odrůda 70 % plochy, Kerner, Silvaner, Grauer Burgunder-Rulandské šedé, Weissburgunder–Rulandské bílé, Pinot Noir–Rulandské modré, Scheurebe, Müller-Thurgau, Gewürztraminer

Vinařství je ve vlastnictví rodiny již po třináct generací, dokladováno je již od třicetileté války,v roce 1627 jakýsi Anheuser žil v Krueznachu a provozoval vinařství. V roce 1842 Eberhart Anheuser emigroval do USA a založil v St.Louis pozdější pivovar Anheuser-Bush. Jeho synovec Rudolf Anheuser byl jedním z vinařských pionýrů ve vinařské oblasti Nahe.

Od roku 2005 vedou vedou vinařství bratři Rudolf a Paul se snahou respektovat a spojit starou tradici s moderními potupy a udržovat vysokou kvalitu produkovaných vín. Vinařství hospodaří na 45 hektarech.

Produkují vína s okouzlujícím charakterem vín z oblasti Nahe, vyznačující se m.j. jemnou, výraznou kyselinkou, minerální chutí a oproti moselským vínům plnější chutí a oproti vínům z Rheinhessenska větší živostí.