Rýnská vína

kvalitní vína
z povodí Rýna

VSP Všenory s.r.o.

 
 Úvod Vinařství  Nabídka  Ochutnávky  Kontakty 
 
 
   

RÝNSKÉ VINAŘSKÉ OBLASTI / VINAŘSTVÍ

Nahe
» Paul Anheuser

Rheinhessen
» Ernst Bretz
» Weingut Binz
» Dr. Heyden
» M&G Machmer
» A. Schneider

Rheingau
» Karl Johann Molitor

Franken
» Juliusspital

Mosel-Saar-Ruwer
» Bolling-Lehner
» Dr. Fischer
» Frieden-Berg
» Karp-Schreiber

Württemberg
» Drautz-Able

 

Vinařství: Frieden-Berg , Nittel, Vinařská oblast Mosel-Saar-Ruwer  

Již po generace existuje v Nittelu, v oblasti "Obermosel", která je nověji často nazývána jako "jižní vinařská Mosela /südliche Wein-Mosel/, vinařství Frieden-Berg, vedené jako rodinný podnik. 

Zde - v oblasti Schengenu, kde se stýkají německé, lucemburské a lotrinské vinařské oblasti, pěstuje Horst Frieden na 7 hektarech osázených révou vinnou zejména Elbling, Auxerrois, Riesling a v nabídce je i Rivaner -Müller Thurgau. Vinařství nabízí dále svěží sekty a výběr vinných likérů. Zejména víno z odrůdy Elbling, která je charakteristická pro tuto oblast a pěstuje se zde více jak 2000 let (a patří k nejdéle trvale pěstovaným odrůdám révy vinné v Evropě), je díky zdejšímu mírnému klimatu a hlubokými půdám, tvořeným lasturovými vápenci, unikátní svou svěžestí a elegantními, velice příjemnými kyselinami.

Toto středně velké vinařství má vzhledem k své velikosti možnost sklízet hrozny v optimálním okamžiku zralosti, což společně s redukcí výnosu z keřů vinné révy a uměřeným hnojením organickými hnojivy umožňuje dosáhnout vysokou kvalitu produkovaných vín.

Velká péče věnovaná vinicím a ochota experimentovat se vinařství vyplácí, neboť již dvakrát získalo ocenění "vítězné víno" Landswirstschaftkammer (hospodářské komory Porýní/Falcko). Kvalitu vín z vinařství Frieden-Berg potvrzují i další získaná ocenění. 

Nittel je považován za centrum vinařství na Obermosele. Leží pod příkrými skalními formacemi v zákrutu řeky Mosely. Malebné vápencové příkré skaly tvoří rámec nad vinicemi. Pod mohutnou vápencovou stěnou vede vinařská naučná stezka, která informuje o specialitách regionu. Přitažlivým místem pro návštěvníky je kaple Sv. Rochus ležící nad městem, odkud je nádherný pohled do údolí Mosely.