obec Povrly ekoškola Rodiče vítáni UJEP Etická škola Image Map
26. ledna se odváží sběrový papír. Kontejner bude přistaven ke škole už 25. 1. v odpoledních hodinách. Odvezen bude 26.1. dopoledne.

Vánoční koncert - video


12. prosince 2017 se konal v povrlském kostele Vánoční koncert. Adventní čas divákům zpestřily děti z MŠ Dráček, dětský pěvecký sbor při ZŠ, žáci a učitelé ZUŠ Neštěmice - pobočka Povrly, pěvecké seskupení zaměstnanců a přátel školy ZPĚVANY a pěvecký sbor GAGA VOICE. Děkujeme panu M. Škodovi za natočení videa, které si můžete zhlédnout v naší videogalerii. Mgr. Ivona Hamplová

15. ledna 2018


Stříbrný pohár stále patří učitelům


fin_gram Ten, kdo si myslel, že prasklé potrubí v naší milované škole zruší zápas žáků proti učitelům nebo učitelů proti žákům (berte to jak chcete), byl na velkém omylu. Zápas se jen přesunul, a tím tak ještě více prohloubil tu touhu vyhrát. Získat stříbrný pohár a nést titul vítězů. Proto jsme se všichni sešli 4. 1. 2018 na nablýskaném a precizně narolbovaném ledě, kdy ani jeden tým nehodlal prohrát. Ačkoli bylo od začátku jasné, kdo vyhraje (žáci), přišlo se na nás podívat obrovské množství fanoušků. Bylo vyprodáno. Ochranka od sebe musela ne jednou oddělovat fanoušky z řad učitelů a žáků. Rivalita vládla jak na ledě, tak na tribuně. Jenže žákům se nějak nedařilo. I když se na straně žáků objevily známé hokejové tváře, gól se jim podařilo zasadit do brány pouze jednou. Zato byl opravdu povedený. Hráč s číslem žlutý dres Dominik Patka bodoval, a tak snížil skóre na 2:1 pro učitele. Tento Dominikův hrdinský čin se jim moc nelíbil, a proto nám do brány poslali další nemilosrdný gól. Zápas tedy skončil 3:1 pro učitele. To tým žáků nesl velmi špatně. Dlouho jsme dumali, co bylo příčinou naší prohry. A potom nám to došlo. Jak sami moderátoři v komerční přestávce zmiňovali, počasí bylo chladné. Ze severu se k nám přihnal vítr, o kterém je známo, že je krutý. No, a to by mohl být konec tohoto článku. Děkuji našim věrným fanouškům, moderátorům, rozhodčímu, v neposlední řadě bych měla zmínit i tým žáků a hlavně učitelům, kteří se nám postavili a v rámci možností hráli férově (pane brankáři… :D). Byl to super zápas a samozřejmě počítejte s odvetou.

Žáci: – Loskot ml. (brankář) – Štofčo, Moucha j.h., Kava (kapitán), Coubal, Riedl j.h. – Lexová, Bártlová, Bujná, Dalihodová, Kurendová j.h. - Kurenda, Ašenbrener, Bujný, Patka Učitelé: – Mareš (brankář) – Hacko, Skála, Loskot st. j.h., Hauzner (kapitán), Plechata – Černohlávková, Vaněčková, Slezáčková, Pavlátová, Strnadová – Němec Rozhodčí: Bürgermeister Branky: Patka – Hacko, Hauzner, Loskot st. Vyloučení: Kurendová, Coubal – Slezáčková, Pavlátová Zranění: Skála (třísla)


Natálie Bujná (9. třída)

9. ledna 2018


Ježíšek přišel do domova seniorů v Malešicích.


Poděkování zaměstnanců domu seniorů v Malešicích u Prahy, ale i poděkováním seniorů za dárky a přáníčka, která dorazila od nás ze školy. Zde je odkaz na video z rozdávání dárků a přání od dětí, rodičů a zaměstnanců školy v Povrlech. Zde si můžete přečíst vánoční zamyšlení a poděkování všem, kteří jste pomohli.


Mgr. Kateřina Kubíčková

3. ledna 2018


Velký obrat v hokejovém utkání!


V úterý 19.2. 2017 se proti sobě postavila družstva vybraná z žáků 4. - 6. třídy. „Zelený soubor“ vedl do boje Jára Vodvářka a „Oranžové“ Denis Ašenbrener. Utkání mělo svižné tempo, bojovný charakter a diváci byli svědky nevídaného obratu v závěru utkání. Po dvou třetinách vše nasvědčovalo tomu, že zvítězí oranžový výběr (Ašenbrener), který vedl 4 : 2. V poslední třetině ale excelovali zelení a čtyřmi brankami zápas otočili. Oranžovým nepomohlo ani odvolání brankáře Šípa a naopak inkasovali do prázdné branky. Konečný výsledek 6 : 5 pro zelené ale nebyl nejdůležitější. Všichni přítomní si zápas užili a zpestřili si předvánoční uspěchaný čas.

Družstva, sestavy hráčů a branky: Honza Kučera (brankář), Jára Vodvářka (kapitán) 5, Nikola Hampl 1, Sam Janich, David Porožňák, Miky Peřich, Petr Červenka, Adam Höfner, Slávek Svoboda Marek Šíp (brankář), Denis Ašenbrener (kapitán), Filip Bareš 1, Matěj Hladík 1, Sam Kubín, Lukáš Vodvářka 3, David Novák, Kryštof Collymore

Děkujeme všem žákům a pedagogům za pomoc při organizaci zápasu.


Mgr. Štěpán Hauzner

20. prosince 2017


Renovace autobusové zastávky v Povrlech


Ve čtvrtek 14. 12 jsme se vydali já, Martin, a Eliška prezentovat náš plán o renovaci autobusové zastávky v rámci projektu Mládež pro udržitelný život. Sešli jsme se v 9 hodin ráno na vlakovém nádraží a odjeli jsme autem s paní učitelkou Vaněčkovou do Litoměřic. Počasí nám moc nepřálo, ale to nikomu nevadilo, protože jsme si v pohodě seděli ve vyhřátém autě... Když jsme přijeli do Litoměřic, sešli jsme se s lektory tohoto projektu ve Středisku ekologické výchovy Sever a zástupci dalších 5 škol ze severních a západních Čech. Po necelé hodině čekání přijeli všechny školy (v ten moment jsme už ale snědli všechny koláčky, které nám lektoři nabídli). Na řadě v prezentování svých projektů jsme byli druzí. Když jsme viděli první prezentaci, věděli jsme, že se nemusíme bát, že by byly náš projekt i jeho prezentace špatné... U jedné z dalších skupin dokonce většinu plánovaného projektu odprezentovala paní učitelka. A vůbec nebudu komentovat projekty ostatních škol. Nic proti, ale 25 tisíc za nákup a zasázení jarních cibulovin.... Jediná prezentace, které byla nějak na úrovni, byla od nejstarší skupiny a to od místního litoměřického zastupitelstva mládeže, které naplánovalo zajištění osvětlení frekventované trasy mezi místními panelovými domy, která má v současné době za tmy díky totální absenci osvětlení podobu „cesty hrůzy“. Když jsme „trochu“ zkritizovali ostatní prezentace, dostali jsme výborný oběd v podobě slaných palačinek. Celý den jsme si moc užili a zjistili jsme, že s prezentacemi na tom vlastně nejsme tak špatně...


Ondra Jeníček, 9. třída

20. prosince 2017


Úspěchy našich šachistů


fin_gram Malá vesnička kousek od Mostu se jmenuje Blažim. Právě sem zamířilo v sobotu 2.12. sedm povrlských šachových nadějí, aby zde změřili své síly s dalšími 30 soupeři. A vezou dvě krásné bronzové medaile: v kategorii do 11 let ji vybojoval Marek Šíp a v kategorii do 8 let ji získal Marcel Marek. Těsně pod stupni vítězů zůstal čtvrtý Niky Hampl, dále nás reprezentovali Petr Kolouch, Štěpán Šíma, Josef Mánek a Jirka Janda.

Neuvěřitelných 10 medailí si z ústeckého Domu dětí a mládeže přivezli naši šachisté. A tým v sestavě Marek Šíp, Niky Hampl, Marcel Marek a Josef Mánek nenašel přemožitele, získal zlaté medaile. B tým přivezl bronz, hráli Petr Kolouch, Štěpán Šíma, Jirka Janda a Sam Kubín. Oba týmy si vybojovaly postup do krajského kola, které se koná 23. 1. v Litoměřicích. V soutěži jednotlivců v dramatickém play – off sahal Marek Šíp po zlatu, nakonec bral stříbrnou medaili. Marcel Marek v souboji o bronz uspěl v dramatické partii, vyhrál napínavou koncovku. Našim borcům blahopřejeme a přejeme pevné nervy v krajském kole.


Mgr. Michal Bürgermeister

20. prosince 2017


Mladý chemik


fin_gram Začalo to školním kolem, které jsme psali o čtvrteční hodině chemie. Když v rozhlase zaznělo mé jméno se souvislostí výhry v tomto kole, smála jsem se. Domnívala jsem se, že je to chyba, ale nebyla. Z celé třídy jsem byla čtvrtá a postoupila i Míša, Martin a David. Po pár dnech jsme jeli s paní učitelkou do Lovosic na další kolo. Byla jsem vyplašená. Chemie nepatří mezi mé silné stránky. Po rozdání testu, na který jsme měli hodinu, jsem se vyděsila ještě víc. Některé úkoly jsem zvládla, ale některé mi hlava vůbec nepobrala. A to, co nás čekalo po testu bylo ještě horší. Do učebny přišla žena, která střední školu, na které se to vše odehrávalo, mnoho minut vychvalovala. Po hodině toho konečně nechala a zavedla nás do laboratoře, kde jsme viděli spoustu pokusů. Poté nás paní učitelka zachránila od další „kecací“ hodiny a pospíchaly na vlak. Na cestu jsme dostali odporné chlebíčky, které měly fungovat jako oběd. Výlet nic moc, ale za zkoušku nikdo nic nedá.


Eliška Krunčíková

19. prosince 2017


Den laskavosti


fin_gram 13. listopadu proběhl Mezinárodní den laskavosti. Akci jsme pro velký úspěch protáhli do konce listopadu. Náš žákovský parlament a spousta laskavců udělali radost matkám s dětmi v azylovém domě v Ústí nad Labem, kterému jsme předali celkem 121kg oblečení, hraček, obuvi a pomůcek do školy. Nebylo lehké přepravit náklad najednou, ale nakonec jsme vše zvládli. Azylový dům vám všem velmi děkuje a posílá mnoho pozdravů. Já děkuji všem, kteří se do akce zapojili jakýmkoli způsobem a doufám, že to nebyla poslední laskavost, kterou jsme společně uskutečnili.


Barbora Žáčková

18. prosince 2017


Mikulášské řádění 2017


fin_gram V sobotu 2. prosince proběhl již 15. ročník Mikulášského řádění. Prohloupil ten, kdo se nezúčastnil. Přišel o dobrou zábavu na jednotlivých stanovištích, kde dvojice plnily úkoly zábavné, vědomostní ale také sportovní disciplíny. Nakonec si pochutnali všichni na perníčcích a vítězové, na krásných dortech. Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci akce (škola a spolek Rodiče Povrly).


Mgr. Jaroslava Najmonová

5. prosince 2017


Finanční gramotnost


30. listopadu se konal na Obchodní akademii v Ústí nad Labem 1. ročník regionální soutěže Mladý ekonom Ústeckého kraje 2017 pořádaný pod záštitou náměstka hejtmana ÚK Mgr. Bc. Petra Šmída. Žáci prokazovali své znalosti z oboru finanční gramotnost. Společně museli odpovědět na dvacet testových otázek a dále zpracovat prezentaci na téma rodinná dovolená. U ní se hodnotila znalost problematiky, kreativita a vlastní prezentování. Došlo i na doplňující otázky poroty. Naše družstvo ve složení Jasmína Rajtorová, Anežka Šípová a Kristýna Bártlová (ž. 8. tř.), si v konkurenci družstev z devátých tříd vedlo velmi dobře. Děvčata obsadila 3. místo. Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy. Diplom zde.


Mgr. Jaroslava Najmonová

4. prosince 2017


Holky mají bronz!


Rok se s rokem sešel a náš tým se vydal opět bojovat a porovnat naše síly s ostatními školami ve florbalu. Začalo to trénováním. Zkoušely jsme taktiky. Daly jsme do toho všechno. Naprosto. Byly jsme nabuzeny. Odhodlány. V den D přestala sranda. Pořád jsme však v sobě měly malou naději. V moment, kdy k nám do šatny přišel pan učitel s modrými deskami v ruce a počáteční úsměv v obličeji mu spadl, naše nervozita se zvedla na level 100. Po přečtení jmen škol, s kterými jsme ve skupině, už to vypadalo na omdlení. Stála jsem jak přikovaná. Všechny tak vypadaly. Bude to boj. Možná i víc. Spíš válka. S holkami jsme na sebe oblékly brnění (naše slušivé dresy) a do ruky jsme vzaly meče (ve formě hokejek). Jde se bojovat. Pan učitel nás donutil k velmi originálnímu pozdravu. Schválně si tipněte jak vypadal. Vlastně ho ani nedokážu popsat. Byl to spíš jen takový výkřik do tmy, ale stál za to. První, kdo se nám postavil do cesty, byla škola Rabasova. Favorité pro zlato. Nenechte se však zmást. My jsme nepřijely prohrávat, proto jsme do zápasu daly všechno. Asi čekáte, že po takové motivační řeči řeknu, že jsme vyhrály. Šťastný konec. Jenže tohle byl jen začátek... Mimochodem remizovaly jsme. Dále to byla jízda na horské dráze. Jednou až moc nahoře a lusknutím prstu jsme se objevily dole na tenkém ledu. Po skončení této naprosto šílené atrakce se nám motaly hlavy, z toho jaká to byla rychlost. Říká se, že podruhé stejnou chybu neuděláte. Upss. Jsme ve finále. Nová, horší a mnohem prudší horská dráha. Se školou Vojnovičovou jsme vymetly první zatáčku. Výhra pro nás 3:1. No a teď to přišlo. Teď začaly vymetat zatáčky této naprosto šílené dráhy s námi. I přes veškerou snahu jsme neustály krok. Myslím si, že si mohu dovolit mluvit jménem celého týmu, že ačkoli jsme nedosáhly už dlouho touženého zlata, tak bronzová příčka není ostuda. Jsem na nás pyšná. Na každého člena posádky. Díky holky. Samozřejmě velké dík patří i našemu panu učiteli, který nám po celou dobu pomáhal a porval by se za nás třeba i se sloupem. Bylo to moc fajn. Je mi líto, že příští rok už ta část týmu včetně mě nebude a přijdu o tak skvělý zážitek. Ale vám, co tu zůstanete a budete příští rok obhajovat nebo možná i útočit na zlato, držím palce. Natálie Bujná,Klára Besserová, Tina Dalihodová, Markéta Vlčková, Eliška Krunčíková, Kristýna Bártlová, Kristýna Glosová, Jasmína Rajtorová, Kateřina Lexová, Martina Zajícová, Nikola Mulerová


Natálie Bujná, 9. třída

13. listopadu 2017


Prodlužujeme sbírku k Světovému dni laskavosti


K Mezinárodnímu dni laskavosti, který proběhl 13. 11. se nám podařilo nasbírat více než 70 kg oblečení, které poputuje do Azylového domu pro matky s dětmi v Ústí nad Labem. Protože oblečení stále přibývá, PRODLUŽUJEME AKCI DO KONCE LISTOPADU. Dosavadním dárcům děkujeme :)


Barbora Žáčková

14. listopadu 2017


Naši žáci pro obec


fin_gram Žáci naší školy dostali příležitost se v letošním školním roce spolu se žáky dalších 11 vytipovaných škol z celé České republiky zapojit do projektu podpořeného z programu Erasmus+ s názvem „Mládež pro udržitelný život“. Projekt koordinuje Ekologické středisko Sever se sídlem v Horním Maršově. Jeho zástupci naši školu s nabídkou zapojit žáky do projektu oslovili již v závěru loňského školního roku. Vlastním smyslem celého projektu je zapojit mladé lidi do aktivního občanství. Projekt podporuje jejich přemýšlení o problémech a potřebách obce a umožňuje jim navrhovat, jakou by obec chtěli mít. Zároveň je učí komunikovat se zástupci místní samosprávy a se svými spoluobčany. Samotným úkolem žáků v projektu pak je vytvoření vlastního návrhu proměny jimi vytipované části obce. Tuto proměnu budou moci navíc díky finanční podpoře až do výše 25000 Kč také zrealizovat. 17. října proběhlo v prostorách školy první tříhodinové setkání 25 členného týmu našich akčních žáků ze 6. až 9. třídy s externími lektory projektu. Ti jim pomohli nastartovat tipování problémových či zanedbaných míst naší obce a nasměrovali je k vytvoření svého vlastního konečného projektu. Žáci pracovali na setkání v několika skupinách a vznikly zajímavé nápady na proměny v naší obci jako například nápad na rekonstrukci nevzhledné autobusové zastávky pod školou, zkrášlení prostor vlakového nádraží, renovace hřiště u okálů nebo vybudování naučné stezky v okolí místní přehradní nádrže.. Do konce listopadu pak bude tým žáků pracovat na nelehkém úkolu, kterým bude vytvořit jednotný definitivní tzv. miniprojekt proměny v obci a vypracovat jeho finanční rozpočet. V polovině prosince svůj projekt představí na jednodenní konferenci v Hradci Králové a k samotné realizaci proměny dojde během prvního půlroku příštího kalendářního roku. Předpokladem úspěchu realizace celého projektu bude i spolupráce s naším obecním zastupitelstvem i celou veřejností. Žáci doufají, že získají k realizaci proměny v obci podporu a že konečnou proměnu celá široká veřejnost kladně ocení.


Mgr. Hana Vaněčková

14. listopadu 2017


Přednášky o nejbohatších ekosystémech naší planety


fin_gram Na půdě naší školy probíhají pro naše žáky již několik let v rámci programu NEPZ (Nejbohatší ekosystémy planety Země) přednášky o ohrožených ekosystémech naší planety. Ty našim žákům přinášejí aktuální informace z daných lokalit dokreslené autentickými fotografiemi a videi, jejichž autory jsou sami lektoři programu Milan Jeglík a Zuzana Koloušková. Ti se sami úspěšně již několik let angažují v ochraně ohroženého tropického lesa na daleké indonéské Sumatře, kde v rámci svého projektu Green Life spravují pronajatý kus pralesa, chrání zde kriticky ohrožené živočichy organizováním protipytláckých hlídek a nedávno zde také vybudovali informační centrum pro domorodé děti. Jeho zřízením se snaží o ekologické vzdělávání zdejších dětí s cílem předcházet tak dalšímu drancování místní fauny. Milan se Zuzkou navštívili naši školu v pátek 13. října tentokrát s přednáškou na téma severské boreální lesy. Vyprávěli dětem o svých cestách po Aljašce a Grónsku a promítli jim film, který během nich natočili. Zároveň se naši žáci od Milana a Zuzky dozvěděli aktuality z dění v sumaterské rezervaci Green Life, mimo jiné i o plánech jejího dalšího rozšiřování. Na koupi dalších metrů pralesa přispívají naši žáci zaplacením vstupného na přednášku , navíc si mohou dobrovolně koupit certifikát na koupi 1 až 10 m2 pralesa v hodnotě 9 až 90 Kč. K tomuto kroku se rozhodly hned dvě naše žákyně Dana Vávrová ze 6. třídy a Kristýna Kopřivová z 8. třídy. Jejich zájem Zuzka s Milanem velmi ocenili a dívky pochválili. Další setkání s Milanem a Zuzkou proběhne na jaře příštího roku.


Mgr. Hana Vaněčková

14. listopadu 2017


Světový den laskavosti


fin_gram Protože je 13. listopadu Světový den laskavosti, rozhodli jsme se, že také uskutečníme laskavost. Do 13. listopadu vyhlašujeme sbírku starého, ale použitelného oblečení. Vše, co nasbíráme, věnujeme na charitu. Všechny své vyřazené svršky můžete nosit k paní učitelce Žáčkové. Předem všem děkujeme a doufáme, že vám to pomůže udělat místo ve skříních. Udělejte dobrý skutek pro sebe i pro druhé :) Plakátek zde.


Barbora Žáčková

11. října 2017


Olympijský den 2017


fin_gram Po roce jsme opět oslavili Mezinárodní olympijský den. Ve středu 21. 6. 2016 žáci nejprve vyzdobili okolí školy výtvarnými díly s olympijskou tématikou. A bylo se opravdu na co koukat. (viz galerie na webu). Poté se všichni přemístili na místní fotbalové hřiště, kde za asistence hudby proběhla společná rozcvička. Nervozita stále narůstala, protože se blížil start samotného závodu. Tropické vedro rychle ubíralo síly malým i velkým závodníkům. V 9,45 to vypuklo! Start první kategorie a obrovské vypětí povolilo. Závodilo se jako na opravdové olympiádě. Běžci předváděli heroické výkony a s vypětím všech sil bojovali o vítězství. Toho dosáhl každý, kdo doběhl do cíle a překonal sám sebe. V cíli každý obdržel pamětní diplom, medaili a sladkou odměnu. Atmosféra byla skvělá díky všem žákům a pedagogům, kteří se na této sportovní akci podíleli. Děkuji všem za ochotnou pomoc při organizaci závodu. Vítězové v jednotlivých kategoriích - zde.

Štěpán Hauzner

26. června 2017


Starší články naleznete v archivu www stránek.
gradebook (8K)


přesný čas je Přesný čas

počítadlo.abz.cz

nejbližší akce

20. - 27. 1. - lyžařský kurz 5. - 9. ročník
24. 1. - pololetní pedagogická porada
26. 1. - odvoz sběrového papíru
31. 1. - ukončení I. pololetí školního roku – rozdání vysvědčení
2. 2. - pololetní prázdniny
10. 2. - školní bál

školní časopis

Vytvořili jsme pro vás nový email určený pro zasílání příspěvků, připomínek či jakýchkoli návrhů a podnětů do školního časopisu Buňka: bunka@zspovrly.cz. Budeme moc rádi, pokud ho budete využívat.

zanechej vzkaz

kde nás najdete?

mapy_seznam (15K)

projekty a dotace

2017_logo_projekt_pocitame_s_vami
V rámci Výzvy Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ se naše škola zapojila ve školním roce 2016/2017 do projektu s názvem „Počítáme s vámi“, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0001413. Díky dotaci jsme mohli přijmou na ZŠ speciálního pedagoga, do MŠ školního asistenta, děti mohou navštěvovat mimoškolní vzdělávací aktivity - 4 kroužky doučování, 2 čtenářské kluby a klub zábavné logiky a deskových her, pro pedagogy je zajištěno další vzdělávání v oblasti matematické gramotnosti (ZŠ) a inkluzivního vzdělávání (MŠ), učitelé ZŠ si mohou zvýšit kompetence ve využívání metody CLIL nebo si vyzkoušet tandemovou výuku.

2014_logo_projekt_didaktika_pro_kyberprostor (3K)
V rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, prioritní osy 1 – Počáteční vzdělávání, oblast podpory 1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání výzva 57 se naše škola zapojila do projektu Šikovné ruce, reg. č.: CZ.1.07/1.1.00/57.0341

2014_logo_projekt_didaktika_pro_kyberprostor (3K)
V rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, prioritní osy 1 – Počáteční vzdělávání, oblast podpory 1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání výzva 56 se naše škola zapojila do projektu Angličtina bez hranic, reg. č.: CZ.1.07./1.1.00/56.1389

JA_czech (8K) VSE_ekonomicka (9K) Ve školním roce 2014/2015 je naše škola zapojena do projektu Minipodnikání na ZŠ (Reg. č. CZ.1.07/1.1.00/54.0062), jehož realizátorem je vzdělávací nezisková organizace Junior Achievement o.p.s. a Vysoká škola ekonomická v Praze. Projekt je podpořen ESF, EU, MŠMT ČR, a OP vzdělávání pro konkurenceschopnost. Do projektu se zapojilo 19 minipodniků z celé ČR. Rozhodli jsme se, že výtěžek z „podnikání“ předáme Fondu Sidus (www.fondsidus.cz), který si klade za cíl dlouhodobě podporovat nemocné a potřebné. S touto obecně prospěšnou společností mnoho let spolupracujeme. Na naší škole vznikly dva minipodniky MarPo a Green4Kids

Škola je zapojena do výzvy EU peníze školám. V rámci klíčové aktivity III/2 (Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT) jsme zpracovali DUMy z těchto tematických okruhů:

Anglický jazyk Český jazyk(I. a II. st.) Dějepis(II. st.) Dějepis – konflikty Fyzika(6. a 7. r.) Fyzika(8. a 9. r.) Geologie(II. st.) Hudební výchova Lidské tělo(I. st.) Matematika(I. a II. st.) Objevy(I. st.) Přírodověda Regionální zeměpis ČJ - Cvičení pro dys poruchy Živá příroda(II.st.) Chemie(II. st.) Výchova ke zdraví Výtvarná výchova

Pro kontakt na tvůrce DUMů využijte školní email.Snažíme se využívat evropské dotace

2014_logo_projekt_didaktika_pro_kyberprostor (3K)
Naše škola se v letošním školním roce zapojila do projektu Didaktika pro kyberprostor (DIKYPR), Reg. Č.: CZ.1.07./1.3.00/51.0027, jako partner společnosti itelligence, a.s.

2014_itelligence-logo (7K)
Projekt je zaměřen na vzdělávání pedagogů v oblasti práce s mobilními ICT typu notebook/tablet.

Škola je spolupracující organizací projektu Region
- Program environmentální výchovy v Ústeckém a Karlovarském kraji

NEPZ_certifikat (6K) Odborná komise, jako první v ČR, nám udělila ocenění FINANČNĚ GRAMOTNÁ ŠKOLA. Ocenění uděluje portál Finanční gramotnost do škol na základě předem jasných kritérií.

NEPZ_certifikat (6K) Vzděláváním našich žáků a jejich zapojením do projektu Nejbohatší Ekosystémy Planety Země, se aktivně podílíme na ochraně tropického deštného pralesa a na záchraně zvířat z černých trhů.

NSA-logo (25K) edu_in (4K) tvoriva_skola (9K) Green_life (18K)

Pohledem

spolecne_proti_drogam (3K)

nástroje ve výuce


Ve výuce využíváme sadu kancelářských nástrojů LibreOffice.


logo_smart (17K)

Používáme nástroje pro interaktivní tabule od Smart Technologies.


logo_smart (17K)

Matematický nástroj pro rýsování.


logo_smart (17K)

3D modelování prostorových objektů.


logo_google (226K)

Využíváme služeb Google pro prezentaci fotografií, videozáznamů a analýze přístupů na www stránky školy. Využíváme též sociální síť Google+.


logo_xubuntu (32K)

Využíváme operační systém Xubuntu.
2017 zspovrly.cz