obec Povrly ekoškola Rodiče vítáni UJEP Etická škola Image Map
Pro rodiče přijatých prvňáků připravujeme na 8. června 2016 informativní schůzku od 17.00 hodin.
- propozice pro 9. třídu k ročníkové práci - zde

Hmyzí domečky


trofej V areálu školy byly nedávno umístěny vyrobené hmyzí domečky. Tyto domečky slouží nejen jako okrasný prvek, ale jako domečky pro naše hmyzí přátelé. Na jejich výrobě se podíleli žáci šesté a sedmé třídy s pomocí pana učitele Hauznera. Žáci byly pilní a pracovití, což se také ukázalo na jejich výrobcích. Domečky jsou vyplněny přírodninami, které děti nasbírali v lese a jeho okolí.

Týna a Míša

27. května 2016


Na Stínadlech se kluci neztratili!


trofej V pondělí 23. května se konalo krajské finále Mc Donald´s Cupu v Teplicích a nechybělo tam ani naše školní družstvo. Na finálovém turnaji startovalo 8 vítězných družstev z okresních kol celého Ústeckého kraje. Konkurence tedy byla veliká a ve většině týmů startovali borci z fotbalových akademií. Naši borci se ale nezalekli a v utkáních si vedli velice dobře. Vše začalo úvodním slavnostním nástupem všech týmů před prvoligovým stadionem Na Stínadlech. Atmosféra připomínala mistrovství Evropy, hudba, diváci, slavné osobnosti, hostesky a šlo se na to. V prvním zápase proti Straškovu přeci jen zapracovala nervozita, kluci nezvládli začátek a i když v závěru dotahovali, a byli lepším družstvem, porážce 2 : 3 nezabránili. Shodou okolností tento výsledek rozhodl o tom, že se nepodařilo postoupit mezi nejlepší čtyři. V dalších zápasech se už chlapci uklidnili a předváděli velice slušné výkony, kterými se probojovali do utkání o konečné 5. místo. Zápas proti domácí ZŠ Edisonova z Teplic přinesl mnoho šancí a výborných zákroků brankářů na obou stranách nakonec skončil bez branek a šlo se na penalty. Po nervy drásajícím penaltovém rozstřelu rozhodla až devátá série a po skvělé ráně Adama Salače do „vinglu“ mohla propuknou radost. Parta kluků kolem bráchů Zápoťáků s Coubym v brance dokázala, že fotbal hrát umí. Celkové 5. místo v celém Ústecké kraji je toho důkazem. Příslibem do budoucna je, že v družstvu nastupovali i 4 hráči z mladší kategorie a získali cenné zkušenosti do dalších ročníků. Díky moc všem za to, jak reprezentovali nejen naši školu, ale i obec Povrly. Sestava ZŠ a MŠ Povrly:
Lukáš Coubal, Jára Zápotocký, Jirka Zápotocký, Jára Vodvářka, Lukáš Vodvářka, David Loskot, Adam Salač, Ríša Jozífek, Nicola Hampl, Dan Oláh, Vojta Galovič, Sam Kubín

Štěpán Hauzner

25. května 2016


Nestihli jste vernisáž? Přišli jste o hodně.


vernisaz V úterý 17. 5. opět po 2 letech proběhla vernisáž výtvarných prací dětí jak základní školy, tak i školy mateřské. Zahájení výstavy se zhostily svým perfektním vystoupením dětský sbor a ženský sbor Zpievany. Bouřlivý potlesk. Poté následovalo velké překvapení. V měsíci květnu naši školu navštívily mimozemské civilizace, jež souhlasily s tím, že exkluzivně pro nás uspořádadají v rámci vernisáže módní přehlídku. Bylo se na co dívat. Tajně jsme pořídili několik fotografii, na které se můžete podívat ve fotogalerii. Přehlídku komentovali dva zkušení moderátoři Karča Kurendová a Vojta Přibyl. Po velkém potlesku mohla být konečně vernisáž zahájena. Současně v jídelně školy probíhala výstava prodejní, jejíž výtěžek bude věnován na nákup výtvarných potřeb. Děkujeme. Velké poděkování patří všem, kteří se na instalaci a samotné vernisáži podíleli. Odvedli opravdu velký kus práce. A jaké byly komentáře? Vybíráme z naší návštěvní knihy: "Krásná výstava, nádherné pěvecké vystoupení. Dnes se mi splnil můj životní sen. Konečně mám originál Hundertwassera!!" "Krásné pěvecké vystoupení, úžasné kostýmy žáků. Dobrá organizace. Jen tak dál." Vám, kterým se nepodařilo dostavit se na tuto akci, přikládáváme fotodokumentaci, nebo ještě lépe, přijďte se kdykoli podívat na vystavená díla do prostor naší školy.

Věra Slezáčková

19. května 2016


Povrlští mladí zdravotníci


trofej V pátek 13. května soutěžily v Jílovém u Děčína tři soutěžní týmy našich žáků z 5., 7., 8. a 9. třídy v Soutěži mladých zdravotníků v poskytování první pomoci. Tuto soutěž pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže Děčín. Naši soutěžící se svědomitě na soutěž připravovali, nechtěli nic nechat náhodě a v rámci přípravy si nechali své znalosti před vlastní soutěží proklepnout i instruktorem 1. pomoci, který jim svou instruktáž zpestřil realisticky namaskovanými zraněními na jejich vlastních částech těla - viz foto -. A jak zúročili naši mladí zdravotníci svou přípravu? Vedli si napoprvé skvěle! Naše soutěžící mláďata (tedy soutěžící v mladší kategorii) z 5. třídy ve složení Martina Zajícová, Nina Pálinkášová, Karel Kurenda, Matěj Karvánek a Radek Dvořák se nechali prvním zraněním, které měli ošetřit, zkraje trochu zaskočit. Ošetřit dívku s popáleninami 2. stupně nakonec zvládli, jenom ji zapomněli při ošetřování z ohniště vyprostit. Za tento menší detail a za chaoticky vyhlížející obvaz, který na puchýřích zraněné dívce vytvořili, získali sice nepříliš vysoký počet bodů, ale zároveň chuť na dalších stanovištích zabojovat.. A svého předsevzetí se drželi až do konce. Na plný počet bodů zvládli transport raněného, body přibývaly i na stanovištích, kde dvojici chlapců figurantů ošetřili otevřenou zlomeninu a jednoho z nich úspěšně resuscitovali, zvládli ošetřit tržnou ránu na hlavě a ránu se zapíchnutým klackem v dlani na stanovišti, kde se popralo pár figurujících výrostků a při vyhlašování výsledků se nakonec radovali z luxusního 5. místa ze 16-ti soutěžních družstev!! Moc gratulujeme! Ani dvě družstva našich starších žáků si nevedla v soutěži špatně. Měli těžší úkoly a také těžké soupeře, neboť některá konkurenční družstva měla za své členy záchranáře z kroužku Červeného kříže. Na některých stanovištích se jim život raněných úplně zachránit nepodařilo :) - krev z přetnuté tepny totiž stříkala příliš rychle, dívky utíkající v šoku od autonehody si šlo všimnout těžko, ale došlo i na pochvalu – družstvo Fandy Riedla nezapomnělo jako jediné u autonehody ošetřeným zraněným poskytnout protišoková opatření. Se svými spolusoutěžícími Káťou Culkovou a Kulačovovu, Sabinou Hejdukovou a Ondrou Jeníčkem skončili na krásném 6.-7. místě. Družstvo ve složení Karča Kurendová, Terka Pešťáková a Pizingerová, Áďa Janoušková a Honza Pavlata obsadilo 10. místo. Soutěž naše žáky nadchla natolik, že příští rok pojedou rádi znova.

Hana Vaněčková

17. května 2016


Na Střekově vybuchla fotbalová bomba. Povrláci vyhráli Mc Donalds Cup!


trofej Tak to konečně vyšlo! Parta kluků vedená dvojčaty Zápotockými po několika letech marného snažení zvítězila v okresním kole turnaje Mc Donalds Cup a postoupila do krajského finále, které se uskuteční 23. května na slavném stadionu Na Stínadlech v Teplicích. Jak jsme vystoupili na nejvyšší stupínek? Ze skupiny jsme po dvou vítězstvích a jedné porážce postoupili do čtvrtfinále, tam jsme snadno vyřadili ZŠ Mojžíř 3 : 0. Obrovský boj byl v semifinálovém zápase proti ZŠ Chlumec, utkání dospělo až do dramatického penaltového rozstřelu, naši borci bezpečně proměnili a protože Couby doslova vytlačil očima poslední penaltu na tyč, byli jsme ve finále. Soupeř ze ZŠ Rabasova byl těžký, měl dost šancí, ale branku vstřelil náš útočník a pak jsme v nervy drásajícím závěru vítězství udrželi! Vítězný řev našeho týmu musel být ze šatny slyšet až v nedalekém krematoriu. Skvěle zachytal Couby, hru měli pevně v rukou Zápoťáci, ale pochvalu zaslouží všichni další členové našeho týmu: Vojta Galovič, Jára Vodvářka, David Loskot, Adam Salač, Sam Kubín, Dan Oláh a Nikola Hampl. Kluci, ať se v Teplicích Na Stínadlech neztratíte jako legendární Rychlé šípy ve slavné Foglarovce! Držíme vám moc palce a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Michal Bürgermeister

10. května 2016


Bedna na krajském přeboru škol v OB


trofej Leckterý čtenář si asi teď říká, cože mi to tady píšou? Opět nová zkratka? Ne. OB je zkratka pro orientační běh, snad jeden z nejkrásnějších sportů v přírodě vůbec. Jde v něm o co nejrychlejší pohyb v terénu podle mapy po předem neznámé trati s jedinou povolenou pomůckou, a tou je buzola. Snažíte se najít v lese kontroly, které jsou označeny červenobílými látkovými lampiony a označit průchod kontrolou do průkazu pomocí jehličkových kleštiček. Tentokráte se přebor škol konal 20. 4. v Proboštově u Teplic. Čekal nás běh v přilehlém parku a zahrádkářské kolonii. V řeči orienťáků nás čekal běžák, terénem mírně zvlněným, průběžným, žádné kopce, žádně hustníky. Organizátoři na nás byli hodní, jelikož nám připravili mapu v měřítku 1: 4000, což byla velká výhoda. Obvykle se běhá na mapách v měřítku 1 : 10 000. Už při příchodu na shromaždiště nám bylo jasné, že konkurence narostla nejen do počtu, ale i do kvality. V družstvech se objevilo příliš mnoho profesionálů. My jsme v přípravě taky nezaháleli. Čtyři z nás absolvovali na podzim pravidelné středeční tréninky orienťáku a zbývající z týmu potrénovali měsíc před závody. Nervozita před závodem byla znát a zvyšovala se s přibíhajícími závodníky. Časy ukazovaly, že závod je velice rychlý. V cíli byly okamžitě k dispozici výsledky, které se neustále měnily. Mohli jsem tak kontrolovat průběžné pořadí. A jak jsme dopadli? Podtrženo a sečteno 3. místo ve školách – super! V jednotlivcích 2. místo Matěj Hnízdil, 3. místo Zdeněk Erlebach, 6. místo Mája Vlčková, Martin Krpeš, 10. místo Karča Kurendová, 12. místo Ondra Jeníček, Naty Bujná a 14. místo Kryštof Besser. Děkuji všem za hezké chvíle strávené na tréninku a závodě. Byla jsem s vámi ráda.

Věra Slezáčková a pes Ema - maskot týmu

26. dubna 2016


Skvělí Povrláci jsou nejlepší v kraji!


trofej Mladí šachisté jdou v posledních týdnech od úspěchu k úspěchu, ale tohle je opravdu bomba! V Srbicích u Teplic ovládli tuto sobotu krajský přebor šestičlenných týmů a postoupili na červnové mistrovství republiky! Ne Ústí, ne Teplice, ne Louny. Malé Povrly doslova o parník rozdrtili všechny soupeře. Náš tým reprezentovali od první šachovnice Adam Hrubec, Marek Šíp, Eliška Jirotová, Dan Oláh, Nikola Hampl a Matěj Hladík. Že vám jméno té dívky nic neříká? Není divu, je ze Štětí a za náš tým hostovala. Nebylo zbytí, protože u nás ve škole žádná holka šachy nehraje a v týmu musí jedna hrát. Postupně jsme porazili Ústí 5,5 – 0,5, Teplice B 6 – 0, Klášterec 6 – 0, Louny 3, 5 – 2, 5 a Teplice A 3, 5 – 2, 5. Bez ztráty bodu vyhráli svoje šachovnice Dan Oláh a Matěj Hladík, skvěla hrála Eliška, prohrála jen jednou. Děkujeme našim malým šachistům za skvělou reprezentaci školy a obce.

Michal Bürgermeister

18. dubna 2016


Souboj čtenářů 2016


souboj_ctenaru 11. dubna 2016 proběhlo online kolo soutěže Souboj čtenářů 2016, kterou pořádá Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. 80 soutěžících tříd odeslalo své odpovědi na 25 záludných otázek, které prověřovaly znalost obsahu určených knih a porozumění textu. Každá odpověď byla velmi pečlivě ohodnocena, za všechny správně a přesně zodpovězené otázky bylo možné získat celkem až 96 bodů. Šesťáci bojovali urputně, snažili se zastoupit mnoho chybějících spolužáků. U některých skupin se jim to dařilo více, jinde méně. Nakonec obsadili 52. příčku se 42 body. I tak všem gratuluji a chválím děti za poctivou práci, za skvělou spolupráci a nadšení, s nímž k celé soutěži (alespoň někteří) přistoupili.

Mgr. Tomáš Skála

18. dubna 2016


Soutěž „Víš, kde žiji?“


V pátek 8. dubna k nám do školy dorazily výsledky regionální soutěže s názvem „Víš, kde žiji?“, kterou vyhlašuje Krajská skupina Klubu ekologické výchovy Ústeckého kraje a do které se zapojily žákyně naší 8. třídy Zuzka Kreibichová, Terka Pizingerová a Adélka Janoušková. Úkolem dívek bylo zpracovat formou prezentace přírodní nebo kulturní zajímavost z místa, kde žijí. Terka s Adélkou si vybraly pro zpracování prezentace historii naší obce a Zuzka vytvořila zdařilou prezentaci o Pravčické bráně. Ta se také velmi líbila i porotcům soutěže a Zuzka díky ní získala 1. místo v kategorii žáků 2. stupně. 2. místo v této kategorii obsadili žáci ze ZŠ Prokopa Holého z Loun, kteří zpracovali prezentaci o kostelu sv. Šimona a Judy v Lenešicích. 3. místo obsadili žáci stejné lounské školy s prezentací o postoloprtském zámku, společně se žákem kadaňské základní školy, který prezentoval Františkánský klášter čtrnácti svatých pomocníků. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže pak proběhlo ve středu 13. dubna na Krajské ekologické konferenci pro žáky ZŠ a SŠ na Magistrátu města Most, kde před předáním cen a diplomů vítězům jednotlivých kategorií nejprve všichni soutěžící své prezentace představili a zodpověděli doplňující dotazy porotců či dalších přítomných účastníků konference. Mezi nimi byli také primátor magistrátu města Most pan Mgr. Jan Paparega, náměstkyně ministerstva školství paní Mgr. Markéta stará a paní Ing. Romana Maturkaničová z odboru životního prostředí Krajského úřadu Ústí nad Labem. Zuzka zaslouží velkou pochvalu i za to, že zvládla veřejnou prezentaci své práce na výbornou. K nahlédnutí diplom - zde, výsledková listina - zde.

Mgr. Hana Vaněčková

11. dubna 2016


Zlatý list 2016


zlaty_list V sobotu 9. dubna reprezentovali naši školu za doprovodu paní učitelky Černohlávkové a Vaněčkové dvě družstva žáků z naší 5., 7. a 8. třídy v přírodovědné soutěži nazvané Zlatý list, kterou již 4. rokem organizuje Dům dětí a mládeže v Ústí nad Labem. Soutěž se konala v lokalitě nad zámečkem nad Větruší na soutěžních stanovištích organizátoři prověřovali znalosti soutěžících z botaniky, zoologie, geologie, ornitologie, ekologie, meteorologie a astronomie a také jejich znalosti o našich chráněných krajinných oblastech a národních parcích. V kategorii mladších žáků za naši školu soutěžili Dana Vávrová, Karel Kurenda, Nina Pálinkášová a Honza Peřich. Soutěže se zúčastnili poprvé a vedli si moc dobře, v konkurenci zkušených družstev totiž obsadili 12. místo a zaslouží si za snahu a nasazení velkou pochvalu. Družstvo našich starších žákyň, které pobavilo na každém soutěžním stanovišti organizátory svým názvem Másla, skončilo na pěkném 6. místě. A kdo jsou Másla a komu máme gratulovat? Takto se nazvaly Karolína Kurendová, Adéla Janoušková, Sabina Hejduková, Eliška Krunčíková, Zuzka Kreibichová a Tereza Pizingerová, ale výsledek, jakého dosáhly hovoří o tom, že žádná másla opravdu nejsou... Už teď se těšíme na příští ročník této soutěže. Nejen kvůli závazku, že příště zkusíme být lepší, ale i proto, že v této soutěži je o soutěžící i pedagogický doprovod pečováno i po výživové stránce :). O tom by mohl vyprávět účastník zájezdu Honza Peřich :).

Mgr. Hana Vaněčková

11. dubna 2016


Výsledky matematických olympiád


rozpocti_si_to V několika řádcích přinášíme výsledky nejlepších řešitelů matematických olympiád na naší škole. Matematické úlohy Pangea řešilo v našem kraji 1694 žáků 4. až 9. ročníků. Krejčová Nela se umístila na 17. místě z 351 žáků. Kurenda Karel na 8. místě z 317 žáků. Šípová Anežka na 19. místě z 274 žáků. Míša Křivková na 10. místě z 274 žáků. Karolína Kurendová na 8. místě z 253 žáků a Kryštof Besser 8. místo z 225 žáků. Je vidět, že v kraji si vedeme velmi slušně a výsledky vypadají příznivě i v rámci celé ČR.

Týden poté se konal tradiční Matematický klokan. Žáci měli v době 60 minut řešit převážně logické úlohy. V kategorii Klokánek obsadil Karel Kurenda 29. místo z 1540 řešitelů. V kategorii Benjamín se Anežka Šípová umístila na 53. místě z 1081 řešitelů. V kategorii Crvček Samuel Kubín na 54. místě z 1783 řešitelů a Karolína Kurendová na 54. místě z 950 řešitelů.

Školního kola Matematické Pythagoriády se účastnili žáci 6. - 8. ročníku. V této soutěži nikdo nedosáhl deseti bodů pro postup do okresního kola, ale o jeden jediný bod to uniklo Anežce Šípové, která se stává nejlepší řešitelkou Pythagoriády. Anežka byla také mezi těmi, které reprezentovali školu v Matematické olympiádě vedle Míši Křivkové a Karolíny Kurendové. Společně jeli v úterý 5. dubna na finálové klání do Ústí nad Labem. Anežka a Míša se sice neumístili na stupni vítězů, ale dokázali se probojovat přes náročné školní kolo až mezi elitní matematiky. Jaká rána přišla emailovou zprávou, kde se psalo: „Karolína Kurendová obsadila 1. místo v Matematické olympiádě!“ Gratulujeme!

Mgr. Ladislav Kovář

7. dubna 2016


Šachisté zaváleli v České Lípě


trofej Tak nám zase 2x cinklo! Marek Šíp vybojoval na velikonočním turnaji v českolipském DDM v kategorii do 9 let bronzovou medaili. Totéž se podařilo Adamu Hrubcovi, který v kategorii do 11 let rovněž vystoupil na bronzový stupínek. Dále si dobře zahráli Dan Oláh, Nikola Hampl, Samuel Kubín, Petr Kolouch a Matěj Hladík. Každý účastník si odvezl veliké čokoládové vajíčko. Další týden jedeme do Postoloprt u Loun. Koná se zde krajský přebor v rapid šachu. Přivezeme další cenný kov?

Michal Bürgermeister

13. března 2016


Starší články naleznete v archivu www stránek.
gradebook (8K)


přesný čas je Přesný čas

nejbližší akce

26. 5. se konají prezentace ročníkových prací žáků 9. tř. ­ prezentace jsou veřejné
26. 5. v rámci dlouhodobého projektu pojedou ž. 1. B do Prahy, kde se budou seznamovat s dopravou hlavního města
30. 5. v rámci dlouhodobého projektu pojedou ž. 5.tř. do Prahy, kde navštíví Technické muzeum

školní časopis

Vytvořili jsme pro vás nový email určený pro zasílání příspěvků, připomínek či jakýchkoli návrhů a podnětů do školního časopisu Buňka: bunka@zspovrly.cz. Budeme moc rádi, pokud ho budete využívat.

zanechej vzkaz

kde nás najdete?

mapy_seznam (15K)

projekty a dotace

2014_logo_projekt_didaktika_pro_kyberprostor (3K)
V rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, prioritní osy 1 – Počáteční vzdělávání, oblast podpory 1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání výzva 57 se naše škola zapojila do projektu Šikovné ruce, reg. č.: CZ.1.07/1.1.00/57.0341

2014_logo_projekt_didaktika_pro_kyberprostor (3K)
V rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, prioritní osy 1 – Počáteční vzdělávání, oblast podpory 1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání výzva 56 se naše škola zapojila do projektu Angličtina bez hranic, reg. č.: CZ.1.07./1.1.00/56.1389

JA_czech (8K) VSE_ekonomicka (9K) Ve školním roce 2014/2015 je naše škola zapojena do projektu Minipodnikání na ZŠ (Reg. č. CZ.1.07/1.1.00/54.0062), jehož realizátorem je vzdělávací nezisková organizace Junior Achievement o.p.s. a Vysoká škola ekonomická v Praze. Projekt je podpořen ESF, EU, MŠMT ČR, a OP vzdělávání pro konkurenceschopnost. Do projektu se zapojilo 19 minipodniků z celé ČR. Rozhodli jsme se, že výtěžek z „podnikání“ předáme Fondu Sidus (www.fondsidus.cz), který si klade za cíl dlouhodobě podporovat nemocné a potřebné. S touto obecně prospěšnou společností mnoho let spolupracujeme. Na naší škole vznikly dva minipodniky MarPo a Green4Kids

Škola je zapojena do výzvy EU peníze školám. V rámci klíčové aktivity III/2 (Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT) jsme zpracovali DUMy z těchto tematických okruhů:

Anglický jazyk Český jazyk(I. a II. st.) Dějepis(II. st.) Dějepis – konflikty Fyzika(6. a 7. r.) Fyzika(8. a 9. r.) Geologie(II. st.) Hudební výchova Lidské tělo(I. st.) Matematika(I. a II. st.) Objevy(I. st.) Přírodověda Regionální zeměpis ČJ - Cvičení pro dys poruchy Živá příroda(II.st.) Chemie(II. st.) Výchova ke zdraví Výtvarná výchova

Pro kontakt na tvůrce DUMů využijte školní email.Snažíme se využívat evropské dotace

2014_logo_projekt_didaktika_pro_kyberprostor (3K)
Naše škola se v letošním školním roce zapojila do projektu Didaktika pro kyberprostor (DIKYPR), Reg. Č.: CZ.1.07./1.3.00/51.0027, jako partner společnosti itelligence, a.s.

2014_itelligence-logo (7K)
Projekt je zaměřen na vzdělávání pedagogů v oblasti práce s mobilními ICT typu notebook/tablet.

Škola je spolupracující organizací projektu Region
- Program environmentální výchovy v Ústeckém a Karlovarském kraji

NEPZ_certifikat (6K) Vzděláváním našich žáků a jejich zapojením do projektu Nejbohatší Ekosystémy Planety Země, se aktivně podílíme na ochraně tropického deštného pralesa a na záchraně zvířat z černých trhů.

NSA-logo (25K) edu_in (4K) tvoriva_skola (9K) Green_life (18K)

Pohledem

spolecne_proti_drogam (3K)

nástroje ve výuce


Ve výuce využíváme sadu kancelářských nástrojů LibreOffice.


logo_smart (17K)

Používáme nástroje pro interaktivní tabule od Smart Technologies.


logo_smart (17K)

Matematický nástroj pro rýsování.


logo_smart (17K)

3D modelování prostorových objektů.


logo_google (226K)

Využíváme služeb Google pro prezentaci fotografií, videozáznamů a analýze přístupů na www stránky školy. Využíváme též sociální síť Google+.


logo_xubuntu (32K)

Využíváme operační systém Xubuntu.
2016 zspovrly.cz